Sayfa 665/956 İlkİlk ... 165565615655663664665666667675715765 ... SonSon
Arama sonucu : 7644 madde; 5,313 - 5,320 arası.

Konu: AFYON Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by kerrake Yazıyı Oku
    En son bölünmeden öndeki gün satmalısınız. Rüçhan, pay alma hakkı demektir. Bölünmeye kaç lotla girdiyseniz bu lotlar karşılığında Rüçhan elde edersiniz. Bu rüçhanları satmayaıp da bedelliye katılmak isterseniz bölünmeyi izleyen 15 gün içerisinde rüçhan bedelini (1x3) hesabınızda bulundurursunuz. 15. gün bile olabilir.
    hocam şimdi bedelli için 15 günlük takvim açıklanacak doğru mudur ? Bu açıklanan takvim içerisinde eğer bedelliye katılmak istemezsem elimde olan lotları 15 günlük süre içerisinde son güne kadar satabilir miyim. ya da bu açıklanacak olan 15 günlük süre başladığında mecburen bedelli ye katılmış mı oluyorum. eğer öyleyse 15 günlük süre içerisinde elimde olan lot x 3 kadar nakit mi yatırmam gerekiyor.. umarım sorumu anlatabilmişimdir. cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim..

2.  Alıntı Originally Posted by Alabandan Yazıyı Oku
    Batık olan sportif hisseleri ile tavan yaparken bizim Afyon daha neyi bekliyor
    Sportif hisselerde sezon kapandığından dolayı büyük ihtimalle yurtdışı futbolcular maçta oynasa da oynamasa da garanti ücret anlaşmaları olduğu için sportif şirketler zararlarını borsadan çıkartmaya çalışıyor olabilirler mi?

Afyon yerinde sayıyor bu nedenle haber bekliyoruz vs vs belki kafanız dağılır diye yazdım.
    Herkese bol kazançlar.

3. Arkadalar
    İzahname onayından sonra izahname güncelliği şartlarını yitirmemek şartı ile 1 yıl içinde bedelliye gidebilir diye bir yazı okudum.
    Spk dan inceleyebilirsiniz...

4. Bedelli için Afyon Çimsa ortak çalışanlar. Yatırımcı ilişkileri sorumlusu Şirketten sorabilirsiniz...
    VECİH YILMAZ
    Yatırımci İlişkileri Bölümü Yöneticisi
    [email protected]
    0(216)554 70 10

TUNCAY KERTİŞ
    [email protected]
    0(216)554 70 73

5.  Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
    rüchan bir haktır, Bölünme tarıhı acıklandıktan sonra mısal 22 nısanda bölünecek dedıkten sonra(15gün) 23-3 arasında satmak mantıklı olur.1000 hıssen ,3000 ruchanr verecek afyonr tahtasından ıster satarsın ıster alırsın. İstersende afyon hıssenı son gune dogru satar ruchanları odersın. Durum neyı gosterecek ona gore bakarsın en karlı olana hangısıs ıse onu yap!
    yukarı cıkıs daha olmadı baskı hala suruyor atı alan uskudarı geçmedı daha! Akbankdakı hısseler sabancınındır yıllardır böyle idi.Afyon yukarı gıtmeden bedellı acıkladıgı ve subatda gordugu 9 rakamını en az gormeden bölunmememlı!
    8 aşagısında bölünürse sıkıntı olabilir
    Çimsa kalan hakları alacam dıyor eğer çimsa kağıt toplamak isteseydi tahsisli sermaye arttırımı yapardı. Biz para katmadan buyuk ortaklar sermayedeki payını arttırırdı. Bedelli için şirket para koymadan para toplaması gerekıyor . Bu sebebledirki, bu bölünmeyi cazip hala getirmeliler. 2ye katlayacak 3 e katlayacak bunloar hayalden öte gitmeyecektir.
    sizlere odaşdan ornek verdim.
    Odaş avustralyadan aldıgı 2. el termik santralle euro cınsınden borclandı ve gecensene kurdakı oynaklıktan dolayı cıddi bir zarar yazdı(2 senede ıkı kere bedellı yaptı). sirketin borcu aşırı yuksek karlılıgı dusuktu bedelli acıkladıgında 1,65tl idi 3 lira kadar cıktı bolundu 1,75 düştü ruchan 65 daha sonra odaş 2.15 ruchan 1.10 kadar cıktı . endex 120 gordugunde odaş 2,40 liraydı
    nedne odaş ornek verdım odaş yenı yatırımı kur zararından dolayı şirketi borc batagına soktu ve şirket bu borcu odemekte zorlandı
    pekı afyon? 165mılyon dolara sıfırdan yaptıgı fabrıka 1$ 3lira iken suanda 6,7 lira fabrıka degerı 2 kat arttı :D ister istemez borcta arttı. bedelli sermaye arttımı şirket için önemli ve şirket oraktanlardan para toplayıp sermayesını guclendırecek emını kı onemuzekı gunlerde hareket basladıgında bu trene binmeye gelen çok olacak :D
    Teşekkürler...
    Fikir alışverişi iyidir. Ben şahsen yararlanıyorum paylaşımlarınızdan.
    Tahsisli sermaye artırımı konusundaki düşüncenize katılmıyorum.
    Odas'la ilgili bilgiler aydınlatıcı. Fakat ben Katmerciler bölünmesinin Afyon'a daha çok benzediğini düşünüyorum. %200 bedelli yaptı 2019'da. Kâğıdı 15 liralardan 3,72'ye getirip bölünmeye soktular. O bedelliye katılan varsa ne olup bittiğini paylaşsa iyi olur.
    Ben ilk defa bir bedelliyle karşı karşıyayım. Bu konuda tecrübem yok.
    Katmer sayfasında, %200 artırım yapılmasına karşılık bölünmede 1 lota 1 rüçhan verildiği söyleniyor. Bunu hâla çözemedim.

6.  Alıntı Originally Posted by borsamağduru32 Yazıyı Oku
    hocam şimdi bedelli için 15 günlük takvim açıklanacak doğru mudur ? Bu açıklanan takvim içerisinde eğer bedelliye katılmak istemezsem elimde olan lotları 15 günlük süre içerisinde son güne kadar satabilir miyim. ya da bu açıklanacak olan 15 günlük süre başladığında mecburen bedelli ye katılmış mı oluyorum. eğer öyleyse 15 günlük süre içerisinde elimde olan lot x 3 kadar nakit mi yatırmam gerekiyor.. umarım sorumu anlatabilmişimdir. cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim..
    Evet, satabilirsiniz. Bölünmeden sonra elinizde eski lotlar bölünmüş fiyatlarıyla (6 liradan bölünürse elinizdeki bir lot 2,25 liraya inecek.) ve rüçhanlar bulunacak. 10 günlük süre içinde (15 değil) ister eskileri satın rüçhan alın, ister elinizdeki rüçhanları satın normal hisse alın, ister hem E'yi hem rüçhanları satın, isterseniz hiçbir şey yapmayın lot başına 3 lira yatırarak bedelliye katılın. Bedelliye katılırsanız 1 lotunuz gelecek olan 3 lotla birlikte 4 olur.
    Ayrıca bedelliye katılmak için bölünmeden önce elinizde hisse olması gerekmez. Dışarıdan biri olarak rüçhan pazarından rüçhan alarak bedelliye katılabilirsiniz. Bu durumda rüçhanını aldığınız kişi hakkını size satmış olur, kendisi bu hakkı kaybeder.

7.  Alıntı Originally Posted by borsamağduru32 Yazıyı Oku
    22 haziran bölünme olduğunu nerden çıkardınız ?
    2015'te gerçekleşen bir durumu yazıyorum. Ne demek nereden çıkardınız?

8. Bu akşam gelir sanırım KAP duyurusu.

Sayfa 665/956 İlkİlk ... 165565615655663664665666667675715765 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •