Sayfa 159/178 İlkİlk ... 59109149157158159160161169 ... SonSon
Arama sonucu : 1424 madde; 1,265 - 1,272 arası.

Konu: ANSGR - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi

1. Bencede hocam iddalı konuşmayalım 😊40 yıl düşünsek bu kadar düşük bi kar beklemezdik.İnş herşey gönlünüzce
     Alıntı Originally Posted by borsavizyon Yazıyı Oku
    Taban bekleyen 3un birini alir neyse iddaali konusmayayim kimseyi etkilemek istemem.
    Sirket gecen yilin 7 kati kar etmis ama son ceyrek dusukmus pehhh

2. Kazanılmamış primler karşılığının son çeyrekte artmasının sebebi prim üretiminin son çeyrekte artmış olması. Çünkü yazılan primler dönemsel olarak kazanılmış oluyor, henüz vadesi gelmeyen dönem kazanılmamış prim olarak giderleştiriliyor.

Muallak değişim iise 2023/9 4.8 milyar iken 2023/12 6.2 milyar olarak gerçekleşmiş. Burda bahsettiğim iskontoyu da uygulamamışlar. Makro olarak faizlerin yüksek kalması, kurda dalgalanmanın olmaması sektörü benim nazarımda cazip kılmaya devam ediyor ama beklenenin yarısından az çeyreklik kar da bir realite.Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Herkes elinden geldigince yorumluyor.Saygi duyarim.Bence simdi top ŞİRKETTE.malina sahip ciksin.Neticede cesme akiyor gurul gurul.VE 45 gun sonra bir donem daha kapaniyor

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Bilançonun özeti: Sadece net kara bakan yatırımcı (tabiki bakabilir saygı duyarım, sonuçta kar için yatırım yapıyoruz) fiyata bakmadan satar, bilançoya daha uzaktan ve derinlemesine inceleyen ise fiyata bakmadan alır.

Şu yorumu çok beğendim. https://twitter.com/miguelcerv34/sta...18231336640517

5. Gecen yil 42 bin tlye kestigim musterinin aile saglik sigortasini aralikta yeniledim 163bin tl sanirim bu ornek yeterli olur
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

6. Nakitte olanlarla cok dusuk maliyetli olup cikmak isteyenlerin maci var yarin.İslem rekoru gelebilir.

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. En dusuk fkli sigorta sirketi hangisi su an?bu sorunun cevabini ben biliyorum ve bu defansif bilancoya ragmen
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

8. https://twitter.com/doruukkurt/statu...23184427978975

"Bugün olan şey 2023/09 da çok düşük gelen karşılık oranı (tarihsel oranlardan uzak) ve çok yüksek gelen yatırım gelirinin normalleşmesi durumu, eğer yatırım gelirleri aynı devam etse büyük ihtimalle kazanılmamış primler karşılığı bu kadar konuşulmazdı, burada olay maalesef yatırım gelirlerinin düşmesi aslında, geçmişte sakladığı bazı şeyleri artık saklayamıyor."

katılırsınız katılmazsınız. yorumdur.

kazanılmamış prim karşılıklarının oranının istatistiklerine bakınca 6 ve 9. ay bilançoları yine iyi gelir gibi

Sayfa 159/178 İlkİlk ... 59109149157158159160161169 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •