Sayfa 51/178 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon
Arama sonucu : 1424 madde; 401 - 408 arası.

Konu: ANSGR - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi

1.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Öncelikle teşekkürler.
    Emeklilik şirketlerinin hayat kısımlarıda sigorta şirketleri gibi değerlendirilir, burdan bir kar gelir bence.tabi en çok akgrt, ansgr gibi şirketler pozitif etkilenir. İhtiyatlı davranıp davranmamak ellerinde.
    Rica ederim.

Emeklilik şirketlerinde son dönemde sayenizde genel olarak toplam prim miktarını takip ediyorum. Oradaki yatırımlarımız iyi gidiyor

ANSGR ve AKGRT gibi şirketlerde ise kombine rasyolarının gidişatına bakıyorum. Malum pek açıcı değil.

Ancak bu genelge hisseleri borsada işlemleri görenleri kapsamamasına rağmen bir miktar yorumlamakta zorlandım. Temettü vermelerine engel ihtimali umarım yoktur.

Sizin de fikrinizi alırsam sevinirim.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2. Biriktirmeye başlıyoruz (abartısız, hacmine uygun şekilde)

Esen kalın

3. Günaydın,
    Nisan ayına kadar buradayım.
    İş Bankasının biraz ilgisi gerekiyor.
    Bol kazançlar.

4. Maşallah.Yolu açık….

5. Şu tahtada yaptıklarınizin ahlaki boyutunu hiç sorguladinizmi ? Ayıptır bu sizin istirakiniz

Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Şu an yaklaşık 3 milyar piyasa değerinden işlem görüyor %20 ortağı olduğu Anadolu Hayat Emekliliğin 5 milyar piyasa değerinden kaynaklanan 1 milyarı çıkarsanız piyasa değeri 2 milyar Ekim sonunda 8 milyara yakın üretimi var yılı en az 9 milyar belki 10 milyar üretim ile kapatacak üretiminin sadece %25 i trafik yani en zararlı ve en riskli kısmı çeyreği bugün sudan ucuza Trafik satan Ak Sigorta'nın üretiminin 1/3 ü Trafik olmasına rağmen piyasa değeri 2 milyar yediyüz civarı piyasada kimse sorsanız Anadolu'nun sektörde en tercih edilen en fazla marka değer olan Şirket olduğunu bilir üretime bakın her branş var ama sigorta şirketlerinin içinde malın %95 i de toplu olmasına rağmen son dönem yabancının amansız satışı ile olmaması gereken yerde şu an yabancı eninde sonunda elindeki malı bitirecektir.
    2022 sektör için zor geçecek ama enflasyonist ortamda 2 sene sonra bu şirketin üretimi 15 milyarı bulacak zira tüm branşlarda ya birinci ya da ilk üç içinde acente üretim ağı çok iyi dengeli bir portföy yapısı Milli Reasürans gibi sağlam bir arkası yetişmiş personeli var borsaya kote diğer şirketlerle kıyas kabul etmeyecek nitelikte bir şirket borsada hak ettiği değeri sektöründe görmeyen tek şirket geçmiş 5 yıllık prim üretim artışını önümüzdeki 5 yıl içinde tekrarlar ve karılıkta da gereken başarı gösterilir ise en geç 5 yıl sonra bugünkü piyasa bedeli 1 yıllık karı olabilir uzun zamandır artmayan sermayesinin de bir iki sene içerisinde bedelsize konu olması da sürpriz olmaz

Yabancı arkasına bakmadan kaçıp gidiyor dolar bazında tarihi seviyelerde olan bu hisse yabancı çıkışını tamamladığında gelecek için ciddi potansiyel barındırıyor

7.  Alıntı Originally Posted by gberksoy Yazıyı Oku
    Şu an yaklaşık 3 milyar piyasa değerinden işlem görüyor %20 ortağı olduğu Anadolu Hayat Emekliliğin 5 milyar piyasa değerinden kaynaklanan 1 milyarı çıkarsanız piyasa değeri 2 milyar Ekim sonunda 8 milyara yakın üretimi var yılı en az 9 milyar belki 10 milyar üretim ile kapatacak üretiminin sadece %25 i trafik yani en zararlı ve en riskli kısmı çeyreği bugün sudan ucuza Trafik satan Ak Sigorta'nın üretiminin 1/3 ü Trafik olmasına rağmen piyasa değeri 2 milyar yediyüz civarı piyasada kimse sorsanız Anadolu'nun sektörde en tercih edilen en fazla marka değer olan Şirket olduğunu bilir üretime bakın her branş var ama sigorta şirketlerinin içinde malın %95 i de toplu olmasına rağmen son dönem yabancının amansız satışı ile olmaması gereken yerde şu an yabancı eninde sonunda elindeki malı bitirecektir.
    2022 sektör için zor geçecek ama enflasyonist ortamda 2 sene sonra bu şirketin üretimi 15 milyarı bulacak zira tüm branşlarda ya birinci ya da ilk üç içinde acente üretim ağı çok iyi dengeli bir portföy yapısı Milli Reasürans gibi sağlam bir arkası yetişmiş personeli var borsaya kote diğer şirketlerle kıyas kabul etmeyecek nitelikte bir şirket borsada hak ettiği değeri sektöründe görmeyen tek şirket geçmiş 5 yıllık prim üretim artışını önümüzdeki 5 yıl içinde tekrarlar ve karılıkta da gereken başarı gösterilir ise en geç 5 yıl sonra bugünkü piyasa bedeli 1 yıllık karı olabilir uzun zamandır artmayan sermayesinin de bir iki sene içerisinde bedelsize konu olması da sürpriz olmaz

Yabancı arkasına bakmadan kaçıp gidiyor dolar bazında tarihi seviyelerde olan bu hisse yabancı çıkışını tamamladığında gelecek için ciddi potansiyel barındırıyor
    Hocam iyi analiz etmişsiniz.

Ayrıca karının %30-35'ini temettü olarak dağıtmaktadır. Son beş yıldır pay başı temettü miktarını da yükseltmektedir.

Temel sıkıntı yabancı para ile ödenen kasko masrafları ile etkin yönetilemeyen yoğunluğu sabit getirili olan menkul kıymet portföyü. Bu kısmı (5,9 milyar TL yaklaşık) daha etkin yönetseler tüm sigorta şirketleri portföy yönetim şirketi gibi faaliyetlerini sürdürürler.

8.  Alıntı Originally Posted by dunqela Yazıyı Oku
    teşekkürler bilgi paylaşımı için
    10un üzerinde hisse için aynı mesajı atmışsınız. Bir nedeni var mı?

Sayfa 51/178 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •