Sayfa 590/773 İlkİlk ... 90490540580588589590591592600640690 ... SonSon
Arama sonucu : 6181 madde; 4,713 - 4,720 arası.

Konu: SAFKR-Safkar Ege Soğutmacılık Klima Soğuk Hava Tes İhr İth San ve Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by OFU Yazıyı Oku
    Nice yeni halka arz olmus kaatlar nereden nereye geldiler.

Misal; Smart - Deras - Naten - Seykm - Izfas vs....

Safkr sektorunde lider, savunma sanayii ne is yapmakta ve cirosunu duzenli olarak arttiriyor.

Hissemiz halka arzindan bu yana yatirimcisini 2 senedir oyaladi ama sabirli olan kazanacaktir ins.
    2 yildir bu kadar sessizlik olmamıştı.belki yaklaşan birşey var.

2.  Alıntı Originally Posted by zoza Yazıyı Oku
    Arkadaslar sirket bu pazarda kalmaktan bizler gibi memnun degil.
    Burdan cıkmak icin sirket sahiplerinin bir miktar hisselerini borsaya kote ettireceklerki 30 milyon tl kriteri oluşsun.
    Bu hisseleri satmak icin degil bu pazardan cıkmak icin borsaya kote ediyorlar. Bu hisseleri satacaklarını veya satmayacaklarını şu anda bilemeyiz.
    2 sene önce 2.50 lerden halka arz ettikleri sirket hisselerini 2.10 lardayken satmalarını beklemek biraz mantıksız geliyor bana.
    GİP den kurtulur surekli işlem görmeye başlarsa sirketin hissesi daha dogru bir sekilde fiyatlanır diye düsünüyorum..

Yatırım tavsiyesi niteliginde degildir..
    Halka arz fiyatını yanlışlıkla 2.50 yazmışım..safkarın halka arz baz fiyatı 1,98 idi..bu fiyattan birde bedelsizini ve temettuyu düsersek halka arz fiyatı 1,60 lara denk gelir..yanlışlık olmasın.

Yukarda bir arkadasımız yeni halka arzların muazzam prım yaptıklarını yazmıs..yuzde yuz katılıyorum..en yeni 4,40 dan halka arz olan papilon savunma su anda 8,30 dan işlem görmekte.

Safkarın bulundugu Gip ten örnek verecek olursak yıllık 25 milyon tl cirosu olan ve yara bandı üreten seyit kimyayı piyasa şu anda 110 milyon TL piyasa degerinden fiyatlıyor..otomotiv sektöründe faliyet gösteren ve 2019 yılı cirosu 150 milyona yaklaşması beklenen safkarın piyasa degeri ise sadece 75 milyon TL..

Elmayla armutu karsılastırmak gibi oldu ama aynı pazarda oldukları icin verdim bu örnegi. Sözün kısası hangi pazarda oldugu bile önemli degil yeterki safkar artan cirosunu net karlılığa yansıtabilsin gerisi gelir. Ama pazar degisikligi basvurusunun ve akabinde basvuru kabul görürse bunun bile hisseye pozitif yansıyacagnı düsünüyorum.

Not:Yatırım tavsiyesi niteliginde degildir.

3. Halka arzdan bugune hısse performansı

Grafik aslinda bizlere cok sey anlatiyor degil mi?

2,57 ye kadar arasi bombos, yani az daha sabir sonra guzel gunleri gorecegiz insallah.

4. Benim merak ettiğim halka arzdan sonraki 4 ay hissede neler oldu.Kim kime ne sözler verdi, Kim kime güvenerek aşırı hisseye gömüldü de yarı yolda bırakıldı.Acaba hareket için bu geçmişin hesabının verilmesi mi bekleniyor.Bildiğim bir şey yok, benimki sadece böyle bir şey oldu mu diye sesli düşünme! Çünkü hisse hareket etmeyince aklıma böyle komplo teorileri geliyor istemeden.
    Aman ha! Kesinlikle yatırım tavsiyesi olamaz.

5.  Alıntı Originally Posted by eyvaz46 Yazıyı Oku
    Benim merak ettiğim halka arzdan sonraki 4 ay hissede neler oldu.Kim kime ne sözler verdi, Kim kime güvenerek aşırı hisseye gömüldü de yarı yolda bırakıldı.Acaba hareket için bu geçmişin hesabının verilmesi mi bekleniyor.Bildiğim bir şey yok, benimki sadece böyle bir şey oldu mu diye sesli düşünme! Çünkü hisse hareket etmeyince aklıma böyle komplo teorileri geliyor istemeden.
    Aman ha! Kesinlikle yatırım tavsiyesi olamaz.
    Halka arz bolunmeden sonra 1,6x lere denk geliyor ve hisse arzdan hemen sonra 2,8x lere kadar cikmis.

Sonra da arz fiyatina kadar suzulerek inmis ve ondan sonra da 2 sene boyunca 1,5-2 bandinda cikmis inmis.

Son 2 ayda ise 2 direncini kirarak artik burayi destek yapti ve 2,8 e dogru bir yolculugun baslangicindayiz ins.

6. Guzel bilanco gelsinde hep burda kalsin en azindan speklerin numaralarini seyretmiyoruz al al sat sat durust ve temiz filim firildak yok saat basi bakiyosun kafan rahat ama bugun yarin kap gelir dosyayi hazirliyolarmis gipden cikmak icin acilen hisse kaydilestirme kapi dusmesi lazim

7.  Alıntı Originally Posted by joker75 Yazıyı Oku
    Guzel bilanco gelsinde hep burda kalsin en azindan speklerin numaralarini seyretmiyoruz al al sat sat durust ve temiz filim firildak yok saat basi bakiyosun kafan rahat ama bugun yarin kap gelir dosyayi hazirliyolarmis gipden cikmak icin acilen hisse kaydilestirme kapi dusmesi lazim
    Bugün kabuğunu kırdı mı acaba?

8. hadi gipten çıkalım artık 🤓

Sayfa 590/773 İlkİlk ... 90490540580588589590591592600640690 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •