Sayfa 4/178 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon
Arama sonucu : 1424 madde; 25 - 32 arası.

Konu: ANSGR - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi

son bir ayda alanlar

satanlar

3. Trafik sigortasında tavan tarife uygulaması tüm şirketleri olumsuz etkileyecek ama asıl sektörde küçük şirketler ve trafik ağırlıklı acenteler olumsuz etkilenecek artık trafik ağırlıklı şirketler için yolun sonu göründü Anadolu gibi trafikle beraber Kasko ve oto dışı kesen şirketler bu süreçten daha da güçlenerek çıkacak tahminimce Anadolu yılı 4 milyar TL lik bir prim üretimi ile tamamlar Anadolu portföyünde trafiğin payı %25 i geçmez dolayısıyla ben bu süreçten zararla çıkacağını düşünmüyorum hatta sektördeki konumu ve yerini güçlendirecektir.Trafikte mevzuat ile ilgili sorunlar çözülmedikçe fiyat artışı ile sağlıklı düzenleme hiç bir zaman yapılamaz.

Merhaba
    Bahsettiginiz %25 in 1 milyar tl oldugunu ve tavan primler nedeniyle 250 milyon tl gelirin yok oldugunu hatirlatirim.

Ayni mali 1 milyar tl yerine 750 milyon hatta 700 milyon tl ye satmak zorunda kaliyorsaniz
    Bunun sirketinize ciddi zararinin olmamasina pek imkan gorunmuyor...

Sigorta sektorune bu mudahale bu sektorun ekonomiye katkilarini da ortadan kaldiracak olabilir....

Sirlet icin oldugu kadar biz yatirimcilar icin de bir anda boyle bir mudahale ciddi kayiplara yolacabilir...

Umarim serbest piyasaya mudahale devam etmez.

Ytd

Sent from my iPhone using hisse.net
    Asla yatırım tavsiyesi değildir

5. Ben zaten bütün şirketler olumsuz etkilenecek diyorum ama bizim şirket daha az etkilenecek rakipler ise çok daha fazla tavan fiyat uygulaması sürdürülebilir değil bu süreçte sen 1 zarar eder iken bazıları 2 bazıları 5 zarar edecek süreç sonunda ayakta kalamayanlar havlu atanlar olacak yabancı şirketler bu ülkeden bir cacık olmaz deyip çekilecek Anadolu sigortanın ilerleyen yıllarda bu işten kazançlı çıkacağını düşünüyorum

SM-T550 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Tarih göstermiştir ki bilge herşeyi bilmez,sadece ahmaklar herşeyi bilir...

7. Tarih göstermiştir ki bilge herşeyi bilmez,sadece ahmaklar herşeyi bilir...

8. bu lanet hissenin süper bilançoya rağmen neden aşağı bastıklarına dair bilgisi veya yorumu olan varmı,teşekkürler

Sayfa 4/178 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •