Sayfa 32/179 İlkİlk ... 2230313233344282132 ... SonSon
Arama sonucu : 1430 madde; 249 - 256 arası.

Konu: ANSGR - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi

1. Konsolide ile olmayan farklı hangisini baz aldığınız önemli

2. 2019/12 aylık kâr 403,1 mil.
    Fk: 6,15
    Pd/dd: 1,15
    Öyle uçup kaçacak bi bilanço değil. Ama diğer sigorta şirketlerinin pd/ dd bizim neredeyse iki katımız. Bunu farklı fiyatliyorlar sebebi ne olaki. Karının %33 dağıtırsa 0,26 gibi brüt temettü verir. Şu rasyoları bile 6 tl üzeri fiyatları hakediyor. Bilançoda piyasanın üç aşşa beş yukarı tahminettiği bi rakam geldi. Bence uçacak kaçacak bi bilanço değil. Sadece bizi endex düşüşlerinde saglam tutar. Fakat bu 12 aylık kârla 7,8 tl asla olmaz diye düşünüyorum. Taaaki kârı sermeyeyi geçene dek.

3.  Alıntı Originally Posted by denizozbilek Yazıyı Oku
    Kar gayet iyi 450 milyon neredeyse 500 milyon üstü olsaydı güzel olurdu tabiki ama 450 milyon karda güzel
    Hocam 449 mil 200 bin konsolide dönem kârı evet doğru lakin konsolide olmayan net dönem kârı ise 403 mil.
    Önemli olan net dönem kârı.

4.  Alıntı Originally Posted by Cengo Yazıyı Oku
    Hocam 449 mil 200 bin konsolide dönem kârı evet doğru lakin konsolide olmayan net dönem kârı ise 403 mil.
    Önemli olan net dönem kârı.
    Sayın Cengo,
    Temel analiz konusunda yetkin değilim ancak, net dönem karında (konsolide olmayan) yuvarlak hesap %24 lük güzel bir artış var, neden beğenmediniz?
    Çeyreklik bazda karlılığa da bakmak lazım bence, hele orada da %24 ve üzeri artış varsa bence süper, sadece grafik bazlı giriş-çıkış düşünüyorum ama biraz deşmek gerekecek galiba.
    İnsan iki şeyi bilmelidir:
    1.Haddini. 2.Hesabını.

5. Niye begeniyim, akgrt 300 mil.sermayeyle 366 mil.12 ayda para kazanmış. Sermayeden fazla kazanmış. Biz 500 mil.semayeyle sadece 400 mil.kazanmışız. yani kıyaslarsak akgrt göre iyi değiliz diye düşünüyorum. Bilanço kötü değil lakin çok iyide değil.
    Bu benim düşüncem. Bakalım piyasa nasıl fiyatlıyacak. Düşmeyiz ama çokta yukarılara gidemeyiz, diye düşünüyorum

6.  Alıntı Originally Posted by Cengo Yazıyı Oku
    Niye begeniyim, akgrt 300 mil.sermayeyle 366 mil.12 ayda para kazanmış. Sermayeden fazla kazanmış. Biz 500 mil.semayeyle sadece 400 mil.kazanmışız. yani kıyaslarsak akgrt göre iyi değiliz diye düşünüyorum. Bilanço kötü değil lakin çok iyide değil.
    Bu benim düşüncem. Bakalım piyasa nasıl fiyatlıyacak. Düşmeyiz ama çokta yukarılara gidemeyiz, diye düşünüyorum
    Ödenmiş sermaye ile net kârı mı karşılaştırıyorsunuz?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7.  Alıntı Originally Posted by Cengo Yazıyı Oku
    Niye begeniyim, akgrt 300 mil.sermayeyle 366 mil.12 ayda para kazanmış. Sermayeden fazla kazanmış. Biz 500 mil.semayeyle sadece 400 mil.kazanmışız. yani kıyaslarsak akgrt göre iyi değiliz diye düşünüyorum. Bilanço kötü değil lakin çok iyide değil.
    Zaten bunun tarzı bu hangi dönem uçmuş bence o kar beklentiniz 2020 yılı için ışık yaktı o yüzden sıkıntı yok

8.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Ödenmiş sermaye ile net kârı mı karşılaştırıyorsunuz?
    Neyin karşılaştılacagını piyasaya bakarsanız görürsünüz. Akgrt ile ansgr son bi yılda nerden nerelere gelmiş kazanc6olarak bi bakın isterseniz. Tabiki ödenmiş sermayesiyle yılda nekadar para kazanmış önce ona bakıcam. Benim için en önemlisi o çünkü. Şuan da bile akgrt ve ansgr nerelerden işlem görüyor bi bakın isterseniz.

Sayfa 32/179 İlkİlk ... 2230313233344282132 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •