Sayfa 717/773 İlkİlk ... 217617667707715716717718719727767 ... SonSon
Arama sonucu : 6182 madde; 5,729 - 5,736 arası.

Konu: SAFKR-Safkar Ege Soğutmacılık Klima Soğuk Hava Tes İhr İth San ve Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by kemal41 Yazıyı Oku
    Sayin Andrei28 hissenin bedelsiz bölünme potansiyeli hakkinda ne düşünüyorsunuz.
    Bedelsiz sermaye arttırımını yakın zamanda öngörmüyorum. Şuan şirket büyüme evresinde. Bedelsiz yerine güzel karlar sağlayıp yüksek temettü dağıtsa daha değerli olur kanımca.

2.  Alıntı Originally Posted by Andrei28 Yazıyı Oku
    Bedelsiz sermaye arttırımını yakın zamanda öngörmüyorum. Şuan şirket büyüme evresinde. Bedelsiz yerine güzel karlar sağlayıp yüksek temettü dağıtsa daha değerli olur kanımca.
    Tamamen ayni fikirdeyim.cevap icin teşekkürler

3. Büyüme evresinde olan şirketlerin temettü dağıtmak yerine bedelsiz sermaye artışı yapması yani karı sermayeye eklemesi daha tercih edilen bir durumdur.
    Büyümenin devamı için yatırım bunun için de para gerekir. Bu nedenle de kasadaki parayı ortaklara temettü olarak dağıtıp sonra yatırımları kredi ile finanse etmesindense sermayeye ekleyip oto finansman sağlaması daha iyidir.
     Alıntı Originally Posted by Andrei28 Yazıyı Oku
    SM-A715F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Büyüme evresinde olan şirketlerin temettü dağıtmak yerine bedelsiz sermaye artışı yapması yani karı sermayeye eklemesi daha tercih edilen bir durumdur.
    Büyümenin devamı için yatırım bunun için de para gerekir. Bu nedenle de kasadaki parayı ortaklara temettü olarak dağıtıp sonra yatırımları kredi ile finanse etmesindense sermayeye ekleyip oto finansman sağlaması daha iyidir.

Gönül bedelsiz bolunme istesede hisse fiyati ikili rakamlarda cikmadigi surece zor görünüyor.en az 8 -10tl olsa. Ondan temmett ve kar kayi daha mantikli.biliyoruz ki bu sene arge icin bir sey dagitilmadi.sirket ve fiyati olgunlaşsa bolunme cok istenen bir durum olabilir.ytd

5. Öyle 2 ki fiyatlara gerek yok. 2-3 liradan bölünen hisseler var.
    Diğer taraftan bi süre temettü de bölünme de istemem.
    Bir miktar almak istiyorum...)
     Alıntı Originally Posted by kemal41 Yazıyı Oku
    Gönül bedelsiz bolunme istesede hisse fiyati ikili rakamlarda cikmadigi surece zor görünüyor.en az 8 -10tl olsa. Ondan temmett ve kar kayi daha mantikli.biliyoruz ki bu sene arge icin bir sey dagitilmadi.sirket ve fiyati olgunlaşsa bolunme cok istenen bir durum olabilir.ytd

6.  Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Büyüme evresinde olan şirketlerin temettü dağıtmak yerine bedelsiz sermaye artışı yapması yani karı sermayeye eklemesi daha tercih edilen bir durumdur.

Söylediğinizde haklısınız tabi, ancak şirketin gelecek sene az da olsa temettü dağıtacağını öngörüyorum.

7. Teknik olarak OBO görünüyor, yanılıyor da olabilim.

8. Obo gerceklesmesin diye alima mi gecildi acaba. 👍. Anlik 4.53

Sayfa 717/773 İlkİlk ... 217617667707715716717718719727767 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •