Sayfa 378/717 İlkİlk ... 278328368376377378379380388428478 ... SonSon
Arama sonucu : 5736 madde; 3,017 - 3,024 arası.

Konu: IHYAY - İhlas Yayın Holding

1.  Alıntı Originally Posted by erah24erzincan Yazıyı Oku
    endeks nasıl göçüyor kısmı bunlar nasıl ayarlıyor bu işi hep mi kısmet diyorsun degilmi kendi kendine ... yok kısmet degil hepsi kollektif bence manipülatör spek spk siyasi ler daha dogrusu içeriden bilgi yani insider trader olmadan olmaz bu işler ... hatta dahasıda var forumda önce goy goycular gelir hisseyi pazarlarlar uçacak kaçacak diye bunu sadece ihlas grup örneginde söylemiyorum genel olarak
    Ben de böyle düşünüyorum. Yok hocam kısmet demiyorum/diyemiyorum kafamı s..yim diyorum kendi kendime nerdeyse 3 yıldır gayrimenkuldesin oradan ne hayır gördün de bir de ihyay a girdin diyorum...

Gerçi al sat yaparak bedellilerine katılmayıp rüçhanlarını mümkün olduğunca yukarıdan satıp aşağılardan mal kovalayarak ortalamamı oldukça düşürdüm gayrimenkul de ama reel anlamda karda mıyım değilim.

Bilmiyorum hatırlayan var mıdır yanlış değilsem 2019 yılında müCo yine Cumhurbaşkanı ile bir görüşme yapmıştı ve o süreçte ihlgm nin inşaat holding ile birleşme arzusu bahane edilip gayrimenkulde %140 bedelli artışı süreci ve sonrasında ayrılma hakkı, birleşme süreci falan derken hisseyi 70 li kuruşlara kadar basmıştı. müCo denen master spek ihlasta olanlara ve öncesinde ki Beştepe ziyaretine verilen mesajlara bakınca müCo resmen dejavu yu yaşatıyor.

Şimdilik sabretmekten başka çare yok.

Yatırım tavsiyesi içermez...

2.  Alıntı Originally Posted by erah24erzincan Yazıyı Oku
    sn ilim endeks tutunacaksa eger 1.48 veya üzeri kapanış yapması lazım ... yoksa extrem bi durum olmaz ise 1.42 den çevirirler satışlar zaten derinleşirse dediginiz gibi 1.36 .1.32 1.30 degebilir ... aslında tam ihlas grubu tahtalarında bi fırsat bu toplu iki hisseyi sür yukarı çek ilgiyi onlara boşalt holdingi ... bunu daha önce iheva da ve ihgzt de yaptılar tuttuda ben indim mesala trenden sonra zaten uçtular ... sal ihlgm yi sal ihyayı tahtacı akılmı ögretelim sana
    haklısınız üstad isteseler bunu kısmen daha sıg ve hafif tahtalarda yapabilirler...ama niyetleri kestirilemiyor malesef...ihyay da kademeler oldukça zayıf isteseler süpürürler...bakalım neler olacak şuan için takip etmekten başka yapacak birşey yok...

sadece mantıksız olan şu ki mazilerini temizleme ve müşteri çekme fırsatı var iken neden hala mazilerini canlı tutmaya çalışıyorlar bu ilnginç benim için...bilançco meselesi hikaye zaten isteseler tüm şirketlerinin bilançolarını kaat üstünde toparlarlar ve bera cılar gibi daha fahiş fiyatlardan hisselerini pazarlama şansı bulurlar...fakat inatla mazideki algılarını canlı tutuyorlar şimdilik...

Bizim millet balık hafızalıdır tahtalardaki halka açıklığı bu ucuz fiyatlardan toparlayıp %51 civarlarına taşısalar ve bilançoları göstermelikte olsa artıya çevirseler şuan ki fiyatların 10 katına bile müşteri çekerler...yeterki niyet olsun...bu şekilde daha çok para kazanma şansları varken neden krşlarda süründürürler para kazanmak istememe ihtimalleri olmadığına göre var bir hesapları bakalım...
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

3. Teşekkürler "illim" kardeş.

Grafiği, Gazete ile paralel seyrediyor. Gazete 21 Ocak'ta bedelliye başvurdu. Gazetenin yarısı bunun olduğu için, bir nevi bedelliyi bu yapıyor. Gazetenin bedellisi bitmeden böyle süründürecekler gözüküyor. Mart sonu gibi gazete bedellisi netleşirse, 45 gün de bedelli süreci olacak (15 günden 45 e çıkardılar süreyi). Neredeyse Haziran'a kadar daha böyle basacaklar muhtemelen.

Tabi, bütün bu süreci önceden bildikleri ve planladıkları için Ekim 22 den beri hisseyi almıyorlar.

Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    1 üstünde alanlar yani ben dahil artık orta vadeciyiz dostlar buna göre ayarlamak lazım psikolojiyi ve bütceyi...bu sert düşüşleri sindirmeden tekrar yükseliş ivmesi zor görünüyor...umarım olur ama teknik olarak zor şuan...aylık grafik hariç tüm dönemsel grafiklerde orta ana trend desteklerini kırdılar...eğer bu tuzak değilse bir müddet krş lu fiyatları sindirmek isteyecekler gibi...

mart 11 e kadar 2020 konsolideler açıklanması gerekiyor...diğer yandan rafda duran iha konusu hala gizemini koruyor...sadece şunu ifade edeyim seans içinde gelen olumlu haberlerden kıllanmak lazım ! kapanış haberleri mühim olan...

agustostan beri 4-5 aylık yatay direnci olan 09 u aşağı kırarak alçalan üçgen formasyonunu aşağı kırarak 7x krş lara kadar inme riski oluşturdu...1.09-1.48 arası üçgenin dikme boyu...39 krşluk bir dip arama marjı oluştu...teknik olarak 48 i yukarı kırsaydı aynı şekilde 48in üzerine 39 krş luk bir ivme bekleyecektik resim terse döndü malesef...

4.  Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    haklısınız üstad isteseler bunu kısmen daha sıg ve hafif tahtalarda yapabilirler...ama niyetleri kestirilemiyor malesef...ihyay da kademeler oldukça zayıf isteseler süpürürler...bakalım neler olacak şuan için takip etmekten başka yapacak birşey yok...

sadece mantıksız olan şu ki mazilerini temizleme ve müşteri çekme fırsatı var iken neden hala mazilerini canlı tutmaya çalışıyorlar bu ilnginç benim için...bilançco meselesi hikaye zaten isteseler tüm şirketlerinin bilançolarını kaat üstünde toparlarlar ve bera cılar gibi daha fahiş fiyatlardan hisselerini pazarlama şansı bulurlar...fakat inatla mazideki algılarını canlı tutuyorlar şimdilik...
    sn ilim sebep şu aynı zamanda çok aç gözlüler mal kaptırdıysa kallavi bi şekilde onları almdan sürmüyorlar anlıyacagınız tulum çıkarmadan kimseyi hissede bırakmadan kazandırmadan sürmüyorlar yukarı bende 26 kuruşlu iheva 42 kuruşlu ihgzt 27 kuruşlu ihyay vardı toplamda 400 bin lot civarı deki kaç para kar yazdın toplmada 40 hadi kuruşu geçmez de hadi 50 kuruş olsun kardamıyım hayır reel olarak baktıgında ... enflasyon döviz zaman açısından baktıgında
    sabır herşeyin ilacıdır..... unutma dokundugun herşey bir gün ölecek ve hesap vereceksin ....

5. grafikte 10 yıllık dev bir çanak var ne zaman basacaklar düğmeye sorun orda.işte..

6.  Alıntı Originally Posted by jigger Yazıyı Oku
    Teşekkürler "illim" kardeş.

Grafiği, Gazete ile paralel seyrediyor. Gazete 21 Ocak'ta bedelliye başvurdu. Gazetenin yarısı bunun olduğu için, bir nevi bedelliyi bu yapıyor. Gazetenin bedellisi bitmeden böyle süründürecekler gözüküyor. Mart sonu gibi gazete bedellisi netleşirse, 45 gün de bedelli süreci olacak (15 günden ten 45 e çıkardılar süreyi). Neredeyse Haziran'a kadar daha böyle basacaklar muhtemelen.

Tabi, bütün bu süreci önceden bildikleri ve planladıkları için Ekim 22 den beri hisseyi almıyorlar.

valla üstad bunlar 10 krş a da bassalar gazetenin kasasına katacak paraları çıkışmaz...o bedelli işini nasıl kıvırtacaklar bilemiyorum...o da benim için merak konusu...300m. gazeteye para vermeleri lazım bedelliye katılırlarsa eğer...
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

7. o çanağı tamamlamış ve ne güzel kulp çiziyorlardı ki kulp işini bozmak üzereler aylıkta...kısa sürede düzeltmezlerse bu satış baskısını çanak konusu rafa kalkacak...ginede yatay da çanak resmi için 84 e kadar kabul edilebilirliği var...

8.  Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    valla üstad bunlar 10 krş a da bassalar gazetenin kasasına katacak paraları çıkışmaz...o bedelli işini nasıl kıvırtacaklar bilemiyorum...o da benim için merak konusu...300m. gazeteye para vermeleri lazım bedelliye katılırlarsa eğer...
    nasıl bulacaklar füze formasyonu yaparlarsa bulurlar..

Sayfa 378/717 İlkİlk ... 278328368376377378379380388428478 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •