Sayfa 592/773 İlkİlk ... 92492542582590591592593594602642692 ... SonSon
Arama sonucu : 6181 madde; 4,729 - 4,736 arası.

Konu: SAFKR-Safkar Ege Soğutmacılık Klima Soğuk Hava Tes İhr İth San ve Tic. A.Ş.

1. sercan beyle konuştum şu anki fi at ortalaması ile gip den çıkamaya cağını söyledi 2 secenek olarak halka açıklık durumunu
    yükseldeçeklerini hisseleri satılabilir durma gelmesi için hisseleri o zaman 30 milyon şartı yerine geliyormuş sata çakmısınız diye sordum satmayaçağız borsaya kote edeceğiz dedi spk kabul ederse inşallah bekleyen yatrımcılar için hayırlı haberler gelir

2.  Alıntı Originally Posted by egeliterzi Yazıyı Oku
    sercan beyle konuştum şu anki fi at ortalaması ile gip den çıkamaya cağını söyledi 2 secenek olarak halka açıklık durumunu yükseldeçeklerini hisseleri satılabilir durma gelmesi için hisseleri o zaman 30 milyon şartı yerine geliyormuş sata çakmısınız diye sordum satmayaçağız borsaya kote edeceğiz dedi spk kabul ederse inşallah bekleyen yatrımcılar için hayırlı haberler gelir
    "1) Ortaklıkların halka arz edilen paylarından, halka arz sonrası sermayenin %10 ve üzerine tekabül eden nominal tutarda pay satın alan yatırımcıların sahip olduğu paylar ile ortaklığın Yönetim Kurulu ve Genel Müdür veya yetki ve görevleri itibarıyla Genel Müdüre denk veya daha üst konumlarda görev yapanlar ile bu kişilere doğrudan bağlı olarak çalışan üst düzey yöneticilerin (Genel Müdür Yardımcısı ve benzeri unvanlara sahip) satın aldığı paylar, halka arz edilen payların nominal değerinin sermayeye oranında ve halka açık kısmın piyasa değerinin hesabında dikkate alınmaz"

Arkadaslar, ortaklarin hisselerini borsaya kote etmek yetmiyor, kendilerinde durmamali yani satmalilar, yoksa borsaistanbul yonetmeligi acik (yukarda). Sirket yetkilileri, ortaklar vs gibi insanlarin elinde bulunan paylar piyasa degeri hesaplamasina katilmaz diyor.

Ya 3. kisilere satacaklar yada 1 sene fiyat 2,22 uzerinde islem gorecek. Yoksa madde acik ve net baska turlu GIP ten cikamazsin.

Sirket yetkilileri eger cikariz diyorlarsa ya Kotasyon Yonergesini okumamislar yada salliyorlar.

Kaynak (sayfa 6): https://www.borsaistanbul.com/docs/d....pdf?sfvrsn=32

3.  Alıntı Originally Posted by OFU Yazıyı Oku
    "1) Ortaklıkların halka arz edilen paylarından, halka arz sonrası sermayenin %10 ve üzerine tekabül eden nominal tutarda pay satın alan yatırımcıların sahip olduğu paylar ile ortaklığın Yönetim Kurulu ve Genel Müdür veya yetki ve görevleri itibarıyla Genel Müdüre denk veya daha üst konumlarda görev yapanlar ile bu kişilere doğrudan bağlı olarak çalışan üst düzey yöneticilerin (Genel Müdür Yardımcısı ve benzeri unvanlara sahip) satın aldığı paylar, halka arz edilen payların nominal değerinin sermayeye oranında ve halka açık kısmın piyasa değerinin hesabında dikkate alınmaz"

Arkadaslar, ortaklarin hisselerini borsaya kote etmek yetmiyor, kendilerinde durmamali yani satmalilar, yoksa borsaistanbul yonetmeligi acik (yukarda). Sirket yetkilileri, ortaklar vs gibi insanlarin elinde bulunan paylar piyasa degeri hesaplamasina katilmaz diyor.

Ya 3. kisilere satacaklar yada 1 sene fiyat 2,22 uzerinde islem gorecek. Yoksa madde acik ve net baska turlu GIP ten cikamazsin.

Sirket yetkilileri eger cikariz diyorlarsa ya Kotasyon Yonergesini okumamislar yada salliyorlar.

Kaynak (sayfa 6): https://www.borsaistanbul.com/docs/d....pdf?sfvrsn=32
    Bencede ya şirket yönetimi bu işlerde acemi ya da biz bilmiyoruz (diyeceğim ama yönerge ortada).Acaba hisseler üçüncü bir kişinin hesabına virman yapılarak anlaşmalı ,satış yapılmış gibi, emanet mi verilecek?

4.  Alıntı Originally Posted by eyvaz46 Yazıyı Oku
    Bencede ya şirket yönetimi bu işlerde acemi ya da biz bilmiyoruz (diyeceğim ama yönerge ortada).Acaba hisseler üçüncü bir kişinin hesabına virman yapılarak anlaşmalı ,satış yapılmış gibi, emanet mi verilecek?
    O tarz hukuku arkadan dolasma yoluna gidilse bile size satacagiz tabiki demesi lazim.

Yok biz satiyor gibi gosterip gercekte kaynima emanet verecegim demez diyemez, bence dikkatsizlik var.

Neyse bekleyip gorecegiz, gip ten cikip cikmamadan daha ziyade artik 2019 bilancosuna ve yeni projelerine odaklansak daha iyi ederiz.

Sirket karli olduktan sonra GIP MIP dinlemez gidecekse gider.

5.  Alıntı Originally Posted by OFU Yazıyı Oku
    O tarz hukuku arkadan dolasma yoluna gidilse bile size satacagiz tabiki demesi lazim.

Yok biz satiyor gibi gosterip gercekte kaynima emanet verecegim demez diyemez, bence dikkatsizlik var.

Neyse bekleyip gorecegiz, gip ten cikip cikmamadan daha ziyade artik 2019 bilancosuna ve yeni projelerine odaklansak daha iyi ederiz.

Sirket karli olduktan sonra GIP MIP dinlemez gidecekse gider.
    Aynen katılıyorum. GİP te olup çok yüksek fiyatlara giden hisseler de var. Acaba bu şirketin bist yükselişine ayak uyduramamasını bizler hissi olarak hissenin GİP te olmasına bağlayıp bu konuya fazlaca mı odaklanıyoruz? Şirket güzel çalışırsa ederini bulur diye düşünüyorum.Önemli olan GİP ten çıkışı şirketin yüzüne gözüne bulaştırmaması....

6. Arkadaşlar şirketler inanınki sizin bildiğiniz kadar bilmiyor. sizin takip ettiğiniz kadar takip etmiyorlar. İki örnek vereyim. Ütopya satış yapılmış . çağrı yapı yapılmış . Fiyatı yönetimin karar aldığı tarihten bir ay sonra kapa bildiyorlar. Yönetim tarihindeki fiyat tan çağrı yapıyorlar. Normalde kap bildirim tarihinde .bunu inceleyip bakmıyorlar bile . Diğeri konfort adamlar şirketin sermaye tavanı yükseltme ve sabit tutmaları için bildirim günü gelmiş kararı almaları gerek.saat 4de aradım haberleri yok .

7. Sn ofu,
    Cok guzel bir nokta tespit etmişsiniz.

Lakin sirketin sermaye yapısını inceledigimizde yön.kurulu başkanı olan büyük ortak haric sirketin yönetim kurulunda olmayan ve sirkette aktif bir gorevleri bulunmayan 3 ortak var ve herbirisinde 2.1 mln lot hisse var. Yani toplam 6.3 mln lot kadar. Bildigim kadarıylada bi ortaklar sirketin eski sahipleri.

Benim tahminim bu hisseleri borsaya kote edecekleri yönünde..sizin tespit ettiginiz kotasyon şartını atlamış olamazlar diye düşünüyorum.

Bunu ogrenmenin en saglıklı yolu pazartesi safkar yatırımcı iliskilerini aramak olacaktır.

Not:Yatırım tavsiyesi niteliginde degildir.

8.  Alıntı Originally Posted by zoza Yazıyı Oku
    Sn ofu,
    Cok guzel bir nokta tespit etmişsiniz.

Lakin sirketin sermaye yapısını inceledigimizde yön.kurulu başkanı olan büyük ortak haric sirketin yönetim kurulunda olmayan ve sirkette aktif bir gorevleri bulunmayan 3 ortak var ve herbirisinde 2.1 mln lot hisse var. Yani toplam 6.3 mln lot kadar. Bildigim kadarıylada bi ortaklar sirketin eski sahipleri.

Benim tahminim bu hisseleri borsaya kote edecekleri yönünde..sizin tespit ettiginiz kotasyon şartını atlamış olamazlar diye düşünüyorum.

Bunu ogrenmenin en saglıklı yolu pazartesi safkar yatırımcı iliskilerini aramak olacaktır.

Not:Yatırım tavsiyesi niteliginde degildir.

Diyelimki kota ettiler ve bu hissedarlar ne %10 sermaye ortagi ne de sirkette aktif bir gorevi var.

Peki "geriye donuk 1 yil icinde 30m ve uzeri piyasa degerine sahip olmasi" sartini nasil cozeceksiniz?

Sayfa 592/773 İlkİlk ... 92492542582590591592593594602642692 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •