Sayfa 493/774 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593 ... SonSon
Arama sonucu : 6189 madde; 3,937 - 3,944 arası.

Konu: Referandumda Neden EVET

1. Şırnak'da ertelen sınavlar...

AKP iktidarının klasiği oldu, seçim dönemlerinde devlet imkanlarının iktidarın lehine hoyratça, pervasızca kullanımı. Mülki amirlerin, AKP bürokratlarının suiistimal belgeleri rutine düştü. Başbakan Binali Yıldırım, önceki gün (Cuma) Şırnak'da referandum mitingi yaptı. Tarafsız yönetilsin diye kayyum atanan Şırnak Belediyesi seferber edildi. Meydana halkın toplanması için köylere belediyenin otobüsleri ve araçları gönderildi. Yetmedi, toplama çalışmaları için dolmuş seferleri iktidara bloke edildi. O gün, Şırnak Üniversitesinde sınavlar vardı. Saat 09.00'da başlayacaktı. Meşhur Rektör bey, karşılama için şehre koşmuştu. Şehirde tüm ulaşım hizmetleri iktidar için seferber edilince öğrenciler üniversite kampüsüne gelemedi. Şehir içindeki yurtta kalan kız öğrenciler sınavlarını kaçırmamak için 5 kilometre yol yürümek zorunda kaldı. Sabah sınavları ertelendi öğleden sonra yapıldı. Diğerleri ise Cumartesi Pazar'a bırakıldı. "Böyle bir rezalet nerede görülmüş desem"... Eminim çok gülersiniz!..

"Tıpkı 1946 CHP si gibi boşuna örnek göstermemişim..."

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    bende pişmanım,

nickimi ne koyayım diye düşünürken, duvardaki British Time lisan kursunun takvimine gözüm takılmıştı !!!!!!!!!
    Benim de ilk üyelik ismim ( Aralık 1999 ) masamda duran ilacın ismiydi.. Şimdi hatırlamıyorum bile..

'British ' forum ismiyle ,yazdıklarını okumak bana abes geliyor.
    Akıl,adama sermayedir.

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Benim de ilk üyelik ismim ( Aralık 1999 ) masamda duran ilacın ismiydi.. Şimdi hatırlamıyorum bile..
    Onu sormıyalım o zaman .
    Akıl,adama sermayedir.

5.  Alıntı Originally Posted by emrek83 Yazıyı Oku
    e yazıyo Pert nikciyle
    ' pert oldu ' demek istediniz sandım.

tahmin etmiştim .....
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

'Aydınlanmaya ulaşmak'
    Birgün Nasreddin Hoca birçok takipçisi ile pazarda yürüyordu. Nasreddin ne yaparsa takipçileri de aynısını yapıyordu. Birkaç adımda bir Nasreddin duruyor ellerini havada sallıyordu, ellerini ayaklarına dokunduruyordu ve hu hu diyerek bağırıyordu. Hemen ardından takipçileri de aynı hareketleri yapmaya başlıyordu.
    Nasreddin'i tanıyan tüccarlardan biri usulca hocaya sordu:'Benim eski dostum ne yapıyorsun, niçin bu çevrendekiler seni taklit ediyor'
    Nasreddin 'ben şeyh oldum, bunlarda müritlerim. Aydınlığa ermelerine yardım ediyorum' diye cevapladı.
    'Müritlerin aydınlığa ulaştıklarını nasıl anlıyorsun' diye sordu dostu.
    'Bu çok kolay' dedi Nasreddin. 'her sabah müritleri sayıyorum, kaç kişi eksildi ise o kadar kişi aydınlığa ulaşmıştır, anlıyorum.

7. Tam "evet" diyeceğim..! "Deniz Feneri", "Yimpaş", "Kurban paraları", "ayakkabı kutuları", "Para kasaları" geliyor aklıma. Yetim dul, fakir, fukara, garip, gurabaa geliyor aklıma.
    Tam "evet" diyeceğim.! Rıza Zarrap, "700 binlik saat"; tüyü bitmemiş yetim hakları geliyor aklıma.
    Tam "evet" diyeceğim.! "Bakara, makara" ve camilerde, Hac'da boy boy poz veren; elinde Kuran'la siyaset yapan "Din" tüccarı sahtekarlar geliyor aklıma.
    Tam "evet" diyeceğim.! Davul, zurnalı karşılanan teröristler geliyor aklıma.
    Kahraman Şehitler, kahraman Gaziler, döşenen mayınlar geliyor aklıma.
    Tam "evet" diyeceğim.! BOP Eş başkanı, İsrail, Amerika, emperyalistler geliyor aklıma.
    Tam "evet" diyeceğim.! Kızılay Maden Suyu şişesine kadar kaldırılan T.C., Andımız, Bayramlar; alçakça indirilen Bayraklar geliyor aklıma.
    "İstiklal Marşı'na ne gerek var." diyenler, Türkiye Cumhuriyeti adından rahatsız olanlar,
    "Türk bayrağı olmasın, Türkiye Bayrağı" olsun diyenler geliyor aklıma.
    Tam "evet" diyeceğim.! Dağıtılan kömürler, makarnalar; suyu, elektriği olmayan köylere gönderilen buzdolapları, çamaşır makineleri geliyor aklıma.
    Tam "evet" diyeceğim.! Kıbrıs, Ege'deki adalar geliyor aklıma.
    Daha neler geliyor, neler aklıma.
    Madenlerde birilerinin çıkarı için ölenler; tecavüze uğrayan masum çocuklar, yalanlar, talanlar. Sattıklarını değil; Milli ve hayati olup satamadıklarının ürünleri ile hava atıklarını değil; kurdukları bir fabrika bile yok iken;
    Yabancıların her türlü; tohumdan, diş macununa, deterjanından, arabasına kadar; ürettiği malları, ajanları, silahları rahatça girsin diye; sürekli onarımda olan ve bir türlü tam bitmeyen rant yollar; aslında kendisi yapması gerekirken; devletin parası ile, halka köprü yapıp, rant elde eden yandaşlar; geçmeden bile parasını ödediğimiz maliyeti yüksek köprüler, oto yollar, tüp geçitler ve biten tarım, hayvancılık geliyor aklıma.
    Tam "evet" diyeceğim.! İşsizler, mağdur emekliler, eğitim, öğrenciler; bir de sağlıktan, eğitime kadar her şeyi bedava karşılanan, istediği üniversiteye direk kayıt olan Suriye'liler;
    açlıktan kıvransa da bunlara minnet etmeyen halkım geliyor aklıma.
    Dünya'nın en pahalı suyu, benzini, elektriği, doğalgazı , sık sık yapılan rant araç muayeneleri, çekmeyen interneti, telefonu; ha bire de tekrar tekrar yapılan zamlar geliyor aklıma.
    Bir de "Gemicik"ler, yatlar, villalar, saraylar, haram saltanat sürenler geliyor aklıma.
    Bu aziz Türk Milleti'ne kurşun sıktıran, uşak, maşa, hain, alçak Fetö ve onun elini öpmeye sıraya girip, hala siyaset yapanlar, dışarıda olanlar; bir de kurunun yanında yanan zavallı masumlar, haksızlığa uğrayıp, hukuk, adalet bekleyen, içeride olanlar geliyor aklıma.
    Askerime kumpas kuranlar; TSK' nın en önemli, en mahremine, en gizli dosyalarına, planlarına el koyanlar, ulaşanlar ve bunlara müsaade edip sahip çıkanlar geliyor aklıma.
    Tam "evet " diyeceğim.! Aklıma daha daha sayamayacağım birçok ihanet, yolsuzluk, hırsızlık, haksızlık, hukuksuzluk, adaletsizlikler geliyor.

Yazdıklarımdan ve yorum yaptıklarımdan trakyalı ve hissenet sorumlu tutulamaz.YAZILARIM VE YORUMLARIM YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
    Burada paylaştıklarımdan dolayı trakyalı ve hissenet sorumlu tutulamaz.

8.  Alıntı Originally Posted by indian Yazıyı Oku

-Tıpkı 1946 CHP si gibi Devleti yönetenler Şöför yetkisi aldığını unutmuş baskılarla, laf oyunlarıyla Reklamla Milleti;ikna edip Otobüsün tapusunu cebellezi yapmaya benzer!!!

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Sizin otobüsün Tapusunu kasetle alanlar 7 seçim kaybetmelerine rağmen koltuğu bırakmıyor.

Sayfa 493/774 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •