Sayfa 639/956 İlkİlk ... 139539589629637638639640641649689739 ... SonSon
Arama sonucu : 7644 madde; 5,105 - 5,112 arası.

Konu: AFYON Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by btc34 Yazıyı Oku
    kapanış fiyatı 6 lira bölündü elindeki ruçhanı sattığın zaman 6 liraya yakın fiyatı yakalıyorsun..
    Teşekkür ederim...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by levent99 Yazıyı Oku
    Nerde bu millet kimse yorumlamıyor sanirsin herkes piknikte herkes evde konuya vakif bir arkadaş yazsa bizde bilgilensek fenami olur saatleri sayıyoz 9.60 maliyet bedelliye katılmak zorunda kalmak istemiyorum...10 u gecerse ne ala maliyetimin altindaysa katilcam ruchanlar geldimi kim bizden satin alicak firma mı alicak
    10.000 x3=30000 lotu kim alıcak...?
    Kardesım kusura bakmada bu tur bılgılerı spkdan yad akap bılgılendırl-melerınden ogrenebılrısın. cok sacma sorular soruyorsunuz. bolunmeye katılmak ıstemıyorsan acıklamaları takıp et ve daha sonra elındekı hısselerden bırkısmını yanı 6.000 lot sat elınde 34000 lot olsun . genelde ole yapılır. yada lanet olsun de ruchanları sat

3. yarin sat kurtul.Dusebilir de cikablir de.YTD

Mi Note 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
    Kardesım kusura bakmada bu tur bılgılerı spkdan yad akap bılgılendırl-melerınden ogrenebılrısın. cok sacma sorular soruyorsunuz. bolunmeye katılmak ıstemıyorsan acıklamaları takıp et ve daha sonra elındekı hısselerden bırkısmını yanı 6.000 lot sat elınde 34000 lot olsun . genelde ole yapılır. yada lanet olsun de ruchanları sat
    Cevap icçn tesekkurler şu anda ...41.000 zarar var ilk defa bedelliye rasladim soruyorum sizlere tabiki en mantiklisini yapmak istiyorum ama şu an zarardayım.ya formul arayısindayın...

5. Bildigim kadariyla,yanlisim varsa duzeltsinler.. Ramada hocam soyle hesapla durumu :
    elinde 1000 lot var maliyetin 5 TL diyelim yani 5000 TL eder.
    eger 10 tl den bolunurse : bolundukten sonraki fiyat (10+300/100)/(1+3) = 3,25 TL eder.
    senin hesabina da 3000 lot ruchan hissesi gelir. Ruchan fiyati 1 TL oldugunu farzedersen iki ihtimalin var.
    1. Ya 3000 TL odeyip 1 TL den ruchan kullanacaksin . Bu durumda elinde 2 TL maliyetli 4000 lot hissen olur ve 3.25 hisse fiyatindan degeri 13.000 TL eder.
    2. Yada 3000 lot ruchan hissesini ruchan pazarinda satacaksin. Ruchanlari sattiginda elinde 1000 lot 3.25 den afyon hissesi olacak ve 3000 TL nakit paran olacak. Senin dedigin gibi deil. bolundukten sonraki fiyat ne ise oradan satarsin elindeki lotlari.

fiyat o yuzden yukari cikaracaklar yani spek elindeki mallarin maliyeti neyse o maliyetin ustune cikarmaliki bedelliden para kazansin. yani 10 TL lik bir hisseyi 1 TL olarak almak olacak bu. YTD

Alıntı Originally Posted by ramada32 Yazıyı Oku
    Alsater arkadaşa sormak istiyorum
    Bedeliye katılmak istemeyip rüchanları sattiğımızda hisselerim bir önceki gün fiyatından (halen) bölünmemiş olarak devam ediyoruz doğrumudur.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
    5 tl degerindeki 1 hisse için 3 tl odeyeceksın. hisse 10 tlde olsa 3 tl odeyeceksın. şu tarihde bolunecek dedıkten sonra o tarıhten ıtıbaren 15 gun içersinde(ister 1. gun ıster 14. gün) sana ruchan verecek .1 tanecik ıcın 3 tane ve kagıt o tarihdeki fiyattan bölunecek. bedellıye katılmak ıstersın veya ıstemezsın cok zarardasın ortalamn 10 tl hıssenın yuruyusune bak, diyelim elınde bedellıye katılacak para yok!
    ruchan ıle hısse fıyatınını kıyasla, hangısı fıyat olarak aklına yatıyorsa ıkısınden bırınden vazgec !
    Not:Fazla hayale kapılmayın , sonuçta altın üretmiyor! elinize veririlerse5 yıl ana bacı söversiniz. elinde kağıt olanlara bol kazançlar dilerim...

7. Fazla kafanızı karıştırmayın fiyat ne olursa olsun r ler için elinde hisse olan her hisse içi 3 TL ödeyecek ben iki defa afyonda yakaladım ama bu sefer bende öncekiler gibi olacağını sanmıyorum aslına bakarsanız patronların ne şeytanlık planladığını bilemiyoruz.

8. Beni yeni üye olarak gösteriyor ama ben taa 2000 bilmem kaçtan beri üyeyim ama yazmıyorum o başka saygılar.

Sayfa 639/956 İlkİlk ... 139539589629637638639640641649689739 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •