Sayfa 608/773 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618658708 ... SonSon
Arama sonucu : 6182 madde; 4,857 - 4,864 arası.

Konu: SAFKR-Safkar Ege Soğutmacılık Klima Soğuk Hava Tes İhr İth San ve Tic. A.Ş.

1. Ofu kardes andrei28 arkadasin yapdigi matematige soylicen bise varmi acaba sagliyo diyo iste sen kimden yanasin anlmadim kardesim

2. Arkadaşlar neyin kavgasını veriyorsunuz. İster Gip te olsun ister ana pazarda ister yıldız pazarda. Önemli olan şirketin büyümesi, devamlı karını artırması. Gerisi boş. Bence son 2 aydır hepimiz gip ten çıktı çıkacak diye boşuna konuşuyoruz. Başvurusunu yapsın şirket ister çıkarırlar ister çıkarmazlar ne farkeder ki.

3. Aynen katiliyorum kardesim bana gorede hep burda kalsin spek oyunlari olmadan ama genede arada bir tavana kadar alis gonderip kac lot satici var diye bakiyo spekcik kardes tatbikat yapiyo kanimca en son tavana 200 bin lot alis gonderip silmicek herkesin malini alicak bu cakallar yani anlicaniz yaklasan bi cisim var

4.  Alıntı Originally Posted by joker75 Yazıyı Oku
    Bunlari soyleyen sirket yetkilisi onlara inanmicazda kime inanicaz kardesim hedef ben miyim 2.30 maliyetli malim var ne yapayim satamiyorumda kisildik kaldik 2.10 altina gelirse basip cikarim ama
    Yazilariniz cok tutarsiz

Daha birkac zaman once safkr sevdalisi idiniz,simdi 2,10 da stoplarim demissiniz..hani 50 ser bin lot aliciydiniz her kademe? Ne degisti?

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Andrei28 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar GİP'ten Anapazar'a geçiş için BİST Kotasyon Yönergesi'nin 8 ve 34'ncü maddesindeki şartlara uyulması lazım.
    Bu şartlardan en önemlisi şirketin piyasa değerinin 30.000.000 üstü olması gerekiyor.
    Ancak bu değerleme halka açık pay üzerinden hesaplanıyor.
    Hisse fiyatı ise son 1 yıllık ortalama üzerinden hesaplanıyor.
    Yani hissenin 1 yıllık fiyat ortalaması 1.80 alsak; 1.80*13.496.435=24.293.583¬ TL piyasa değerimiz.(30.000.000 altı) şartı sağlamıyoruz.
    3.5 milyon tipe dönüşüm olsa 16.996.435 lot halka açık olacak
    fiyat ortalaması yine 1.80 baz alsak; 1.80*16.996.435=30.593.583

Bu şekilde şartları hayli hayli sağlıyoruz.

Yani hesap ortada. Olumsuz düşüne malını satar çıkar gider. Kimse zararda değildir bu hissede kanımca. Zararda olan varsa 2.20'den aldığım için ben zarardayım.
     Alıntı Originally Posted by joker75 Yazıyı Oku
    Ofu kardes andrei28 arkadasin yapdigi matematige soylicen bise varmi acaba sagliyo diyo iste sen kimden yanasin anlmadim kardesim
    Bunlari anlatmaktan sikildim artik ama tekrar soyluyorum, piyasa degeri 30m tl uzerinde olacak ve bu deger son 1 yillik ortalama deger olacak.

Suan 3,5m lot kote etmeleri uzerinden 1 sene gecme sartini degistirmiyor. Yeni hisse kote etselerde uzerinden 1 sen gecmesi gerekiyor.

Sn. andrei28 in hesaplamasi dogru fakat uzerinden 1 sene gecme sartini atliyor.

6.  Alıntı Originally Posted by merlinmer Yazıyı Oku
    Arkadaşlar neyin kavgasını veriyorsunuz. İster Gip te olsun ister ana pazarda ister yıldız pazarda. Önemli olan şirketin büyümesi, devamlı karını artırması. Gerisi boş. Bence son 2 aydır hepimiz gip ten çıktı çıkacak diye boşuna konuşuyoruz. Başvurusunu yapsın şirket ister çıkarırlar ister çıkarmazlar ne farkeder ki.
    Aynen katiliyorum, benim gibi uzun vade dusunen insanlar icin GIP yada Anapazar ne farkeder ki?

Onemli olan sirket karliligini arttirsin.

Bakiniz Selcuk gida ve Frigo pak sirketlerine nereden nereye gelmisler. Onlar gozalti pazarinda ve tek fiyattan islem yapiyorlar yillarca.

7. Ne yapalim kardesim birisi diyo 1 yil oburu diyo 1 ay sirket desen ne yapdini bilmiyo olan bize oluyo ama bence ofu kardes yaniliyo sanki spk dan bilgi almis gibi konusuyo bende o zaman soyle diyim ortalama fiyat belli mevcut duruma bakildiginda pasifde duran hissenin niye suresine baksinlar zaten yeni kaydilestirilen hisseyi tutupda 2.15 yani simdiki fiyatdan saymiyolar gene son bir yil ortalamasi sabit bence yaniliyosun ofu kardes bizide korkutuyosun ama hayirlisi diyelim

8. Beyler haber var ne diyo anlamadim

Sayfa 608/773 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618658708 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •