Sayfa 588/773 İlkİlk ... 88488538578586587588589590598638688 ... SonSon
Arama sonucu : 6181 madde; 4,697 - 4,704 arası.

Konu: SAFKR-Safkar Ege Soğutmacılık Klima Soğuk Hava Tes İhr İth San ve Tic. A.Ş.

1. Peki şirket ana pazara geçmek istiyorsa ne yapabilir.Ya fiyat yukarı çekilecek ya da ortaklar hisse satacak. İşte asıl soru burda... Şirket bu iki seçenekten hangisini yapacak???

2. Hisse satacaksa hisse satışından ne kadar süre sonra ana pazara geçiş için müracaat edebilir?Bilgiye ulaşamadım.Yine edindiğim bilgiye göre GİP şirket ortakları bir yılda en fazla sermayenin %10 kadar hisse satabiliyor. SAFKAR için bu miktar 3,5 milyon yapar.

3. Şirket ortakları 3,5 milyon hisse satsa fiyat 1,76 lara düşse yaklaşık olarak 30 milyon şartını sağlar ama elinde hisse olanın hali nice olur?? Bunun olmasını hiç istemem ki bu yatırımcıya çok büyük kazık olur.

4. Ama hisse satışı yapmadan 3 ay fiyatı 3,5tl gibi bir seviyeye getirse ve bu fiyatlarda tutsa, veya 6 ay fiyatı 2,7tl gibi bir seviyeye getirse ve bu fiyatlarda tutsa 30 milyon şartını yaklaşık sağlar diye düşünüyorum. Olumlu katkılarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

5. GİP'ten Yıldız Pazara veya Ana Pazara geçiş

Madde 34-

(1) Yönetim Kurulu, Payları GİP te işlem gören ortaklıkların başvuru yapmaları halinde;

a) Ortaklık paylarının GİP te işlem görmeye başladığı tarihten itibaren en az 2 yıl geçmiş olması,
    b) Ortaklığın bu Yönergenin 8 inci maddesinde belirtilen kotasyon şartlarını sağlamasıkoşuluyla söz konusu payların şartlarını sağladığı Pazarda işlem görmesine karar verebilir.

(2) Bu kapsamdaki ortaklıkların başvurularının değerlendirilmesinde, bu Yönergenin 8 inci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinde yer alan “halka arz edilen payların piyasa değeri†ile “halka arz edilen payların nominal değerinin sermayeye asgari oranı†nın hesabında, fiili dolaşımdaki paylar esas alınacak olup, başvurunun karara bağlanacağı Yönetim Kurulu toplantı tarihinden önceki haftanın son iş gününden geriye doğru olarak hesaplanan 1 yıllık ortalamadeğerler dikkate alınır.

(3) Söz konusu paylar, kararın duyurulmasını izleyen ikinci iş günü şartlarını sağladığı Pazarda işlem görmeye başlar.

(4) Bu madde kapsamında Yönetim Kurulunca olumlu karşılanmayan başvurularda, alınan karar tarihinden itibaren 1 yıl geçmeden yeniden başvuru yapılamaz.

6. Bu durumda en erken 5 Kasım 2021 de mi başvuru yapabiliyor?

7. Safkr

ah be safkr sayende ne fırsatları kaçırdık zaten ucuz duruyordun neyin peşindesin arkadaş???

8. Arkadaslar,

Gip sirketleri kotasyon yonergesine bagliymis, o nedenle SAFKAR sirket yetkililerinden gelen email hatali, onlar pay piyasasindaki pazarlar arasindaki gecis sartlarini emailde paylasmislar.

Bu nedenle, sirketin kalka acik lotlarin piyasa degeri 30m ve uzeri olmali. Ya fiyat 2,22 uzerinde olacak yada sirket ek hisse arz edecek piyasaya.

Bence sirket acisindan ilk secenek daha kolay ama tabi hisse arzi yoluna da gidebilir.

Bekleyip gorecegiz hep beraber.

Sayfa 588/773 İlkİlk ... 88488538578586587588589590598638688 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •