Sayfa 487/773 İlkİlk ... 387437477485486487488489497537587 ... SonSon
Arama sonucu : 6181 madde; 3,889 - 3,896 arası.

Konu: SAFKR-Safkar Ege Soğutmacılık Klima Soğuk Hava Tes İhr İth San ve Tic. A.Ş.

1. sayın asiyanık borçluluk düşük derken neye dayanarak söylüyorsunuz bunu açar mısınız ?

2.  Alıntı Originally Posted by kemal41 Yazıyı Oku
    Lot sayısı 1 milyondan sonra durdu saat 2 den beri 100 bini zor yaptı.zahar mermileri bitti 😊
    istanbulun secimleri gibi

3. Forumda hisseye veya tahtadakilere kufur ettikce yukselecwgini sanan kisileriz..enteresan

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Soranlar için ; Dünkü Halka Arz varsayım ve gerçekleşmeye yönelik Kap haberi Spk tebliğince bir zorunluluktu.Gelişen İşletmeler Piyasasında olanlar dönemsel olarak bunu raporlamak zorunda.Bist in yeni bebek şirketi olan Safkar nasipse yıl sonu GİP ten çıkıp A grubu olacak.İhracatla büyümeye devam edecek.

5.  Alıntı Originally Posted by Rowing Yazıyı Oku
    sayın asiyanık borçluluk düşük derken neye dayanarak söylüyorsunuz bunu açar mısınız ?
    kabaca bakarak söylemiştim ama borçluluk ile ilgili bazı rasyolar var;

-Nakit/KVY
    -EBITDA/Ödenen Faiz
    -EBITDA/Net Borç
    -Kısa Vadeli Borç/Toplam Borç
    -FSNA(faaliyetlerden sağlanan nakit akım)/ Ödenen Faiz

gibi. Bu oranları da hesaplayınca genel olarak makul düzeyde çıkıyor borçluluk.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. bu bakdığınız verilere 2018 ve 2019 2. Q ile bakmak gerekir
    yoksa sadece borca bakıp haaaa düşükmüş demek yanıltıcı olacaktır

7.  Alıntı Originally Posted by Rowing Yazıyı Oku
    bu bakdığınız verilere 2018 ve 2019 2. Q ile bakmak gerekir
    yoksa sadece borca bakıp haaaa düşükmüş demek yanıltıcı olacaktır
    aslında yılsonu bilanço ile bakmka en doğrusuda çok detaylı bir analiz yapmadın zaten.

sizin dediğiniz işlem kıyas yapmak olur, o da kullanılabilir ama ben şu andaki duruma baktım.

8. Aynen hatırlıyorum Çağlayan Doğan bazı arkadaşlar Arayıp ne konuştuklarını yazıyorlardı.bende aramistim,bana da bir adam çıktı "yok herşey yolunda tıkır tıkır çalışıyoruz siparişleri hazırlıyoruz "demisti

Sayfa 487/773 İlkİlk ... 387437477485486487488489497537587 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •