Sayfa 160/773 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260660 ... SonSon
Arama sonucu : 6181 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: SAFKR-Safkar Ege Soğutmacılık Klima Soğuk Hava Tes İhr İth San ve Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by karafaki Yazıyı Oku
    İkidir 52 lere vurup geri çekiliyoruz
    büyük bir olasalıkla minor 3 dalganın içerisindeyiz. nasıl bir dalga kalıbı oluşacak bakalım. şu an bana sanki basit 3 lü bir zigzag oluşacak gibi görünüyor.bu kalıp oluşur ise 2.20 ler seviyesine görmesi şaşırtıcı olmamalı. ya da flat dalga da oluşabilir. o durumda 2.20 ler seviyesi görülmez.
    Teknik Analiz size fiyatın değil, kitlelerin davranışını gösterir. Bütün trendler, insanların birbirine aşıladığı duyguların üzerinde yükselir.

2. Grafikteki düz kırmızı çizgi aşılması gereken direnç oldu artık.
    Teknik Analiz size fiyatın değil, kitlelerin davranışını gösterir. Bütün trendler, insanların birbirine aşıladığı duyguların üzerinde yükselir.

3. Temmuz ayını BİST100 96520 üzeri kapatabilir mi?

4. Pazartesi akşam, Salı günü için 96.000 seviyelerinden satış gelmesini beklediğimden, endeksin eksi kapatma ihtimalinin yüksek olasılık olduğunu, forum da yazma niyetim vardı. Ancak Pazartesi kapanış seviyesi olan (BIST100) 95.300 seviyesi Salı ve(ya) Çarşamba günü gelecek satışları Perşembe ve Cuma telafi ederek Haziran ayı kapanışı olan 95.300 seviyesi üzerinde kapanış yaparak endeksin 5 ay sonra Temmuz ayına yükselişle kapatacağına öngördüm. Aynı zamanda fibonacci sayısı olan 5 (ay) Haziran sonu itibarıyla minör 1 nci dalganın tamamlanmış 2 nci düzeltme dalgasının başlamış olabileceğini düşünerek, hisse bazında endeksteki düşüşün etkisi olmayacağı için yazmaktan vazgeçtim. Ancak Salı günü endeksin 92.133 seviyesinde kapatması yukarıdaki öngörümü sanki açığa düşürmüş gibi görünüyor. Şimdilik çok fazla uzatmak istemiyorum. Gördüğüm an itibarıyla çok küçük bir ihtimal olarak görünse dahi endeksin çok kısa sürede soluksuz 79.000 seviyelerine gelme ihtimali var. Bu öngörü geniş, teferruatlı analiz yapılarak paylaşılmış bilgi değildir. Bu nedenle sadece ön not olarak dikkate alınız. YTD.

5. hocam mrb. lütfen bilgilerinizi bizimle paylaşmaya devam edin.sizi çok önemsiyorum.tekrar yazdığınızı görünce çok sevindim.forma ilk msj size oldu.

6. Tsk ederim sn emilgudea bize sizin gibi cidden bizi düşünüp grafiklerle tezini ispatlayan en azından ispatlama yoluna giden işinin ehli insanlar şart. İnanın sırf siz yazmışsınızdır diye sizin öngörülerinizi okumak için burdayım saygılar

7. Arkadaşlar, bahse geçen bu forumun konusu olmadığı için yazıp yazmamakta çok tereddüt ettim. Ancak söz konusu olan çocuk ve bebeklerin sağlığı olunca yazmaya karar verdim. Yeşil biber, dolmalık biber, kırmızı biberlerde geri iade edilen ihraç ürünlerden biliyoruz KLORPİRİFOS denilen pestisit kalıntısı var. Klorprifos özellikle çocuk ve bebeklerde nöro-davranışsal gelişim bozucu etkisi yaratıyor. O nedenle kendimiz yesek bile çocuklarımıza ve özellikle varsa emziren annelerin kesinlikle yememesi gerekiyor. Bu zehir hemen hemen tüm dünyada yasak. Ülkemizde de 2016 yılından itibaren yasak olmasına rağmen, hala ürünlerde kalıntısı çıkıyor.
    Sağlığımız, özellikle de geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlığı her şeyin üzerinde
    SYG.

8. Dün Guardian da çıkan Amerikalı bir ailenin tarımda kullanılan zehirlerin hayatını nasıl cehenneme çevirdiğini okuyunca dayanamayıp biraz önceki paylaşımı yapmıştım. Burada bahsi geçen ot öldürücü monsanto nun ürettiği Glifosat içerikli ROUNDUP adlı zehir. Bu şirketin Antalya ve Fethiye de üretim tesisleri var. Monsanto ismi artık yok. Çünkü geçen sene alman BAYER firmasına satıldı. Bütün dünya da yüzlerce davaya neden olduğu için bu zehir ROUNDUP adı altında satılmıyor artık. Ama değişik isim altında glifosat içerikli zehirler değişik firmalarca satılmaya devam ediyor. Yine Amerikalı bir şirket olan ve İstanbul da merkezi bulunan DOW şirketi bunlardan biri.

https://www.theguardian.com/business...P=share_btn_tw

Sayfa 160/773 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260660 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •