Sayfa 323/555 İlkİlk ... 223273313321322323324325333373423 ... SonSon
Arama sonucu : 4436 madde; 2,577 - 2,584 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

Alıntı Originally Posted by jebaha Yazıyı Oku
    Baskı değil hocam ya kağıda maalesef onay geldiğinden beri güçlü alıcı gelmiyor. Info da pasiften alıcı kağıt düşsün de alayım derdinde şu an. Öyle ki bgn R ile ana arasında %5 arbitraj oluştu, sabahki serbest düşüş saymıyorum bile. Tahta yapıcının kağıdı kendi haline bıraktığını düşünüyorum. Canı ne zaman ister göreceğiz, biz buradayız.
    tahta sahipsiz degil sadece alislar cilizmis havasi veriliyor bana gore sn. jebaha

israrla hisse sirasina alici gelirken, kuponlara satis yazmak bence baski unsuru olarak kullaniyor

bu surdan da anlasiliyor ; hisse tahtasinda toplam alici satici 150 bin ortalama ile devam ederken kupon tahtasinda 600-700 alici 1 milyon satici seklinde idi

burdan da su anlasiliyor kuponlarda ilginc isler donuyor oysa bende dikkate alinmayacak 3-5 milyon TL olsa kupon tahtasini silerdim.

cunku kupona sahip olan (bedelini odemek kaydi ile) hisserin 2/3'une sahip olacak. bu donemde kupon ve hisse arasindaki kaymalara bagli olarak guc dengesinde bir degisim olacak ki info kendisi 150 bin lot hisse alirken 300 bin lot hisseyi portfoye atmis oldu

ben yatirim amacli dusundugum icin bu arbitraj devam ederse yarin hisseleri satip kupon almayi dusunuyorum. hem boylece sirkete bedelliye katilarak katkida bulunurum.

neyse zaten "at izinin it izine karistigi" su 5-6 gun bittiginde bedelli icin gelecekler gitmis olacak bizde kaldigimiz yerden fk pddd hesaplamaya devam ederiz kalan yatirimcilar ile

yatırım tavsiyesi degildir
    Son düzenleme : hayek; 24-11-2020 saat: 21:36.

ayrica yil sonu 55-60 milyon kar beklenilen bir sirketin piyasa degeri 393 milyon olamaz.

yatirimda sabir onemlidir

simdi bu Burgan'dan işlem yapan arkadas eger ekibin bir parçası degilse ve "yatirimci" ise bana gore "günün hareketini" yapti. hisse satip o kadar kupon alarak hem arbitraji degerlendirdi hemde tahtada gücün oldugu tarafa gecmis oldu - yatırım tavsiyesi degildir

4.70 hisse satmis ortalama / 6.82 kupon almis ! (4.42'den hisse almis oldu) muazzam gercekten ! tebriği haketti
    Son düzenleme : hayek; 24-11-2020 saat: 22:10.

Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    tahta sahipsiz degil sadece alislar cilizmis havasi veriliyor bana gore sn. jebaha

israrla hisse sirasina alici gelirken, kuponlara satis yazmak bence baski unsuru olarak kullaniyor

bu surdan da anlasiliyor ; hisse tahtasinda toplam alici satici 150 bin ortalama ile devam ederken kupon tahtasinda 600-700 alici 1 milyon satici seklinde idi

burdan da su anlasiliyor kuponlarda ilginc isler donuyor oysa bende dikkate alinmayacak 3-5 milyon TL olsa kupon tahtasini silerdim.

cunku kupona sahip olan (bedelini odemek kaydi ile) hisserin 2/3'une sahip olacak. bu donemde kupon ve hisse arasindaki kaymalara bagli olarak guc dengesinde bir degisim olacak ki info kendisi 150 bin lot hisse alirken 300 bin lot hisseyi portfoye atmis oldu

ben yatirim amacli dusundugum icin bu arbitraj devam ederse yarin hisseleri satip kupon almayi dusunuyorum. hem boylece sirkete bedelliye katilarak katkida bulunurum.

neyse zaten "at izinin it izine karistigi" su 5-6 gun bittiginde bedelli icin gelecekler gitmis olacak bizde kaldigimiz yerden fk pddd hesaplamaya devam ederiz kalan yatirimcilar ile

Sayın hayek çok güzel yakalamışsınız. İnfo bugün 150 bin rüçhan alorken aslında 300 bin aldı doğru.ama şirketin a tipi hissesi varken yönetim değişmez. Lakin total ele geçirmek için rüçhanlar çok iyi fırsattı. İşte bu emel için hisseyi yüzde 30 marj varken götürmediler ama. Emin olun çoğumuz satardık.yapmadılar.diğer bir konu elimde brütsüz yeterince stok olmasına rağmen info aldım sattım extradan kalanı sizin gibi düşünüp rüçhan almak istedim bakiye yetersiz dedi, oysa en az 2.5 katı vardı. Nasip

5.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku

Son 3 gündür hem de çok cüzi lot satışa devre kesmesine izin veriyor hocam, beni burası rahatsız ediyor. Önce A1’i boğup tahtadan çıkmasını/gelmemesini istiyor dedim. Bugün çıkardı da ama sonrasında yine müdahele etmedi tahtaya. Yarın yeşil bir gün bekliyorum deilse niyetinin iyi olmadığına kesin kanaat getireceğim, orta vadeci olsam da benim için yarın önemli.

Bu arada bgn ana satıp R alıp arbitrajdan biraz yararlandım ben. Uzuncu olup bedelliye katılacaklara güzel fırsat sundu bgn, yarın bu kadar makas olmayacağını hatta Rnin bugünkü farkı kapatacağını (R+1,96)/ 1,96’nın ana hisse fiyatına çok yaklaşacağını düşünüyorum, ama inşallah anayı aşağı indirerek bunu yapmazlar😂

Alıntı Originally Posted by jebaha Yazıyı Oku
    Son 3 gündür hem de çok cüzi lot satışa devre kesmesine izin veriyor hocam, beni burası rahatsız ediyor. Önce A1�i boğup tahtadan çıkmasını/gelmemesini istiyor dedim. Bugün çıkardı da ama sonrasında yine müdahele etmedi tahtaya. Yarın yeşil bir gün bekliyorum deilse niyetinin iyi olmadığına kesin kanaat getireceğim, orta vadeci olsam da benim için yarın önemli.

Bu arada bgn ana satıp R alıp arbitrajdan biraz yararlandım ben. Uzuncu olup bedelliye katılacaklara güzel fırsat sundu bgn, yarın bu kadar makas olmayacağını hatta Rnin bugünkü farkı kapatacağını (R+1,96)/ 1,96�nın ana hisse fiyatına çok yaklaşacağını düşünüyorum, ama inşallah anayı aşağı indirerek bunu yapmazlar
    benim icin farketmez satiyormu aliyormu acikcasi ama onemli olan ayrinti su sn. jebaha, benim portfoyumun sadece 1/10'u hisse olarak duruyor ve gerisi cash.

asagi cekerse, heleki piyasa degerini 300-350 milyon arasina kadar sarkitirsa A1 vakasi siradan bir konu gibi kalir. Ayrica benden hisse alma imkani yok (makul bir kar birakmasi disinda tabi)

Aralik ilk haftasi bu konu kapandiginda hersey konsolide oldugunda bilanco'nun aciklanmasi icin sadece 90 gun kalmis olacak. benim vaktim var

ama kesinlikle yarin arbitraj icin degil ama guc dengesi bakimindan (tabiki arbitraj da varsa) hisse satip kupon alma niyetindeyim. tamamen fikrim beni baglar

7.  Alıntı Originally Posted by syncelik Yazıyı Oku
    perşembe dönüşeceğini sanmıyorum birleşmeyi beklemen lazım
    syncelik hocam talep edilirse erkenden dönüşüm yapılabiliyor.

8.  Alıntı Originally Posted by udem Yazıyı Oku
    Hangi fiyattan hisseye donusecek ?
    Fiyattan kastınız nedir bilmiyorum ancak eldeki rüçhan kuponları gidip yerine 1,96 katı kadar normal hisse gelecek hesaba.

Sayfa 323/555 İlkİlk ... 223273313321322323324325333373423 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •