Sayfa 255/717 İlkİlk ... 155205245253254255256257265305355 ... SonSon
Arama sonucu : 5736 madde; 2,033 - 2,040 arası.

Konu: IHYAY - İhlas Yayın Holding

1. Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında IHYAY.E payları 25/10/2019 tarihinden (seans başından) itibaren 08/11/2019 tarihine (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.
    Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler; A, B, C, D grup değişimi, pazar değişimi ve diğer nedenlerle uygulanacak olan açığa satış ve kredili işlem yasaklarından ve brüt takas uygulamasından ayrı olarak değerlendirilmelidir. Piyasa yapıcılı sürekli işlem yöntemiyle işlem gören paylarda, tedbir nedeniyle tek fiyat işlem yönteami uygulandığı süre boyunca piyasa yapıcılık faaliyeti yapılmaz.

2. İyimi kötümü açığa satış şimdi?
    Hiseyi nasıl etkiler?

3.  Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Kotu olan yarında brut gelır bir ay oyalan dur...
    Amaç O idi Açığa satış yok

Kredili satış yok

4.  Alıntı Originally Posted by Karaşimşek1 Yazıyı Oku
    Amaç O idi Açığa satış yok

Kredili satış yok
    Bu düzembazların malıyetı sıfıra yakındır nereden satsa zarar etmez, uzunca bir süre uğramazlar bana gore neyseki ben bır mıktar da olsa kazanıp çıktım Allah kalanların yardımcısı olsun... Bende uzun bir süre uğramayı düşünmüyorum... Iheva yı kaldırıp ıhlgm de ve sonra ıhyay da bastılar... İnşallah biran önce döner ve zararı olan varsa kazanır...
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

5. https://www.tradingview.com/symbols/...AY/technicals/

Macd hariç tüm osilatörler ya al durumunda yada tepkisiz. Kağıdın 15-5 dakikalık grafiklar hariç 1 dakikalık dahil tüm grafikleri al yada güçlü al konumunda. Açığa satış nasıl etkiler bilmem ama kağıdın pozitif görünümünde sıkıntı yok gibi. Tabi sonuçta ihyay bu, ne yapacağı belli olmuyor, neden düştüğünün yada neden çıktığının hiçbir mantıklı açıklaması yok. Tamamen spekülatif. Umarım artık kazanırız.

6. Aşağıdaki durum bu grup şirketlerinden halka açık olanlarının neden borsa tarihinde hiç bir önemli karlılık veya büyüme gerçekleştiremediği ve neden hep zarar ziyan yaptığını hakkında bir düşünce veya kanı oluşturabilir mi? ;

“Bu ihlgm yakın geçmişte 1.00 den bedelli sermaye artışı yapmıştı. İhlas ve iheva 1.00 den bedelli sermaye artışına katılmıştı.

İhlas bedelliden 1.00 e aldığı ihlgm hisselerini zararına 0.80 den iheva ya satıyor,
    İheva ise 0.80 aldığı bu ihlgm hisselerini hemen daha altına tahtada piyasaya satıyor. Böylece zincirleme hem ihlas hem iheva ya zarar yazdırılıyor.

Ayrıca ihlas bu ihlgm hisseleri niye kendisi tahtada satmadı? önce zararına iheva ya devretti sonra iheva biraz daha zararına tahtada sattıp eritti?

Bu yaklaşık 185 milyon hisse ihlas ve iheva nın zararına kime devredildi? ve bu hisseler üzerinde kimler büyük kazandı veya kazanacak?

Bu yönetim ne yapmaya çalışıyor? Ne dolaplar dönüyor acaba?”

8. Aynı nitelikte çok sayıda şirketi ayrı ayrı borsaya açarak, çok sayıda kulvarda atı akıp Üsküdarı geçme olaylar hep. Ve bunun içinde Sürekli şirketler arası veya şirketlerle kişiler arası şirket hisseletini çevirme işleri... Ali nin külahı veliye, Velinin külahı Selamiye, Selaminin külahı Ali’ye... Alavere dalavere...

Halka açık şirketlerin bedelliden 1.00 aldığı grup şirketlerinin hisselerini 0.70 lerden zararına birilerine satmalar.
    Birilerinin bedelliden 1.00 aldığı grup şirketlerinin hisselerini yüksekten (1.08-200 bandında) borsada halka açık şirketlere aldırıp halka açık şirketleri zarara uğratma, birilerine kazandırmalar...
    Ne de olsa çok ulvi bşr felsefe onlara rehberlik ediyor; Atı alan üsküdarı gecer... Yola devam...

Sayfa 255/717 İlkİlk ... 155205245253254255256257265305355 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •