Sayfa 10/81 ÝlkÝlk ... 891011122060 ... SonSon
Arama sonucu : 648 madde; 73 - 80 arasý.

Konu: CE ile temel ve teknik analiz

1. Kapalý kapýlar ardýnda vize krizinin çözümü ve büyük bir ihtimalle ABD'de devam eden davanýn da çözüme ulaþacaðýnýn anlaþýlmasý ile bist100 tl bazýnda tüm zamanlarýn en iyi kapanýþýný yaptý.Þimdi endeksin önünde duran küçük bir engelin (15.093) aþýlmasýyla,muhtemelen yeni zirvelere koþacaktýr.eðer yeni bir siyasi,askeri ve ekonomik kriz çýkmazsa endeksin yeni hedefi düzeltmelerle birlikte dolar bazýnda zirvedir.Tüm yatýrýmcýlarýn teknik göstergeleri ve yapýlanmalarý dikkatle takip etmeleri gerekir.Temel analiz açýsýndan hedef ise 4 pd /dd dir. Daha öncede ifade ettiðim gibi yeni yükseliþ dalgasýnýn dinamizmini büyük bankalar ve defter deðeri civarýnda seyreden büyük hisseler oluþturacaktýr. Deðerli arkadaþlar herkes yatýrým kararýný kendisi alýr.yukarýda yazdýklarým bir yatýrým tavsiyesi olmayýp benim þahsi görüþümdür ve elbette beklentilerime ters geliþmeler olabilir.

2. Tüm arkadaþlarýn yeni yýlýný kutlar,saðlýk ve bol kazançlar dilerim.

3. Üstat emeðinize ve yüreðinize saðlýk. Verdiðiniz bildiler için çok teþekkür ediyorum. Ben de sizin ve burayý takip eden arkadaþlarýn yeni gýkýný kutluyorum. Benim de son zamanlarda dikkatimi çeken büyük þirketlerden biri COLA %18 lik vergi nedeniyle biraz abartýlý olarak 32,80 kadar gerileyen kaðýdýn endeksin çok gerisinde kaldýðýný düþünüyorum sizin yorumlarýnýz nedir? Þimdiden teþekkürler

4. Cemal hocam hoþgeldiniz.
    Daha yeni gördüm, eskilerden sizin adýnýzý görünce birini bulmak (Kmx ve haluk bey deyince) eski günleri hatýrladým.
    Yeni yýlýnýzý kutlar, saðlýklý günler dilerim.

5.  Alýntý Originally Posted by mselo Yazýyý Oku
    Cemal hocam hoþgeldiniz.
    Daha yeni gördüm, eskilerden sizin adýnýzý görünce birini bulmak (Kmx ve haluk bey deyince) eski günleri hatýrladým.
    Yeni yýlýnýzý kutlar, saðlýklý günler dilerim.
    teþekkür ederim.çok coþkulu,hararetli,tartýþmalý ve bir o kadar da zevkli günlerdi.bende yeni yýlýnýzý kutlar,saðlýklar dilerim.

6.  Alýntý Originally Posted by enderin Yazýyý Oku
    Üstat emeðinize ve yüreðinize saðlýk. Verdiðiniz bildiler için çok teþekkür ediyorum. Ben de sizin ve burayý takip eden arkadaþlarýn yeni gýkýný kutluyorum. Benim de son zamanlarda dikkatimi çeken büyük þirketlerden biri COLA %18 lik vergi nedeniyle biraz abartýlý olarak 32,80 kadar gerileyen kaðýdýn endeksin çok gerisinde kaldýðýný düþünüyorum sizin yorumlarýnýz nedir? Þimdiden teþekkürler
    Teþekkürler.

Coca-Cola Þirketi, Türkiye’de Coca-Cola Meþrubat Pazarlama Danýþmanlýk San. Tic. A.Þ. (Coca-Cola Türkiye) tarafýndan temsil ediliyor. 1 Ocak 2012 itibari ile Kazakistan, Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kýrgýzistan ve Tacikistan ülkelerini kapsayan Kafkasya ve Orta Asya bölgeleri Coca-Cola Türkiye iþ biriminde.
    Kanaatimce bu vergi artýþý diðer ülke satýþlarýndan ötürü þirketi çok olumsuz etkilemez.Hissenin F/K Oraný 334,32
    Piyasa Deð. / Defter Deðeri ise 1,88. Fiyat/kazanç oranýnýn yüksek olmasý þirketin bir önceki dönem öz kaynaklarý nazara alýndýðýnda yatýrýmlardan kaynaklandýðý anlaþýlmaktadýr.Hisse fiyatýnýn gerilemesini normal düzeltme hareketi içinde deðerlendirmek daha doðru olur.Bence hissenin performansý yaz aylarýnda ortaya çýkar.Aslýnda gerçek bir fiyat/kazanç oraný,iki dönem öz sermayelerini karþýlaþtýrma yaparak hesaplamak daha doðru olur.

30.9.2106 öz sermaye 4.028.232.000
    30.9.2017 öz sermaye 4.632.883.000

Bir önceki döneme göre þirketin öz sermayesindeki artýþ 604.651.000 dir.Bu deðere þirketin 2017'de daðýttýðý temettüleri de ilave ettiðimizde 651.651.000 tl. çýkmakta ve bu sonuçlar ýþýðýnda þirketin gizli f/k sý 8.704.568.160 / 651.651.000=13.35 dir.Bu deðer çok olumlu olmamakla birlikte normaldir.Ayný þeyi pd/dd içinde söyleyebiliriz.Ancak bir hususu da dile getirmekte fayda var:þirketin Afganistan biriminde bazý sorunlar olduðu iddia edilmektedir.

7. 2018 Aralýk ayý enflasyon oranlarý
    3 Ocak'ta Aralýk ayý enflasyonu gelecek.Ýstanbul Ticaret Odasý (ÝTO) Aralýk 2017 Ýstanbul için enflasyon rakamlarýný açýkladý. Buna göre; Ýstanbul’da 2017 Aralýk ayýnda perakende fiyatlar yüzde 0.65, toptan fiyatlar ise yüzde 1.94 oranýnda arttý.Muhtemelen tuik'in de enflasyon verileri yüksek gelecek.
    Enflasyon verileri yüksek gelirse,döviz yeniden hareketlenebilir.Ancak borsa açýsýndan ilginç geliþmeler yaþanýyor.Eskiden enflasyon ve kur yükselirse,borsa düþerdi.Þimdi ise yatýrýmcý bilinçlendi ve tavrý deðiþti.Hisse senedi yatýrýmcýsý yatýrýmlarýný reel manada korumak için (herhangi bir siyasi,askeri ve ekonomik kriz yoksa) artýk satýþa yönelmediði gibi hisse portföyünü artýrma yoluna gidiyor.

8.  Alýntý Originally Posted by Cemal Erzengin Yazýyý Oku
    Ekonomideki dar kaynaklarýn konut sektörüne yoðun yönlendirilmesi de baþka bir sorun yumaðý olarak gittikçe büyümektedir. Büyük þehirlerdeki konut arz fazlalýðý dað gibi önümüzde durmaktadýr.Dünyanýn ve ülkemizin göz bebeði Ýstanbul'da konut fiyatlarý inanýlmaz gerilemiþtir ve reel olarakta gerilemeye devam edecektir.Mortgage faizlerinin yükselmesi de konut talebini olumsuz etkilemektedir.Netice de dövizle borçlanan inþaat sektöründe talep yetersizliði nedeniyle iflaslar muhtemeldir.Benim konut alacaklara önerim: bitmemiþ konutu asla almayýn.
    Cemal Erzengin gibi bir markayý uzun ara yeniden okumak oldukça kýymetli. Sayýn hocam sadece Ýstanbul deðil, kat karþýlýðý emlak hikayesi artarak devam ediyor. Þimdilik bir patlak vermemesinin iki nedeni var, biri 9 aya uzanan vadelerle satýlan inþaat malzemeleri, diðeri ise kar marjýnýn çok yüksek olmasý. Ýstanbul yine bir deðer ve kendine alýcý bulur. Ancak taþra ilk patlayacak kesimlerden olacaktýr. Dün 150 bin nüfuslu bir Kocaeli ilçesinde yaklaþýk 8 km yürüdüm. Gözümü nereye atsam inþaat, nereye atsam boþ daire. Hem kiralýk çok, hem yapýlaþma çok. Nalburlar, halý ve parke satanlar ek iþ olarak kat karþýlýðýna girerek konut üretim enflasyonuna katký saðladýlar. Sizi okuyor olmak gerçekten çok kýymetli. Saðolun.

Sayfa 10/81 ÝlkÝlk ... 891011122060 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •