Sayfa 170/179 İlkİlk ... 70120160168169170171172 ... SonSon
Arama sonucu : 1430 madde; 1,353 - 1,360 arası.

Konu: ANSGR - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi

1. Selamlar hocam,
    1. çeyrek için aşağıdaki gibi bir kâr hesabı yaptım, yorumlarınızı ve 1. Çeyrek kar beklentinizi bizlerle paylaşırsanız çok seviniriz,
    32 milyar yatırım portföyümüz var mevduata yatırsalar 3 ayda 3.8 milyar geliyor. Son çeyrek ayırdıkları 5.7 milyarlık karşılıktan ortalama 1 milyar kar olarak yazsa bu çeyrek 4.8 milyar kar ediyor bundan da %30 vergiyi çıkardık mı 3.36 milyar kar hesaplıyorum. Kabaca ve dar bilgi hsvuzumla yaptığım bu hesabı olumlu olumsuz yorumlayabilirseniz çok çok sevinirim hocam,

Saygılarımla

Alıntı Originally Posted by tml Yazıyı Oku
    aylık brüt prim üretimleri gelmiş. yorumlamam şu şekilde:

- sağlık branşındaki büyüme umut verici.
    - yangın branşındaki büyüme reasürans primleri yüzünden artış oranı çok fazla görünüyor. büyük ihtimalle q1 bilançosunda reasüröre devredilen primler kısmında çok büyük artış göreceğiz.
    - kara araçları sorumluluk branşındaki sınırlı büyüme güzel.

şirket istese %83'ün üzerinde bir büyüme sağlayabilirdi trafik branşı sayesinde ancak seçiçi davranmaya devam ettiklerini görüyoruz.

2024q1 bilançosunu sabırla beklicem.

2.  Alıntı Originally Posted by Keremaras Yazıyı Oku
    Selamlar hocam,
    1. çeyrek için aşağıdaki gibi bir kâr hesabı yaptım, yorumlarınızı ve 1. Çeyrek kar beklentinizi bizlerle paylaşırsanız çok seviniriz,
    32 milyar yatırım portföyümüz var mevduata yatırsalar 3 ayda 3.8 milyar geliyor. Son çeyrek ayırdıkları 5.7 milyarlık karşılıktan ortalama 1 milyar kar olarak yazsa bu çeyrek 4.8 milyar kar ediyor bundan da %30 vergiyi çıkardık mı 3.36 milyar kar hesaplıyorum. Kabaca ve dar bilgi hsvuzumla yaptığım bu hesabı olumlu olumsuz yorumlayabilirseniz çok çok sevinirim hocam,

Saygılarımla
    hocam selamlar, siz sanırım tamamen finansallardan elde edilecek kârdan beklentinizi paylaşmışsınız. ben biraz fazla muhafazakar davrandım aslında

henüz bir çıkarım yapmak erken tabiki daha 3 aylık prim üretimini bile almadık

ben finansal yatırımdan 2.5 milyar gelir bekliyorum normalde 2 milyar gelir diye düşünüyordum fakat şirket eurobondları yavaştan farklı enstrümanlara dönüştürmeye başlamış sanıyorum. aşırı abarttığım durumlardan biri de reasüröre devredilen primler kalemi. ben direkt olarak 2023q1'de reasüröre devredilen primin 2 katını rahatlıkla bu dönemde göreceğimizi düşünüyorum. yanılırsam şirket iyi reasürans anlaşması yapmış demektir, bu gerçekten çok olumlu olur.

benim beklentim açıkçası 1.2-1.3 milyar civarı bir kâr. bu bence bizi yıla çok iyi başlatır. üzeri gelirse zaten bal kaymak olur.

doğal afet hasarı yaşamazsak beklentim böyle diyerekten de dipnotumu düşeyim.

iyi akşamlar.

3. Hocam tekrar tekrar teşekkür ederim �nşallah üzeri gelir ve bal kaymak olur 😊

Alıntı Originally Posted by tml Yazıyı Oku
    hocam selamlar, siz
    sanırım tamamen finansallardan elde edilecek kârdan beklentinizi paylaşmışsınız. ben biraz fazla muhafazakar davrandım aslında

henüz bir çıkarım yapmak erken tabiki daha 3 aylık prim üretimini bile almadık

ben finansal yatırımdan 2.5 milyar gelir bekliyorum normalde 2 milyar gelir diye düşünüyordum fakat şirket eurobondları yavaştan farklı enstrümanlara dönüştürmeye başlamış sanıyorum. aşırı abarttığım durumlardan biri de reasüröre devredilen primler kalemi. ben direkt olarak 2023q1'de reasüröre devredilen primin 2 katını rahatlıkla bu dönemde göreceğimizi düşünüyorum. yanılırsam şirket iyi reasürans anlaşması yapmış demektir, bu gerçekten çok olumlu olur.

benim beklentim açıkçası 1.2-1.3 milyar civarı bir kâr. bu bence bizi yıla çok iyi başlatır. üzeri gelirse zaten bal kaymak olur.

doğal afet hasarı yaşamazsak beklentim böyle diyerekten de dipnotumu düşeyim.

iyi akşamlar.

4. 2023 4.ç den sonra bilanço tahminlemesi yapmayı, yapılanlara inanmamayı öğrendim .

İnş güzel bilanço gelir

En az 3 aylikta 4 milyar kar gelir..
    Hatta 5 bile olabilir..
    Kagittaki bu baskı mümkün olduğu kadar mal toplamak için..
    Geçen sene normalde karşılık ayrilmasaydi 8.5 9 arası bı kar gelmesi lazımdı..
    Ben bu sene 20 milyar civari bı kar bekliyorum..
    Abartılı bulanlar olabilir ama olması gereken böyle bı kar, bir doğal afet olmazsa...
    20 olmasında 15 olsun ..
    Şu anki f/k sı 2.5 a gelir...
    Daha ucuz bı kağıt yok gibi borsada ..

6. İyi akşamlar hocam,

Eğer mümkünse ilk 3 aylıktaki 4 milyar kar beklentinizi detaylandırabilir misiniz, hangi kalemden kabaca ne kadar kar gelmesini bekliyorsunuz hocam gerçekten heyecan verici bir kar tahmini

7. Selamlar Hocam,
    Eğer mümkünse ilk 3 aylıktaki 4 milyar kar beklentinizi detaylandırabilir misiniz, hangi kalemden kabaca ne kadar kar gelmesini bekliyorsunuz hocam gerçekten heyecan verici bir kar tahmini[/QUOTE]

Alıntı Originally Posted by Boschish Yazıyı Oku
    En az 3 aylikta 4 milyar kar gelir..
    Hatta 5 bile olabilir..
    Kagittaki bu baskı mümkün olduğu kadar mal toplamak için..
    Geçen sene normalde karşılık ayrilmasaydi 8.5 9 arası bı kar gelmesi lazımdı..
    Ben bu sene 20 milyar civari bı kar bekliyorum..
    Abartılı bulanlar olabilir ama olması gereken böyle bı kar, bir doğal afet olmazsa...
    20 olmasında 15 olsun ..
    Şu anki f/k sı 2.5 a gelir...
    Daha ucuz bı kağıt yok gibi borsada ..

2023 ilk 9 ayında 28 milyar brüt prim üretmiş ve 6 milyara yakın net kar üretmiş..(2023 ilk 3 ay zarar aciklamasina rağmen)..
    2024 Ocak ayında 5.8 milyar brüt prim üretmiş .
    2024 ün ilk 3 ayinda 20 milyara yakın brüt prim üretebilir..
    Faizler yüksek , elinde muaazam nakitler var ,enflasyon yüzünden herşeyin değeri artıyor ve prim tutarları da artıyor..
    Artık karşılık ayirmasida bitmiş...
    20 milyara yaklaşan bı prim üretiminden neden 4 5 milyar kar aciklamasin..
    Ki 2023 te böyle karlar aciklamis..( 2023/3 ile 2023/6 arasında 9 milyar prim üretirken 3 milyar kar açıklamış 2023/6 da..ayrıca 2023/3 teki zararı da kapatmış)
    Böyle büyük cirolu şirketlerin kar tahminini yapmak zor ama ben bı beyin jimnastigi yaptım..

Sayfa 170/179 İlkİlk ... 70120160168169170171172 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •