Sayfa 392/623 İlkİlk ... 292342382390391392393394402442492 ... SonSon
Arama sonucu : 4983 madde; 3,129 - 3,136 arası.

Konu: IHEVA - İhlas Ev Aletleri

1.  Alıntı Originally Posted by Yıldıztozu Yazıyı Oku
    Sn.Aydınefesi
    Üst bolinger bandı 2,78 demissiniz.
    Buna yukarı çıkışlarda karşılaşabileceği önemli direnç diyebilir miyiz?

Gerek teknik gerek şahsi düşünceniz olarak 2,78 in 1 yıl içinde görülme olasılığını yüksek görüyor musunuz?
    Diğer enstrümanları (olumsuz olanları)kenarda tutar,dikkate almaz isek 'W'şeklinde bir geri dönüş beklentim var.4'lere tekabül ediyor.

Diğer enstrümanlar:
    A- şirketin piyasadaki güven duygusu hakkında çok iyimser değilim.
    B- yüklü malı olan ,yasaklılar var
    C-brütün süresinin uzun olması ,yatırımcıları geride tutuyor.

Süre vermek çok zor şu aşamada.

Olumlu gördüğüm hususlardan daha önce bahsetmiştim.

A-yeni ortaklık olasılığı.taglig
    B-şirketin kar'a geçmiş olması
    C-75 milyon gibi bir sıcak paranın yeni yatırımlar için AVANS verilmesi.avans verilmiş olması demek, 2019 yılının bilançosuna girmiş demek .bu yatırım hakkında detaylı bir bilgiye ulaşmam mümkün olmadı finansal detaylarda.
    Bu hususta bir KAP açıklamasına ihtiyaç var.

Özetle: sabreden ekmek yiyecek inşallah.
    Hakkımızda hayırlısı.
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Ancak bir aptal suyun derinliğini iki ayağıyla ölçer..Afrika özdeyişi

2. Umarım hep birlikte kazanırız Sn.Aydınefesi .
    Olumlu-olumsuz gördüğünüz yanları da bence çok isabetli,katılıyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Inşallah .iyi geceler.
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Ancak bir aptal suyun derinliğini iki ayağıyla ölçer..Afrika özdeyişi

4. İzlemeye devam. Yeni arkadaşlara bol ve bereketli kazançlar.
    Meydanda kalırsam yazılsın taşa kaderde ne varsa o gelir başa...

5.  Alıntı Originally Posted by Muhtar63 Yazıyı Oku
    Benim zarar 20 bin ama ben zarara yanmıyorum, diğer taraftan sattığım hisselerimden kaçırdığım kazançlara yanıyorum. Örnek doğub 1.71 den sattım an itibariyla 2.09. Sizin zarar ne kadar hocam?
    38.000 lot. 2.95 maliyet. Lokmani 4.900 den satıp ihave aldım. Şimdi lokman 7 küsür. Birdaha ıhlas hissesi almakmı? tobeler olsun.

6.  Alıntı Originally Posted by Ebulzurna Binborazan Yazıyı Oku
    38.000 lot. 2.95 maliyet. Lokmani 4.900 den satıp ihave aldım. Şimdi lokman 7 küsür. Birdaha ıhlas hissesi almakmı? tobeler olsun.
    Sayın Ebulzurna Binborazan bu grupta ki fiyat hareketlerini az çok biliyorsunuz geçmiş dönemde yanılmıyorsam İhlas Gayrimenkul forumunda yazıyordunuz. Size nasıl zarar ettirdiler şaşırdım.

7. Şimdi bir de şöyle bir durum var:Hayli zararda olan ben de dahil buna arkadaşlar var.Diyelim dünya borsaları ve bist bozdu ve düşüş trendi başlattılar. Dolayısıyla bizim hissede düşecek aşağılara. Epey zararda da olsak daha fazla zarar etmemek için satmak mı -daha aşağılardan tekrar yerine koymak amaçlı da olabilir bu;
    yoksa nereye düşerse düşsün gerekirse 1-2 yıl da sürse zarar çıkana kadar hareketsiz beklemek mi?
    Bu konuda sizlerin görüşlerini de almak isterim. Özellikle deneyimli arkadaşların.

Bu konuda tecrübeli olanlar bile farklı görüşlere sahip.Kimisi hisse düşmeye başlamışsa daha fazla zarar etmemek için belli bir zararı kabul edip stop loss ile satmayı öneriyor. Kimisi ise zarardeyken hisse satılmaz, hisse yükselirken satılır diyerek beklemeyi öneriyor.
    Doğrusu hangisi acaba?

8.  Alıntı Originally Posted by Yıldıztozu Yazıyı Oku
    Şimdi bir de şöyle bir durum var:Hayli zararda olan ben de dahil buna arkadaşlar var.Diyelim dünya borsaları ve bist bozdu ve düşüş trendi başlattılar. Dolayısıyla bizim hissede düşecek aşağılara. Epey zararda da olsak daha fazla zarar etmemek için satmak mı -daha aşağılardan tekrar yerine koymak amaçlı da olabilir bu;
    yoksa nereye düşerse düşsün gerekirse 1-2 yıl da sürse zarar çıkana kadar hareketsiz beklemek mi?
    Bu konuda sizlerin görüşlerini de almak isterim. Özellikle deneyimli arkadaşların.

Bu konuda tecrübeli olanlar bile farklı görüşlere sahip.Kimisi hisse düşmeye başlamışsa daha fazla zarar etmemek için belli bir zararı kabul edip stop loss ile satmayı öneriyor. Kimisi ise zarardeyken hisse satılmaz, hisse yükselirken satılır diyerek beklemeyi öneriyor.
    Doğrusu hangisi acaba?
    Fazla değil 8 senenin üzerinde bir bekleyişim oldu bu hissede Önce aldım aldım maliyet düşüreyim diye ilk baştaki süreçte elimdeki az miktardaki mal baya fazlalaştı sonra baktım maliyet hala yüksek. Bekledim ve 2016 yılında elimdeki diğer hisseleri satınca yüklendim sonra yine beklemeye devam ettim Beni sabır ağacı etti. Onun içindir ki içinde İhlas kelimesi geçen hisselerden tam kurtulursam daha yanından yakınından geçmem inşallah

Sayfa 392/623 İlkİlk ... 292342382390391392393394402442492 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •