Sayfa 320/555 İlkİlk ... 220270310318319320321322330370420 ... SonSon
Arama sonucu : 4435 madde; 2,553 - 2,560 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Qie Yazıyı Oku
    Sadece Rüchan hissesi almak (asıl hisseyi almaksızın) süreç bitiminde herhangi bir hisse alım hakkı doğurmaz. Yani elinde ana hisse olmaksızın sadece rüchanla bekleyerek info hissesini almış olmazsınız.
    Yanlışınız var. Aracı kurumu aradım teyit ettirdim rüçhan alıp rüçhan başı 1,95 TL ödeyerek ana hisseye dönüştürebiliyorsunuz.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

2.  Alıntı Originally Posted by Qie Yazıyı Oku
    Sadece Rüchan hissesi almak (asıl hisseyi almaksızın) süreç bitiminde herhangi bir hisse alım hakkı doğurmaz. Yani elinde ana hisse olmaksızın sadece rüchanla bekleyerek info hissesini almış olmazsınız.
    Rüchan demek öncelikli pay alma hakkı demek zaten. Elinde rüchan bulunan bir yatırımcı bedelliye katılıp öncelikli hisse alma hakkına sahiptir. Dediğiniz gibi rüçhanı almak asıl hisseyi almak demek değildir ancak asıl hisseyi alma hakkı ve önceliği demektir.

3.  Alıntı Originally Posted by Qie Yazıyı Oku
    Olur mu öyle şey. 1 rüçhan + 1,958 tl = 1,958 adet esas hisse sahibi olursunuz. Hatta t+2 de esas hissenizi satılabilir vaziyete getirebilirsiniz.

4.  Alıntı Originally Posted by Qie Yazıyı Oku
    Tamamda diyelim 7 TL den 1000 lot rüçhan aldım.
    7000+1958=8958 TL toplam ödedim.
    8958/1.96=4.57 maliyetli
    1960 hissem olmuyormu

Redmi 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Qie Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku
    Yanlışınız var. Aracı kurumu aradım teyit ettirdim rüçhan alıp rüçhan başı 1,95 TL ödeyerek ana hisseye dönüştürebiliyorsunuz.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    İkisi de doğru aslında. Sadece rüçhanı alınca o rüçhan otomatikman asıl hisseye dönüşmüyor. (sayın Qie bunu demek istedi sanırım) Parasını yatırıp bedelli artırımına katılmayı istediğimizi aracı kuruma bildirmemiz gerek.

6.  Alıntı Originally Posted by eos Yazıyı Oku
    Tamamda diyelim 7 TL den 1000 lot rüçhan aldım.
    7000+1958=8958 TL toplam ödedim.
    8958/1.96=4.57 maliyetli
    1960 hissem olmuyormu

Redmi 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Dostum oyle oluyor dogru soyluyorsun da bu bedelli olayi 08.12 tarihine kadar devam ediyor. O gun seans sonu kapandigi fiyat onemli degil mi orda ? Su an karli gozukuyor ama ayin 8 inde oyle bir noktya gelecek ki keske almasam diyeceksiniz.

7. Bugün hesabımı müsait hale getirerek aracı kurumuma bedelliye katılmak istediğimi ilettim. Perşembe günü ogleden sonra ruchanlarim asıl hisseye dönüşecek. Elimdeki hisselerden gelen ruchanlara ek Rüçhan alımımda olmuştu bugün.

AL SAT TUT YTD

8.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    İkisi de doğru aslında. Sadece rüçhanı alınca o rüçhan otomatikman asıl hisseye dönüşmüyor. (sayın Qie bunu demek istedi sanırım) Parasını yatırıp bedelli artırımına katılmayı istediğimizi aracı kuruma bildirmemiz gerek.
    Aynen katılıyorum. Bedelli veren diğer hisseler iyi prim yaptığından son zamanlarda kap kaç yapmak isteyen kısa vadeci oyuncular tahtaya katıldı. Bunlar kar etmeyen şirketlerin hisselerinde güzel kazandılar, o şirketlerin prim yapması için böyle spekülatif hareketlere ihtiyacı vardı. infonun buna ihtiyacı yok kendi yağı ile fazlasıyla kavruluyor, blançosu prim yapması için kafi, ancak son günlerdeki bu bedelli nedeniyle tren çok yük aldı ve katar çekmiyor çünkü spekülasyona ihtiyaç yok.
    bu günlerde kısacılar beklentiyi bulamayınca kol kesip gidecekler ve biz gerçek yatırımcılar yolumuza devam edeceğiz.
    ssss

Sayfa 320/555 İlkİlk ... 220270310318319320321322330370420 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •