Sayfa 346/717 İlkİlk ... 246296336344345346347348356396446 ... SonSon
Arama sonucu : 5736 madde; 2,761 - 2,768 arası.

Konu: IHYAY - İhlas Yayın Holding

1. ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

2. ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

3.  Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    ky. anketi yapmıştım sonuç bu şekilde...

İllim usta anketi nerede yapıyorsunuz ? Burda göremiyorum ?

4.  Alıntı Originally Posted by Ahmet kemal Yazıyı Oku
    İllim usta anketi nerede yapıyorsunuz ? Burda göremiyorum ?
    tweter da yapmıştım üstad...bu sonuç...
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

5.  Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    tweter da yapmıştım üstad...bu sonuç...
    Anladım üstad.ben c veya d gibi düşünüyorum.ve ky bıktırma.

6.  Alıntı Originally Posted by Ahmet kemal Yazıyı Oku
    Anladım üstad.ben c veya d gibi düşünüyorum.ve ky bıktırma.
    C yi anladım da D düşünmenin nedeni nedir üstad ! izlenimini almak isterim zira 3 ayda çok dar marjda tuttu tahtayı...yaklaşık 10 kademelik marj ve çoğunlukla günlük 2-3 kademe arası ! yani trade için pek uygun hareket değil oyuncuya karlı bişey bırakmaz ! gibi geldi bana...

zira kasımdan itibaren 3 aylık kanala baktığımızda kırmızı aralıkta hareket yoğun ! yani 15-21 arası...sıradışı zamanlarda bir kaç kez kırmızı dışı mavi kanala kısa süreli sapmalar olmuş...sence bistin coştuğu ve çok daha volativ hareketlerle daha yüksek trade şansı olduğu 3 aylık geçen dönemde neden bu imkanı kullanmayıp dar banda kısıktırmış olabilir tahtayı ! trade sence uygun olabilecek seçenek mi !!! bu bakış açısında..

...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

7.  Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    ky. anketi yapmıştım sonuç bu şekilde...

Ben anketi yapan kişi olduğum için oy kullanamadım fakat anket maddelerini tektek değerlendirip kendimce yorumumu yapıp oyumu kullanayım...

1- Baskıyla mal topluyor ! Bu seçenek olabilecekler arasında fakat ben dar kanalda dahi olsa gitgellerin mal toplamak için bile çok yetersiz volativlikte olduğu kanısındayım...mal toplamak gibi bir niyeti olsa ara ara dirençleri zorlar ya da endeksin negatif olduğu günlerde endekse direnme gibi bir ters durum sergiler ve ky.nin tahta değiştirmesi için fırsat verirdi ki bu yönde bir davranış yok oyuncu da ! dolayısı ile A seçeneginin olduğunu düşünmüyorum...

2- Beklentiyle mal satıyor ! bu seçenekte kafama yatmıyor çünkü beklenti yani İHA halka arzı ! toparlanan bilanço ! vesaire gibi beklentiler varken ve bist ralli yaparken oyuncu daha yukarılarda volativ hareketlerle malını satma şansı varken dar marjda uyuttuğu tahtada taşıyan ky. nin bıkıp satabileceği bir atmosfer yaratmışken bu atmosferde nasıl mal pazarlayıp satabilsin ! ki son 1 aydır KAP bile yok...bu nedenle mal satma derdi olduğunu da sanmıyorum..

3- Sadece zamana oynuyor ! BU SEÇENEK benim oyumu alan seçenek. Çünkü ben takas pasta görünümünde malının toplu olduğu gizlenmiş bile olsa ben oyuncunun malının toplu olduğunu düşünüyorum ! Malının toplu olduğunu düşünmemin nedeni pandemi dibinden nominale gelirken ki eski sermaye 200m. un bir kısmını toplamış olma olasılığı ! ve yeni sermaye 250m. un bedelli sürecinde büyük bir oranının kendinde olduğu kanısı ve o malı pazarlamak için uygun bir zaman ve haber akışı dönemini bekliyor bana göre..bu bekleme döneminde bıkıp satan ky.nin malına da talip ayrıca...yani illa mal toplim yada satim değilde gündelik gelen giden ky. dengesini bir şekilde sağlayarak takvimini bekliyor oyuncu bana göre..bu bekleme sürecinde endeksin panik günlerinde sert aşşağı salması alıcı ky. panik günler fazla olmayacağı için son derece kolayken ! endeks yükselişte olduğu günlerdede üst kademeye yığdığı milyon lotlarla bulaşmayın ekmek yok imajı çiziyor yeni ky. ye ! yani kademe kontrol yöntemlerini kullanarak zamana oynuyor...böylece sahip olduğu kuluçkadaki malları da korumuş oluyor !!!

4- sadece trade yapıyor ! seçenegi hiç uygun seçenek değil bana göre çünkü mevsimin volativ geniş majr trade e uygun olduğu şu son 3 ayda ortalama günlük %1 lik alanda dolanan bir tahda trade kar ı olmaz...olsada oyuncunun dişinin koguguna yetmez...bu nedenle bu seçenekte uygun değil benim için...

SONUÇ OLARAK BENİM OYUM C SEÇENEGİ...

tabiki herkes kendi analizini yapabilir...

8. Hissenin tahtasına sahip olan adam bundan faydalanıp biraz para kazanmak ister diye düşündüm.haklısın o darlıkta nasıl olacak bu diye.ama belki tahtacı az çok demeden kazanmanın hesabındadır.fikrimce.

Sayfa 346/717 İlkİlk ... 246296336344345346347348356396446 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •