Sayfa 591/773 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon
Arama sonucu : 6181 madde; 4,721 - 4,728 arası.

Konu: SAFKR-Safkar Ege Soğutmacılık Klima Soğuk Hava Tes İhr İth San ve Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by OFU Yazıyı Oku

Grafik aslinda bizlere cok sey anlatiyor degil mi?

2,57 ye kadar arasi bombos, yani az daha sabir sonra guzel gunleri gorecegiz insallah.

Dun bahsettigim 2,10 - 2,57 arasindaki boslugu hizli doldurmaya karar verdi sanirim, hayirli olsun yatirimcisina

2. Tavan kapatsa ne guzel olurdu degil mi? Zaten %10 limiti

4. Bugun bir kap bekliyorum arkadaslar dunki alislarada bakilirsa gelmesi muhtemel haber hisselerin mkk kaydedilmesi olabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by joker75 Yazıyı Oku
    Bugun bir kap bekliyorum arkadaslar dunki alislarada bakilirsa gelmesi muhtemel haber hisselerin mkk kaydedilmesi olabilir.
    Hisse arzina gerek var mi? Suan itibariyle halka acik hisselerin piyasa degeri 30m ustunde.

6. Müracat tarihinden geriye dönük 1 yıllık fiyat ortalaması dikkate alınıyor diye biliyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by eyvaz46 Yazıyı Oku
    Müracat tarihinden geriye dönük 1 yıllık fiyat ortalaması dikkate alınıyor diye biliyorum.
    "(2) Bu kapsamdaki ortaklıkların başvurularının değerlendirilmesinde, bu Yönergenin 8 inci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinde yer alan “halka arz edilen payların piyasa değeri” ile “halka arz edilen payların nominal değerinin sermayeye asgari oranı” nın hesabında, fiili dolaşımdaki paylar esas alınacak olup, başvurunun karara bağlanacağı Yönetim Kurulu toplantı tarihinden önceki haftanın son iş gününden geriye doğru olarak hesaplanan 1 yıllık ortalama değerler dikkate alınır."

Piyasa Degeri = Lot x Hisse degeri

Ilgili maddede geriye donuk 1 yillik ortalama deger dikkate alinir diyor.

Burada sirket arz secenegini kullanacaksa bile arzdan sonra da 1 yil gecmesi gerekir diye dusunuyorum.

Bu nedenle, ister hisse degeri artsin ister yeni hisse arzi olsun, 2 secenekte de uzerinden 1 yil gecmeli. Bence hisse arzi zahmetine girmeyip fiyati 1 yil 30m ustunde tutarlarsa sirket acisindan daha kolay olur.

Yani ozetle 2021 de anca Gip ten cikabiliriz, yada Patron 2-3 ay oyle yuksek degerlere cikaracak ki sirketin piyasa degerini geriye donuk 9 aylik ortalamayi 30m ustune ceksin. Yaparsa mukemmel olur bizim acimizdan

8. Ofu kardesim boyle seyler soyleme sirket yetkilisi cikariz 3 vakte kadar diyo gozunu seveyim korkutma yatirimciyi yeni hisse kaydedilince sorun kalkiyo pazartesi sali gelir haberi konumtum adamla sen ve herkesde arasin bunlari sorsun ogrensin lutfen

Sayfa 591/773 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •