Sayfa 135/179 İlkİlk ... 3585125133134135136137145 ... SonSon
Arama sonucu : 1431 madde; 1,073 - 1,080 arası.

Konu: ANSGR - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi

Şuanda Anadolu sigorta sat durumunda ytd.

Zayıf performans anadolu sigorta,ana yüseliş trendinde sıkıntı yok fakat kısada yükseliş trendi bozulmuş durumda mecburen ağırlığımı azaltmak zorunda kaldım sağlık olsun ytd.

Benden buraya kadar Anadolu sigorta bitti 4 ayda 4 tavan yaşadım kalanlara bol kazançlar dilerim.Banka ve Faktoring sektöründeyim ytd.

4. Hocam yolun açık olsun. İnşallah bol bol kazanırsın.

Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    Benden buraya kadar Anadolu sigorta bitti 4 ayda 4 tavan yaşadım kalanlara bol kazançlar dilerim.Banka ve Faktoring sektöründeyim ytd.

5. Kasım prim üretimi gelmiş 3.4 milyar.

3. Çeyreğe paralel ilerliyor. 4 ana kalemden biri olan prim üretimini geçen çeyreğe paralel almıştım 4. Çeyrek kar tahmininde. Tahminime benzer gelecek gibi duruyor

Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    Aynen öyle,
    Aslında piyasa beklentisi 250 olduğunda hisse fiyatının sabit kalması ve 500 puan haberinden sonra tavanlaması beni biraz üzdü. 250 puan olunca karlılık düşecek miydi yani? Sanırım piyasa henüz gelecek karların farkında değil.

2.Olarak, Türkiye Sigortalar Birliği Ekim primlerini açıkladı. Aslında Anadolu Sigorta 7 Kasım'da KAP haberi olarak paylaşmıştı da diğer şirketlerin de prim üretimini incelemiş olduk. Merak edenler için: https://app.powerbi.com/view?r=eyJrI...NjZiIsImMiOjl9

Simdi 2023/12 kar tahminimizi yapalim
    Kazanilmis primler geliri = 7.5 milyar TL (Ekim primleri, 3. çeyreğe paralel geldiği için 3. çeyreğe yakın bir değer aldım)
    Yatirim geliri = Portföy * %25 yani 27.8 * %25 = 6,95

Teknik gider tarafina bakalim
    Gerçeklesen Tazminatlar Kalemi = 5.2 milyar
    Faaliyet Gideri = 1.9 milyar

Teknik denge = 7.35 milyar TL

Olaganüstü giderin olmadigi ve %30 vergi durumunda 2023/12 kari = 5.1 milyar TL çikiyor.

Deniz Yatırım aracı kurum beklentisi 2 milyar iken benimki çok uçuk kaçık kalıyor ama çıkan hesap bu. Zaten piyasa 2 milyar gelecekmiş gibi fiyatlıyor o yüzden içim rahat

Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    Hocam yolun açık olsun. İnşallah bol bol kazanırsın.
    Teşekkürler hocam Anadolu sigorta temel ve tekniği kaliteli hissedir uzun vadede 3 yada 5 yıl bekleyenlere iyi para kazandırır ytd.

7. Resmi Gazete sigorta haberi. Olumlu mu olumsuz mu anlayamadım. Aydınlatırsanız sevinirim

https://twitter.com/erolsahin_ebs/st...H46plkZrg&s=19

8.  Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    Kasım prim üretimi gelmiş 3.4 milyar.

3. Çeyreğe paralel ilerliyor. 4 ana kalemden biri olan prim üretimini geçen çeyreğe paralel almıştım 4. Çeyrek kar tahmininde. Tahminime benzer gelecek gibi duruyor
    portföy üzerinden yüzde 25 kâr nasıl gelebilir? Nasıl hesapladınız?

Sayfa 135/179 İlkİlk ... 3585125133134135136137145 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •