Sayfa 2/623 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon
Arama sonucu : 4982 madde; 9 - 16 arası.

Konu: IHEVA - İhlas Ev Aletleri

1. Yeni forumumuz, yeni topiğimiz bizlere yepyeni bir İHEVA getirmesi temennilerimle.
    Eski dostlara,
    Eski olup yeni isimler ile gelenlere...
    Hayırlı olsun, uğurlu olsun...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    banana republic
    Gönderi
    650
    Tahta sahibinin selamı var
    Attached Images Attached Images

3.  Alıntı Originally Posted by Thoth Yazıyı Oku
    Tahta sahibinin selamı var
    Ve aleyküm selam
    Kendisi bugün İstinye Park 'taydı. Muhterem hanımefendi ile birlikte "zannediyorum Godiva 'dan kahve içmeden çıktılar" Godiva yakınlarında gördüm. Kendisi ile ayaküstü sohbet edeyim diyecektim ki o an aklımdan ilk cümle "Merhaba, bendeniz 6.5 yıllık IHEVA yatırımcısıyım deyip" cümlenin devamını getirecektim ki....!!!
    Bir an düşündüm zaten bu cümleyi duydukları anda otomatikman kendisine ve de muhterem hanımefendiye anında yüksek gerilim yüklenecekti, o saatten sonra da o sohbetten bir hayr çıkmayacaktı...!
    Sonra kendi kendime iyi ki dedim bu karşılaşma 2014 ya da 2015 yıllarında olmamış...! Zamanla insan daha bir olgunlaşıyor. Son 1 yıldır bu hissede daha bir olgunlaştığımı hissediyorum...
    Son düzenleme : RızkOfRisk; 18-02-2017 saat: 22:23.
    Çalışmalarım; düşüncelerimdir, hayallerimdir. Eğitseldir, deneyseldir, gözlemseldir.
    YATIRIM TAVSİYESİ İÇERMEZ...! YÜKSEK RİSK İÇERİR...!

4. selamlar herkese
    FAALİYET KARI VEYA ZARARI 12.317.490,52
    DÖNEM NET KARI VEYA ZARARI 353.769,11
    hayırlı olsun...

5. Bilançoyucel nasıl yorumluyorsunUz? 13 martta asıl spk için verilecek bilanço önemli ama bu açıklanan da fena değil bence... Teknik olarak olgunlaştı beklentim yukarı hareketin devamı 46 ve 56 sağlam dirençleri var. 13 marta kadar bu dirençler kırılabilir. 30 nisana kadar ötv indirimi ihlas grubunda en çok buna yarayacak. Orta ve uzun vadede ölü toprağını atacak ve 1 üstüne gidecek diye düşünüyorum inşallah yanılmam...

Yazdıklarım tamamen beni bağlar yatırım tavsiyesi değildir

6. Geçen sene bu zamanlar, Sn. hayalci ile birlikte, Vergi Dairesine beyan edilen mali tablo ile SPK standartlarında açıklanan bilanço arasında bir korelasyon bulmaya çalışmıştık.

GEÇEN SENE

Vergi Beyanı
    4 Milyon TL kar bildirilmiş.

Konsolide Bilanço
    12.4 Milyon TL NET DÖNEM KARI bildirilmişti...!!!

Konsolide bilançonun detaylarında ise;

1- ESAS FAALİYET KARI 4.05 Milyon TL bildirilmiş, (VD beyanına çok yakın bir rakam!)
    2- YATIRIM FAALİYETLERİ (IHMAD hisse senedi satışı) ile kar 13.7 Milyon TL 'ye çıkmış,
    3- FİNANSMAN GİDERLERİ (döviz kur artışından kaynaklı kambiyo zararı) ile 10.9 Milyon TL 'ye düşmüş,
    4- SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER (ertelenmiş vergi geliri) ile 12.4 Milyon TL 'ye çıkmıştı.

BU SENE
    Şimdi her zamanki gibi geçmiş verilerin ışığında konsolide bilançoyu tahmin edebilir miyiz?

Vergi Beyanı
    0.3 Milyon TL kar bildirildi. Bu tabloya göre;

1- Aynı tabloda EN ÇOK OLUMLU GÖRDÜĞÜM KALEM FAALİYET KARINDAKİ (12.3 Milyon TL) BİR ÖNCEKİ YILA ORANLA %200 'LÜK ARTIŞ...!!!
    2- Faaliyet karımıza eklenecek bir yatırım faaliyet kar/zararı (IHMAD iştirak hisse senedi satışı gibi) bu sene yok!
    3- Döviz kur artışından kaynak sağlam bir finansman giderimiz (-10.6 Milyon TL) var. Bu gider konsolide bilançoya yansıyacaktır!
    4- Vergi gelirleri/giderlerinin nette ne kadar ne yönde yansıyacağı bilinmiyor. Ancak +/- 1.5 Milyon TL olarak yansıyabileceği geçmiş bilançolardan bir fikir verebiliyor.
    5- Ek olarak, bu sene geçmiş senelerden farklı olarak KPT Lojistik ve Şifa Yemek %100 oranında karıyla/zararıyla konsolideye etki edecek. Ancak buradan gelecek bir rakam toplam kar zarara gözle görülür bir sapmaya yol açmayacağı, tahmini +/- 0.3 Milyon TL kadar bir etki yaratabileceğini sanıyorum.

Konsolide Bilanço
    Hal böyleyken;

Zarar gelir ise;

[-0.5 - 0] Milyon TL aralığı : BEKLENTİMİN ALTINDA KALIR
    "Sıfıra çok yakın bir yerlerde gelir, sıfırın çok altında gelmez yaaa, yok yok gelmemesi lazım" durumu ...

Kar gelir ise;

[0.3 - 4] Milyon TL aralığı : BEKLENTİMİ KARŞILAR
    "Eeehhh işte bu şartlarda daha ne olacaktı ki" durumu ...

[4 - 12.5] Milyon TL aralığı : BEKLENTİMİN ÜSTÜ OLUR
    "İyi yaa fena değil, her şeye rağmen iyi kapattık yılı yaaa" durumu ...

[12.5 - ??] Milyon TL aralığı : ÜSTÜN PERFORMANS OLUR
    "Nasıl yani yaaa gerçek mi bu" durumu ...

Hadiii hayırlısı, umutlar capcanlı izlemeye devam, sevgiyle...
    Son düzenleme : RızkOfRisk; 20-02-2017 saat: 13:05.
    Çalışmalarım; düşüncelerimdir, hayallerimdir. Eğitseldir, deneyseldir, gözlemseldir.
    YATIRIM TAVSİYESİ İÇERMEZ...! YÜKSEK RİSK İÇERİR...!

Sayfa 2/623 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •