Sayfa 342/717 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392442 ... SonSon
Arama sonucu : 5736 madde; 2,729 - 2,736 arası.

Konu: IHYAY - İhlas Yayın Holding

1.  Alıntı Originally Posted by ali ak Yazıyı Oku
    ama endeks duserken dususe aninda uyuyor ..
    şöyle düşün üstad...

Eğer oyuncunun ana planı şuan için mal pazarlamak değil ise !!! endeks yükselirken baskı lotları dizerek yeni ky. yi caydırma eski ky. yi bıktırma yöntemiyle malını kaptırmaz...fakat endeks düşerken zaten herkes panikle sattığı için tüm kağıtlarda... o anlarda piyasada alıcıdan çok satıcı ky. gündeme geldiği için aşağı sert bassa bile gine mal kaybetmez...yani endeks yükselirken baskı görüp endek düşerken sert düşme durumu bu şekilde...yani baskı amacı güden oyuncunun kaybedeceği bir şey yok bu gibi durumlarda...

fakat oyuncunun mal pazarlama derdi olsaydı eğer ! endeks yükselirken %3/5 volativite yapıp müşteri çekerdi ! yani bunların elinde mal toplu baskıyla mal kontrolü sağlarken ve ve endeksin sert satışında bunlarda sert panik yaratırken alacak 3/5 ky. den korkuları yok !!! yani bunlar biz takvimi beklerken bir miktar ky. malımızı kapsa bile bir miktar ky. de bıkar satar fifti fiftilerin en kötü diye düşünüyor olsa gerekler...ellerindeki mal toplu olduğu için bu özgüvenleri bence...malın topluluğunu takasta gizlemişler göremezsiniz...bunu uzun takiple çözebilirsiniz bir çok baskı altındaki tahtada benzer senaryo izledim yıllarca...bunlar bir haber sunacaklar ve o günleri bekliyorlar...

ihlasçıların beklenen haberleri neler... ihlas ın bedelli başvuru sonucu, gazetenin bedelli başvuru sonucu, İHA nın arz süreci, gayrimenkulün kanal süreci, finansgirişim şirketi kurma gibi haberler....

bunlar bir takvim bekliyorlar diye düşünüyorum !!! inatla...
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

2. böyle bir günde mal pazarlamak isteyen oyuncu aktif kademede alta üste bukadar lotu yazıp bukadar sığ bir hacim yaparmı sizce ;) herkesin cevabı kendine...ben bunun oyuncusunda pazarlama derdi görmüyorum ! bunlar bekleşiyor bir takvimi...alan alsın bıkan kucama buyursun satsın modundalar...

ayrıca anlık alım satımlara da bakıyorum adamları caydırıcı bir alım sözkonusu da değil...robotlar mal çevirmese hacimdeki ky. oranı bu sıg hacimde bile %10 u geçmeyeceği kansındayım...

fakat bu tür takvim bekleyen baskı gören tahtalara kısa vade zaman sorunu olanların girmesi acayip stres yapar !!! zaten çoğu da bıkıp kucağına geri kusar malı...

...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

3. ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

4. Saygideger ustat bunlarin bir maliyeti var suphesiz buradan mal pazarlamak islerine gelmez zamanin ruhu diye bir sey varya 1 liralik hisselerin 5 lira 10 lira oldugu bir donem yasadik. Bunlarin mal cikmasi icin 5 lira cekip ancak 2 3liradan cikabilsenler bilmiyorum yanlismi dusunuyorum..

5.  Alıntı Originally Posted by ali ak Yazıyı Oku
    Saygideger ustat bunlarin bir maliyeti var suphesiz buradan mal pazarlamak islerine gelmez zamanin ruhu diye bir sey varya 1 liralik hisselerin 5 lira 10 lira oldugu bir donem yasadik. Bunlarin mal cikmasi icin 5 lira cekip ancak 2 3liradan cikabilsenler bilmiyorum yanlismi dusunuyorum..
    aynı fikirdeyim maliyetleri konusunda, zaten eski sermaye 200m. un 2x krs lardan 1 lere gelene kadar belli oranını toplamış olmaları gerek, diğer yandan yeni sermaye 250m. unuda zaten kendileri karşıladılar, ky. den 250m. üstelik ihlas grubunun bedellisine çıkmaz...dediğim gibi maliyetler konusunda bu aralıklarda maliyeti olduğu kanısındayım...fakat nerden hangi fiyattan pazarlarlar onu tabiki bilemeyiz ama maliyetlerine yakın yerden pazarlayacak salaklıkta değil bu adamlar ! tahtayı tutuyorlarsa vardır bir hesap kitapları...fakat şu hareketleri pazARlama niyetli değil bu çok NET...ve bunların tahtayı tutarken bistin panik günlerinde aşağı basmaları bu tavırlarının bir parçası ! çünkü kaybedecekleri birşey yok panik günde aşağı basmalarında...

6. Amaçları eğer hisse pazarlamaksa onun için ellerindeki toplam malı çıkabilecekleri bir derecede yükseklik olması lazım diye düşünüyorum. Tabi büyük yatırımcılar ne düşünür düşer mi çıkarmı zamanla göreceğiz.
    Kazancınız bol olsun.

Yatırım tavsiyesi değildir
    Meydanda kalırsam yazılsın taşa kaderde ne varsa o gelir başa...

7. Paraninda maliyeti var ..Birde altarnetif kazanclardan mahrumiyet var..pekala dogan holdigde pozisyon alabilirdik ..bizim uc bes kurusumus var onlarin milyonlari..ama bu adamlarin vizyonu sig..yesil sermayenin morarmis hissedarlari olarak ya sabir cekiyoruz..insallah insafa gelirlerde fazla bekletmezler..

8. kapanış...

Sayfa 342/717 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392442 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •