Sayfa 336/555 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386436 ... SonSon
Arama sonucu : 4436 madde; 2,681 - 2,688 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Benim beklentim de benzer ama kötümser 100m yazdım 2021 için ki hem güvenli tarafta kalalım hem de gaz veriyor demesinler.

Ben alırken genelde mesela günlük 20 30 bini gecmemeye çalışırım ki maliyet dengeli oluşsun tek noktada yapmam haftada da mesela 100 bunden fazla mal almamaya çalışırım.

Yeminimi bozdum lan diye sokacaklar tahtaya kol bacak o olacak

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tek kalem alırım. Onlar sinir olsun. Bende böyle. Çizerek alır veririm gerekirse. Sabır kuruş hesaplarını yok eder. Nokta.

Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Abi, şirketin özsermaye sadece 85 milyon.. önümüzdeki 2 çeyrekte bile bu özkaynağı 2 misline çıkarabilme ihtimali var.. Sadece 2 çeyrekte hadi bilemedin 2,5-3 çeyrekte özsermayesini ikiye katlayan bir şirketin değerlemesi hangi rakama göre yapacaksın ki Çok ciddi bir büyüme, bence bunu göz ardı eden ortaklar var. Bu şirketin şu an 50 milyon lira elinde nakit vardır ve %2'den kullandırsa her ay 1m ilave faiz geliri olur.. Bedelli ve son çeyrek itibariyle şirketin kullandırabileceği 0 masraflı kendi parası 50+35+65= 150 milyona çıkacak.. her ay ilave 3m faiz geliri.. Ben değerleme yapmakta gerçekten zorlanıyorum. Eurobond, swap, opsiyon, yurtdışı piyasa işlemleri, yurtdışı yabancılara alım satımda aracılık..

4. çeyrek sonuçları şirketin potansiyelini ciddi manada ortaya koyar, 30+ gelirse bu iş tamamdır..
    İnşallah artı 30 gelir. Evet bir şirketin net kar/ özsermayex10 olması gereken pd/ dd değeridir. Seneye 120 kar etse, şimdiki özsermaye 85+30 4q+66 bedelli parası 186 m özsermaye ile gireriz. 180 diyelim. 120/180x10=6.66 pd/dd etmelidir. Bu noktada hedef fiyat 1 senede 12 tl eder. Swap eurobond , yurt dışı yabancı alım satımlara aracılık , yabancı piyasa işlemleri vs. Ne getirir bilemem. Belki çok az olacak ama geliri dağıtmak için önemli. Verhasıl 15 tl olsada şaşırmam göreceğiz.

Bari 5 tl üstü olaydı iyiydi. Çok uyuzsun info

4.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    İnşallah artı 30 gelir. Evet bir şirketin net kar/ özsermayex10 olması gereken pd/ dd değeridir. Seneye 120 kar etse, şimdiki özsermaye 85+30 4q+66 bedelli parası 186 m özsermaye ile gireriz. 180 diyelim. 120/180x10=6.66 pd/dd etmelidir. Bu noktada hedef fiyat 1 senede 12 tl eder. Swap eurobond , yurt dışı yabancı alım satımlara aracılık , yabancı piyasa işlemleri vs. Ne getirir bilemem. Belki çok az olacak ama geliri dağıtmak için önemli. Verhasıl 15 tl olsada şaşırmam göreceğiz.
    Boşuna mı dedi keremece bir seneye yüzde 200 bekliyorum diye... Amaaa hiçbiriniz İnfo nun bu süreçte topladığı lotları konuşmuyorsunuz.. Ne zaman satacak kritik soru bu????

Bedelli için nakitim hazır, ana hisse satıp rüçhan swap yapmıcam. Yapana saygı duyarım,Bizde neyse o ve genede belki rüçhan som gün bende swap düşünebilirimde izleyeceğim ama son güne kadar.
    amma.....
    Haaa böyle aşağı basıp rüçhanları %50 yapacağını sanıyorsan herhangi gün spek, yapabilirsin. Ama rüçhanlarımı kafana indiririm kendimce. Buda böyle biline. En güzeli efendice azar azar çık.

Alıntı Originally Posted by Keremece Yazıyı Oku
    Boşuna mı dedi keremece bir seneye yüzde 200 bekliyorum diye... Amaaa hiçbiriniz İnfo nun bu süreçte topladığı lotları konuşmuyorsunuz.. Ne zaman satacak kritik soru bu????
    Ben saracağını düşünmüyorum ki. Adamlar tıpluyor işte. Bir kağıt tam doyums ulaşılacak toplanma yapılmadan gitmez. Diyelim info topladıklarını sattı 7 tl den. Yeni alıcı trend devamı için olmazsa olmazdır, kağıt el değiştirmelidirki gitsin.

Hele bi keremece 500 bin lot alsın hele! Bi görek gücünü tarila. Ortada yok daha. Ne güzel şanslıda hazır düşmüş

8.  Alıntı Originally Posted by Keremece Yazıyı Oku
    İnfonun ay başından beri ptesi R açılmadan önceki güne kadar aldığı 750k lotun kabaca maliyeti cep to cep değilse 11,7 seviyeleri hocam. Şu anda zararda hatta, R sürecinde satmaya kalksa zaten kaıt 2 taban yer o yüzden sürecin bitmesini bekleyecek bence. Kağıdın zaten dibi eski 9 şimdiki 3,70 seviyesidir, varsın oraya kadar bassın gelmişken..

Ben yine bgn düşüşün son olduğunu, bedelli süreci tamamen sonlanana kadar artık 2 aşağı 3 yukarı yaparak bu seviyelerde yatırımcıyı esir edeceğini beselliye sokacağını düşünüyorum. Maalesef bu yılki bedelliler içinde bir ilki yaşattı bize info. Organize bir ekip yapıyor tahtayı, yeni kimse de yanaşmıyor, yanaşamıyor. Operasyon çocuklarının elinde kaıt..

Sayfa 336/555 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386436 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •