Sayfa 158/179 İlkİlk ... 58108148156157158159160168 ... SonSon
Arama sonucu : 1430 madde; 1,257 - 1,264 arası.

Konu: ANSGR - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi

1. Hocam benim gördüğüm çok kötü ama inşallah yanılıyorumdur hani yarın için tek beklentim tabandan satabilmek çünkü ben borsadan kazandığımla yaşıyorum Bir 3 ay daha ne yazık ki bekleyemem beni açıkçası Bu kadar düşük bir kar getirmeyi nasıl başardılar o da ciddi bir soru işareti

Alıntı Originally Posted by borsavizyon Yazıyı Oku
    kabataslak baktıgımda şimdi detaylı inceleyeceğim 1.6 milyar civarı karşılık ayırmış 2 milyar ustu kar var aslında,geçmiş yıl performansını bu yıl gosterirse ulaşacagı rakamı hesaplayamıyorum,yarın muhtemeln bir aşagı yoklarlar,gunlukcu olmadıgımız için sıkıntı gormuyorum
    bu arada fk 6.4 oldu bozulan bir şey de yok yarın pek izlememek lazım avlarlar ekranda

2.  Alıntı Originally Posted by Keremaras Yazıyı Oku
    Hocam benim gördüğüm çok kötü ama inşallah yanılıyorumdur hani yarın için tek beklentim tabandan satabilmek çünkü ben borsadan kazandığımla yaşıyorum Bir 3 ay daha ne yazık ki bekleyemem beni açıkçası Bu kadar düşük bir kar getirmeyi nasıl başardılar o da ciddi bir soru işareti
    Taban mi?guldurmeyin beni aksam aksam.44 milyar prim uretimi yapan sirket b.klanmaz .
    Size tavsiyem asla ihtiyaciniz olan parayi borsaya sokmayin,cunku kararlariniz hep yanlis olur,karsi taraf sizin alginizi ve kararlariinizi bozacak ki sizin paranizi alsin ve kazansin
    Yarin kendi adima vermelerini hatta cok saglam vermelerini istiyorum ama bunun olacagini da sanmiyorum,olursa bir miktar agesa pozisyonumu buna kaydiracagim.
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

3. Göz ucuyla bakabildim. Karşılık iskontosunu %35 uygulama hakları varken %28 olarak uygulamışlar. Oradan 1.2 milyar kayıp var. Aynısını Türkiye sigorta da uygulayacağını belirtmiş sanırım.

Finansal gelirlerde bir sıkıntı gözükmüyor. Teknik tarafta IBNR baskılamış karı. Ancak nihayetinde piyasa gelen net kar rakamına bakacaktır malesef. Bunu söylemek için çok erken ama mevcut faiz konjonktüründe en umut verici sektörlerden olmayı sürdürüyor.

4. Kazanılmamış Primler Karşılığında Değişim kalemi -4.5 milyar ile karı çok fazla eritmiş. Geçen çeyrek bu oran 1 milyar idi. Aslında bu kalem diğer çeyrekler gibi olsa, kar tahmin edilen 2- 2.5 milyarlara yaklaşır.

Karşılık dediğimiz bu kalemi öyle abartmışlarki, şirket defanslığı korumak istemiş ancak kar resmen yok olmuş.

Bu sebeple o ayrılan karşılık ne kar yazılmış ne de özkaynağa eklenebilmiş. Resmen 4.5 milyar TL arafta bekliyor. Ne borç, ne de özkaynak durumunda. Sonuca ben de inanamadım, twitter'da gördüğüm söz hoşuma gitti. "Karşılık ayıracak başka zaman yok muydu?"

5. Taban olsada bu nakit zengini firmadan alsak diyen cok olacak.Diger borsa şirketlerinin enflasyon muhasebesinden ne olacagi belli degilken eline hergun nakit akan firmadan bahsediyoruz.ve anlasiliyorki karlari karsiliklars aktarmislar..Peki bir soru karsilik ayrilan para faiz getirir mi?

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by Arif Turgay Yazıyı Oku
    Taban olsada bu nakit zengini firmadan alsak diyen cok olacak.Diger borsa şirketlerinin enflasyon muhasebesinden ne olacagi belli degilken eline hergun nakit akan firmadan bahsediyoruz.ve anlasiliyorki karlari karsiliklars aktarmislar..Peki bir soru karsilik ayrilan para faiz getirir mi?

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Taban bekleyen 3un birini alir neyse iddaali konusmayayim kimseyi etkilemek istemem.
    Sirket gecen yilin 7 kati kar etmis ama son ceyrek dusukmus pehhh
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

7. Şöyle senaryoladım olayı kafamda.
    Dükkan işletiyorsunuz ve eve her ay 30bin getiriyorsunuz. Bu ay, "dur ben 20bini dükkanda bırakayım ne olur ne olmaz " dediniz ve eve 10 bin getirdiniz. Fakat evdekiler 30bin bekliyordu. Evdekiler = piyasa.

Bundan oldu. Sen dükkanda para bırakıp defansa geçtinde, piyasa 30bin beklerken sen 10 bin getirdin. Bu durumda piyasa ne tepki verir bilemem, "kardeş 10 bin ne lan? biz 30bin bekliyorduk" da diyebilir "valla dükkanda para olsun iyi etmişsin" de diyebilir

8. bu kadarmı güzel anlatılır...sağolasın üstad...sabahtan belki devre keser....yada eksi açıp akşam yeşil bile olabilir...yanlız şöylede bir durum...eylül ayında 57,58leri görmüş...yani abartı bir çıkışta yapmadıki...endeks yüzde 20 yapmışken...vallahi herkes bilirki tahtacı bizim düşündüğümüz gibi düşünmez...şu 2 günü merakla izleyeceğiz...

Sayfa 158/179 İlkİlk ... 58108148156157158159160168 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •