Sayfa 643/773 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693743 ... SonSon
Arama sonucu : 6181 madde; 5,137 - 5,144 arası.

Konu: SAFKR-Safkar Ege Soğutmacılık Klima Soğuk Hava Tes İhr İth San ve Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by OFU Yazıyı Oku
    Smart in vergi dairesine sundugu 2019/12 aylik kari 7,5m tl ve piyasa degeri 330m tl.

(Safk 2019/12 dairesine sundugu kar 6,1m tl ve piyasa degeri 113m tl)

Bunu da bilanco begenmeyen arkadaslara armagan ediyorum.

Kisacasi goturen spek kar mar dinlemeyip goturuyor.
    Hersey olacagina varir. Enseyi karartmanin anlami yok. Smart ve Safkr cok farkli sektorler. Mukayese olmaz. Safkr in bugunku bilancosu kesinlikle iyi bir bilanco degil. Ama PY si isterse biraz silkeleyip subat ayi sonunda 4 TL ustune de atabilir. Islemlerden belli, uc bes lotu olan KY disinda pek bir sey kalmamis. Millet 2.30-2.70 arasinda bosaltmis mali.i Zaten istesek te istedigimiz gibi satamiyoruz. Ilk atraksiyona kadar bekliyorum sahsim adina. Onun disinda % 10 luk kesim ile trade e devam..

2.  Alıntı Originally Posted by blackbull Yazıyı Oku
    Hersey olacagina varir. Enseyi karartmanin anlami yok. Smart ve Safkr cok farkli sektorler. Mukayese olmaz. Safkr in bugunku bilancosu kesinlikle iyi bir bilanco degil. Ama PY si isterse biraz silkeleyip subat ayi sonunda 4 TL ustune de atabilir. Islemlerden belli, uc bes lotu olan KY disinda pek bir sey kalmamis. Millet 2.30-2.70 arasinda bosaltmis mali.i Zaten istesek te istedigimiz gibi satamiyoruz. Ilk atraksiyona kadar bekliyorum sahsim adina. Onun disinda % 10 luk kesim ile trade e devam..
    Bir karar ver, sirketin degerini belirlerken kara mi bakiyorsun yoksa sirketin know-how ve karina beraber mi bakiyorsun?

1) Sadece kara bakiyorsan al sana smart ornegi(ilk aklima gelen daha birsuru ornek verilebilir)

2) Kar ve know-how a bakiyorsan, safkr sektorunde Turkiye’de tek iken smart in oyle bariz bir ozelligi yok.

Sonucta karlari birbirine yakin olan iki sirket ve piyasa degeri olarak biri digerinin 3 kati.

Bende farkindayim iki sirket birbiriyle kiyas goturmez, demek istedigim bir firma icin deger tesbit ederken tek bir faktore gore hareket edemezsin.

Smart icin ama o soyle boyle derken, safkr icin bilanco kotu battik bittik diyorsun. Ikisinde de degerlendirme kriterlerin ayni ve objektif olmali.

Kusura bakmayin cok konustum benden bu kadar, satan satsin

3.  Alıntı Originally Posted by Kartalmrx Yazıyı Oku
    Bir hayaller ve gerçekler masalının daha sonuna geldik herkese hayırlı olsun..
    Size güle güle o zaman.

Şov daha yeni başlıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Andrei28 Yazıyı Oku
    Size güle güle o zaman.

Şov daha yeni başlıyor.
    Daha karpuz kesecektik...yaza az var Mayıs'ta adana haziranda Diyarbakır ...
    Bu bilanço 6 ay beni tut der...gidenlerin yolu açık olsun. Kazançları bol olsun .
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

5. Ben bilancoyu beğendim, en azından beklentimden çok farklı gelmedi diyebilirim.

Uzun vadede,absürt fiyatlara çıkmadığı surece biriktirmeye devam.

Lenovo P1a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by OFU Yazıyı Oku
    Bir karar ver, sirketin degerini belirlerken kara mi bakiyorsun yoksa sirketin know-how ve karina beraber mi bakiyorsun?

1) Sadece kara bakiyorsan al sana smart ornegi(ilk aklima gelen daha birsuru ornek verilebilir)

2) Kar ve know-how a bakiyorsan, safkr sektorunde Turkiye’de tek iken smart in oyle bariz bir ozelligi yok.

Sonucta karlari birbirine yakin olan iki sirket ve piyasa degeri olarak biri digerinin 3 kati.

Bende farkindayim iki sirket birbiriyle kiyas goturmez, demek istedigim bir firma icin deger tesbit ederken tek bir faktore gore hareket edemezsin.

Smart icin ama o soyle boyle derken, safkr icin bilanco kotu battik bittik diyorsun. Ikisinde de degerlendirme kriterlerin ayni ve objektif olmali.

Kusura bakmayin cok konustum benden bu kadar, satan satsin
    Sn. Ofu ben bu sirkete 6 ay once girdim. Gelecek gordum ve payimi birkac araci kurum alislarimla artirdim. Ortalama maliyet 1.8 lerde idi sonra malum 1.50 lileri gorduk hepimizi uzdu. Trade lerle maliyetimi o noktalara cektim bende. Bence olmasi gereken fiyata geldi. % 33 unu verdim malin gerisi duruyor.Ancak simdi de spekulatif yukseltilmesi beklentim var. Kisacasi ben battik ifadesi kullanmadim.3 un altinda kademeli aliciyim 3.30 ustunde kademeli saticiyim. Umarim sizde beklentilerinize ulasirsiniz..

7. Gelirken giderken kimseye sormam
     Alıntı Originally Posted by Andrei28 Yazıyı Oku
    Size güle güle o zaman.

Şov daha yeni başlıyor.
    MI MAX 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bilgiye ulaş aklını kullan tavsiyelere uyma

8. Bilanço gelmiş iyi kötü herneyse.Elinde olan yahut kalan bundan sonrası için strateji seçsin.Yarın eksi açarsa verecekmi,fiyat aynı kalırsa veya yukselirse tutacakmı?

Ama şunu unutmayalım burdakilerin çoğu konuya vakıf.Bir süre sonra GİP piyasasından (tek fiyat) çıkmak için SPK'ya müracaat edilmiştir diye bir kap haberi gelirse bu hisse kaç olur.Kararımızı buna göre verelim.Bence bilançodan daha önemli olan o haberdir.Bunun alt yapısınıda geçende ortaklar takasa 3,5 milyon civarı hisse koyarak ilk adımı atmıştı.Ben haırlatayım istedim.Herkes kararını kendi verecektir.Hayırlısı olması dileğiyle...

Sayfa 643/773 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693743 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •