Sayfa 175/178 İlkİlk ... 75125165173174175176177 ... SonSon
Arama sonucu : 1424 madde; 1,393 - 1,400 arası.

Konu: ANSGR - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi

Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    2.Konu biraz komploteori niteliğinde ama ben buna inanıyorum.
    İktidar, %8 faiz, %150 enflasyon ile seçimi kazandı. Bu iktidar "demekki halk enflasyonu çok da umursamıyor" durumunda. Hani diyoruzda "ülkeyi yönetenler halkı anlamıyor" diye, e tabiki anlamayacak. Hatta halkımızın bir tarafı, enflasyonun çıkmasını bile istiyor.

Neyse konu şu:
    seçimden önce dolar fırlamasın diye halka bol bol uyuşturucu dayatıldı. KKM, baskılı kur, sahta enflasyon verileri, düşük faiz... Uyuşturucuyu kullanırken mutlusunuzdur ama acısı sonra çıkar. Şuan acısı tarafındayız ve sorun hala geçmedi. Ben ülkenin enflasyon ile mücadelesine İNANMIYORUM. Asıl dertleri ticari büyüme. 2023 yılında avrupa ve amerika gerilerken biz gerçekten çok büyüdük. Çoğunuzun portföyü var ve kapitalizm sisteminin avantajlı tarafındasınız. 2022 2023 yılların dolar bazlı nasıl büyüdünüz farkındasınızdır.

Şuan yurtdışından sıcak para çekmek için ortadoks politikalarına geçMİŞ gibi yapıyoruz. Ben haftaya 250 puan artış bekliyorum. Eğer arttırmazlarsa, "biz artık enflasyonla mücadeleyi bıraktık, kur baskılamak zorundayız, büyümeden feragat edemeyiz" mesajını alırız.
    Bülent Ecevit kafasına yazar kasa atmışlardı yaşı 40 üstü olanlar iyi hatırlar.Tabi o yıllarda çoğu medya özellikle Aydın Doğan medyası gazetecileri desteklemişti Akp partisini.O yıllarda Sn Cumhurbaşkanın 5 yıl siyasi yasağı vardı ilk başta Sn Abdullah Gül başbakan olmuştu daha sonra Fadıl Akgündüz Siirt milet vekilliği düşürüldü ara seçim yapıldı Sn Cumhurbaşkanı Siirt millet vekili seçildi sonra başbakanlığı Sn Abdullah Gül başbakanlığı devretti.

Bence merkez bankası politika faizini sabit tutacak artırım yapmaz 3 yada 5 ay sonra faiz düşüşü olacağını düşünmüyorum aynı hatayı yapmaları yanlış olur ytd.Sütten ağızları yandı bir kere diye tahmin ediyorum.

3. O da olabilir. Benim düşüncemi destekler nitelikte görsel var. Kkm den çıkış durmuş. Utanmasa kkm ye giriş olacak

https://twitter.com/BloombergHT/stat...YNlj0mn2A&s=19
     Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    Bence merkez bankası politika faizini sabit tutacak artırım yapmaz 3 yada 5 ay sonra faiz düşüşü olacağını düşünmüyorum aynı hatayı yapmaları yanlış olur ytd.Sütten ağızları yandı bir kere diye tahmin ediyorum.

Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    O da olabilir. Benim düşüncemi destekler nitelikte görsel var. Kkm den çıkış durmuş. Utanmasa kkm ye giriş olacak

https://twitter.com/BloombergHT/stat...YNlj0mn2A&s=19
    Büyümeden vazgeçmek zorundalar dolarizasyon bitmez faizin %60 üzerinde olması gerekir cari açık var cebinde 5 lira var sen 15 lira harcar büyürüm diyorsun olmaz enflasyon hep olur kalıcı büyük yabancı yatırımcılar gelmez.

XU100 500 dolar beklentisi var o da ayrı konu sigorta sektörü açısından sıkıntı yok hissede pislik yapıyorlar yapacaklar borsada olduğumuzu unutmamak gerekir ytd.

6. Devlete maliyet acısından super bono mu yoksa KKM mi daha yuk getiriyor.Super bono sabit bir gider KKM UCU ack.yani secim sonrasi herseyin ucu acik.Tek kaynak IMF.oda emekli dargelirliyi bitirir.luks harcamalardan kacinmak lazim.

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. bir üstad açıklarsa sevinirim..saat 17.59 1.359 lot küsürlü kapalı odaya girdi saat 18.10 tamı tamına 2.100 küsürlü bişeyle çıktı...ne oluyor yahu...bütün günü son 15 dkmı sığdırdın...birşeyler elmi değiştiriyor...bir açıklayan olursa çok makbule geçer...

8. Biseyler yapmaya calisiyorlar ana olmuyor.Turkiye sigortada oyle.Sigortalarda bi baski var su ara.

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 175/178 İlkİlk ... 75125165173174175176177 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •