Sayfa 652/773 İlkİlk ... 152552602642650651652653654662702752 ... SonSon
Arama sonucu : 6181 madde; 5,209 - 5,216 arası.

Konu: SAFKR-Safkar Ege Soğutmacılık Klima Soğuk Hava Tes İhr İth San ve Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by OFU Yazıyı Oku
    Bundan sonraki senaryo su sekilde olabilir;

- Fiyati 4-6 gibi astronomik yerlere getirirler ve 3-4 ay buralarda takildiktan sonra gecmis 1 yillik ortalamasi 30m tl nin uzerine cikar ve sirket GIP ten cikma basvurusu yapar.

- Yada 1 yil bu rakamalarda takilir gene GIP ten cikma basvurusu yapar.

Ilk secenek olmasi temennimiz
    Hocam ben de ilk seçenek üzerinde duruyorum patron biraz daha beklese 4 lira ve uzerinden satabilirdi hissesini ama bu sefer anlaştı kurumlarla ortalama 3 liradan tek kuruma değil bı kaç kuruma sattı kendini de garanti altına aldı bekleyip 4 lira üzerinden satsa idi 2 sene önce habersiz 3.28 ortalama ile satıp kazık atmıştı herkese bı daha iflah olmazdı hisse bence böyle çok daha iyi oldu yeni ortalama yeni arz maç yeni başladı 3 lira ortalamayla yatırım tavsiyesi değildir... .

2.  Alıntı Originally Posted by OFU Yazıyı Oku
    Bundan sonraki senaryo su sekilde olabilir;

- Fiyati 4-6 gibi astronomik yerlere getirirler ve 3-4 ay buralarda takildiktan sonra gecmis 1 yillik ortalamasi 30m tl nin uzerine cikar ve sirket GIP ten cikma basvurusu yapar.

- Yada 1 yil bu rakamalarda takilir gene GIP ten cikma basvurusu yapar.

Ilk secenek olmasi temennimiz
    Herşeyi ifşa ettiniz sayın Ofu

3. Yarın itibariyle dolaşımdaki hisse sayısı 17.500,00 adet olacak.Gipten çıkmak için benim bildiğim dolaşımdaki hisselerin değeri 30 milyon TLsını geçmeli.Yarın itibari ile kabaca 3,25 TL kapanış olduğunda 56milyon TL sını buluyor dolaşımdaki hisselerin ederi.Dediğim gibi bu konudan emin olmak için çalıştığınız yatırım kuruluşuna sorun.Başka şartlarda olabilir.Hayırlısı olması dileğiyle...

4.  Alıntı Originally Posted by dobracı2017 Yazıyı Oku
    Yarın itibariyle dolaşımdaki hisse sayısı 17.500,00 adet olacak.Gipten çıkmak için benim bildiğim dolaşımdaki hisselerin değeri 30 milyon TLsını geçmeli.Yarın itibari ile kabaca 3,25 TL kapanış olduğunda 56milyon TL sını buluyor dolaşımdaki hisselerin ederi.Dediğim gibi bu konudan emin olmak için çalıştığınız yatırım kuruluşuna sorun.Başka şartlarda olabilir.Hayırlısı olması dileğiyle...
    Sn. dobraci2017, bu konuyu daha once forumda kaynaklariyla beraber anlatmaya calistim.

Gip ten cikma sartlari Kotasyon Yonetmeliginin 8. maddesinde acikca yaziyor.
    - Halka acik paylarin piyasa degeri 30ml tl ustu olacak
    - Bu piyasa degeri hesaplanirken son 1 yilin ortalamasi alinacak

Bu nedenle daha dun ortaklar hisse sattigi icin henuz son 1 yil ortalamasi 30m tl ustu olmadi malesef.

5. Teşekkürler Sn Ofu.Böyle yararlı bilgiler paylaşıldımı forum okunur oluyor..

6. Başvuru tarihinden önceki sonu şlem gununden geriye dönük Bir yılın genel ortalaması ile dolaşımdaki lot sayısının çarpımı 30 milyon TL olması gerek

7. Kısa suede 4-5tl olursa kurtarır belki hesaplamak gerek.bizden önce bunu hesaplamislardir 🙂🙂

8. Bugun en iyi satici olabiliriz. Ekrandan uzak oldugum icin goremiyorum. Ama ben verdikce aliyor. Boyle giderse sizinle hafta sonuna kadar vedalasacagiz.Hayirlisi bakalim.

Sayfa 652/773 İlkİlk ... 152552602642650651652653654662702752 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •