Sayfa 394/717 İlkİlk ... 294344384392393394395396404444494 ... SonSon
Arama sonucu : 5736 madde; 3,145 - 3,152 arası.

Konu: IHYAY - İhlas Yayın Holding

1. Son 4 yıl bilanço karşılaştırması...

...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

2. İHA nın 1 ocak-31 aralık 2019 dönemi sürdürülen faaliyetler vergi öncesi kârı 6.294.520 TL,
    1 ocak-30 eylül 2020 dönemi sürdürülen faaliyetler vergi öncesi kârı 3.642.233 TL,
    1 ocak-31 aralık 2020 dönemi sürdürülen faaliyetler vergi öncesi kârı 19.239.396 TL olmuş

Bildiğin arz öncesi şişirmişler.
    Ayrıca;
    İHA nın

2019 yıl sonu bilançosunda Toplam Varlıkları 29.693.973 TL Toplam Yükümlülükleri 31.318.700 TL,
    2020 30 eylül dönem sonu bilançosunda Toplam Varlıkları 49.905.595 TL, Toplam Yükümlülükleri 41.516.713 TL,
    2020 yıl sonu bilançosunda (dün gönderilen) Toplam Varlıkları 76.959.270 TL, Toplam Yükümlülükleri 32.131.609 TL olarak değişim göstermiş.

Halka arz sürecine kadar ihyay dan daha değerli hale getirirlerse şaşırmam.

Kaynak: Finansal raporun 29. sayfasında ki Faaliyet bölümleri bazında sektörel bilgiler

3.  Alıntı Originally Posted by small_investor_0 Yazıyı Oku
    İHA nın 1 ocak-31 aralık 2019 dönemi sürdürülen faaliyetler vergi öncesi kârı 6.294.520 TL,
    1 ocak-30 eylül 2020 dönemi sürdürülen faaliyetler vergi öncesi kârı 3.642.233 TL,
    1 ocak-31 aralık 2020 dönemi sürdürülen faaliyetler vergi öncesi kârı 19.239.396 TL olmuş

Bildiğin arz öncesi şişirmişler.
    Ayrıca;
    İHA nın

2019 yıl sonu bilançosunda Toplam Varlıkları 29.693.973 TL Toplam Yükümlülükleri 31.318.700 TL,
    2020 30 eylül dönem sonu bilançosunda Toplam Varlıkları 49.905.595 TL, Toplam Yükümlülükleri 41.516.713 TL,
    2020 yıl sonu bilançosunda (dün gönderilen) Toplam Varlıkları 76.959.270 TL, Toplam Yükümlülükleri 32.131.609 TL olarak değişim göstermiş.

Halka arz sürecine kadar ihyay dan daha değerli hale getirirlerse şaşırmam.

Kaynak: Finansal raporun 29. sayfasında ki Faaliyet bölümleri bazında sektörel bilgiler
    söylediğiniz bölüm burası olsa gerek...gazetecilik te işler kötüye gitmiş 2020 de, haber ajansında pozitif ivme olmuş, tv de olumsuz eğilim sürmüş...

...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

4. ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

5. Evet sayın İllim dün gelen bilançonun 29.sayfası ve bir önceki bilançonun 25.sayfasında ki veriler ki karşılaştırma yaptığımda bana şişirilmiş geliyor. Tabi İHA nın 14 milyon olan sermayesinin 28 milyon arttırılıp 42 milyona çıkarılmasından kaynaklı nakit girişi toplam varlıklarının artmasında bir etken ama faaliyet karında oluşan (özellikle son 3 aylıkta ki) artış arz öncesi yapılmış bir hareket olarak algıladım.
    Bu benim şahsi kanaatim. Başkalarının düşüncesine de saygı duyarım.

6.  Alıntı Originally Posted by small_investor_0 Yazıyı Oku
    Evet sayın İllim dün gelen bilançonun 29.sayfası ve bir önceki bilançonun 25.sayfasında ki veriler ki karşılaştırma yaptığımda bana şişirilmiş geliyor. Tabi bu benim şahsi kanaatim. Başkalarının düşüncesine de saygı duyarım
    muhtemelen dediğiniz gibi şişirilmiştir zaten bir çok spekülatif şirket bilançoları bir şekilde istedikleri amaca uygun ayarlıyor negatif yada pozitif yönde....biz işin niyetine bakacak olursak ihanın spekülatif bir arz fiyatı ile piyasaya sunulma ihtimalini güçlendirmeye çalışılıyor mu acaba diyebiliriz...sonuç olarak halka arz da net bir niyet olduğu anlaşılıyor bu ayrıntıda...biz ihyayda pay sahibi olduğumuz için iştirakin halka arzında oluşabilecek psikolojik atmosferden yararlanabilme adına burda olduğumuzu düşünürsek ihyay a bu spekülatif havanın yansımasını umud ediyoruz diyelim...bakalım sonu neye varacak bu işin...umarız başka bahara kalmadan arz işi gerçekleşir...

7.  Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    muhtemelen dediğiniz gibi şişirilmiştir zaten bir çok spekülatif şirket bilançoları bir şekilde istedikleri amaca uygun ayarlıyor negatif yada pozitif yönde....biz işin niyetine bakacak olursak ihanın spekülatif bir arz fiyatı ile piyasaya sunulma ihtimalini güçlendirmeye çalışılıyor mu acaba diyebiliriz...sonuç olarak halka arz da net bir niyet olduğu anlaşılıyor bu ayrıntıda...biz ihyayda pay sahibi olduğumuz için iştirakin halka arzında oluşabilecek psikolojik atmosferden yararlanabilme adına burda olduğumuzu düşünürsek ihyay a bu spekülatif havanın yansımasını umud ediyoruz diyelim...bakalım sonu neye varacak bu işin...umarız başka bahara kalmadan arz işi gerçekleşir...
    İnşallah dediğiniz gibi olur Sayın illim. iha nın halka arzı bedelli ile kasaya giren 250 milyon bunlar hisse için olumlu gelişmelerdi ve hisse fiyatına pozitif yansımasını beklerken geldiğimiz süreçte hisseyi 1 ay öncesine göre %15 e yakın aşağı verdi kan emici müCo. Ki sadece ihyay da değil ihlgm e ve holding de de durumlar aynı. müCo ya elimizi verdik kolumuzu geri alamıyoruz.

Bakalım ilerleyen günler neler gösterecek.

8. Bir diğer merak konusu da %48 ortağı olan gazetenin olası bedellisine oranı ölçüsünde katılırsa eğer ödemesi gereken 300m. civarı parayı bulup bulamayacağı konusu...bedelliden gelen fonun bir miktarını iha nı sermaye arttırımında kullandıklarını ilan etmişlerde...bilançoya bakıldığında 150m. civarı nakitleri var gibi görünüyor ! gazetenin bedellisi için eksiklikleri büyük...bu nedenle gazetenin bedellisinden önce ihayı arz edip fon sağlamaları gerek mantiken...yapacaklar mı bakalım...

Sayfa 394/717 İlkİlk ... 294344384392393394395396404444494 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •