Sayfa 732/956 İlkİlk ... 232632682722730731732733734742782832 ... SonSon
Arama sonucu : 7644 madde; 5,849 - 5,856 arası.

Konu: AFYON Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş.

1. Arkadaşlar size kaç defa söyledim bundan sonra ruhbanların fiyatını afyon e belirler diye daha neyin hesabını yapıyorsunuz.. 230 gördüğünde rüçhan 360 görmesini sonra 265 tavan kitlediginde 5 tl ye gitmedi mi olması gerekende buydu dün 285 gördüğünde 554 gördü 265 kapattığında 495 olması lazımdı ama eslesmede işlem görmüyor bunlar hesap kitap isleri öyle kafadan atma olmaz....ytd

2.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Eğer a1 capital gerçekten kısa sürede 5 milyon adet üzeri rüçhan alıyorsa ve dahi yardımcı aracılardan da alımı varsa özellikle de kaynak oluşturmak için eskiyi satıyorsa (ki biliyor ki zaten bir süre sonra elindekiler 3 e katlanacak) rüçhan tahtasında istediği gibi at oynatabilir hale gelmiş yada gelmek üzeredir demektir.

bu durumda rüçhanları toplaya toplaya giderlerse önümüzdeki hafta ortasından itibaren rüçhanda 7-8-9- TL gibi muazzam rakamları gösterseler kim onları durdurabilir!? sanırım patron hariç hiçkimse! bir de şu var: Rüçhan 6 TL olsa satmayacak ky çok azdır.. Doğru değil mi

böyle bir fiyatlama yaparlarsa (olacak demiyorum) neyi amaçlayabilirler onu kestiremiyorum..7-8 TL gibi Yüksek fiyatlamalarda alıcı gelir mi kendin çal kendin oyna durumu mu olur?Yoksa ky üşüşür mü? Çünkü rüçhan da marj %50 eski de ise %10.. Şahsen spek grubunun yerinde olsam oyun alanı seç deseler rüçhanı seçerdim..Riski de yok. en kötü rüçhan tahtası kapandıktan sonra zaten eskiye dönüleceğini kaybedecek bişeyi olmadığını herkes biliyor..imkanlarım olursa neden kullanmayayım diyebilirler rüçhanı ele geçirirlerse..
    Evet, benzer düşünceler taşıyoruz.

3. Piyasada yaklaşık 100 milyon eski, 100 milyon da 300 milyonu temsil eden rüçhan var.

4.  Alıntı Originally Posted by maruf2001 Yazıyı Oku
    sizin anlamadığınız yada hesab yapmadığınız aşikar.A1 rüçhanları 455 maliyetle almış her lota 3 tl ödeyerek maiyeti 755 olmuş.755 / 3 dersek herbir hissenin malyeti 2.516 yaklaşık olarak bu fiyat alış maliyeti peki satış maliyeti ne 15 milyonun 2.584 aradaki fark yaklaşık 7 kademe yani adam bu kadar çalışmış 1 milyon para kazanmış 2 günde benim hesabıma göre...ytd
    Ben sizin baktığınız noktadan farklı noktalara bakıyorum. Bu fırtınada yaptığınız hesabın bir kıymetiharbiyesi yok.
    A1'in elindeki rüçhanların fiyatı pazartesi 4,40 olursa hesabı nasıl etkiler acaba?
    Evet, dediğinize katılıyorum ama ben çok daha farklı plan peşinde olduklarını düşünüyorum.
    Unutmayın, A1 rüçhanları satmadıkça kâr etmiş sayılmaz.

5. Arkadaşlar cuma günü 2,80 lerden Afyon aldım birleşme 24ü diyorsunuz elimde 5000 lot var benim herhangi bir şey yapmam gerekecekmi benden para cıkacak mı cevaplarmısınınz Kafam karıştı inanın

6. Birincisi a1 ruchanlar çoktan okuttu 15 milyon Lotu 2 günde nerden satti zannediyorsunuz elinde mal mi vardı salı günü size ispatlarım takas dökümleri gelince...diğer 280 den alan arkadaş sizin birşey yapmanıza gerek yok ...ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,709
     Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
    hayel kurmak mukemmel bir duygu, fakat gerçek dünyayı asla unutmayın.
    3 GÜNDÜR BİYERİMİ YIRTIYORUM. HESAPLAMAM YANLIŞ DEGİLSE RÜCHAN 105 TL YE KADAR ÇIKABİLİR 105 TL MÜKEMMEL BİR RAKAM !!!
    AFYONE DE MAKSİMUM 5.62 BUNLAR GERÇEK RAKAMLAR GÖRÜLEBİLECEK MAKSİMUM RAKAMLAR PEKİ SONUÇ NE OLACAK HİSSELER MAKSİMUM BU SEVIYELERI GÖRDÜGÜNÜ VARSAYARAK NE OLACAK
    HAYELLER YIKILIYORR GERÇEKLER SATIN ALINIYOR RUCHANA 105 TL VEREN KARDEŞİM 3 TL DAHA VERİP 108 TL 3 TANE AFYON HİSSESİ ALIYOR
    YANİ 38 TL YE AFYONE ALIYOR MÜKEMMELLLLLLL HARİKA
    AMA AFYONEDEKİ KARDEŞİM O HİSSEYE 5.62 TL ÖDEMİŞTİ :D
    RÜCHAN CILGINCA FIYATLANABİLİR İDDDAA ETMIYORUM AMA ELİNDE KALANA O FİYATLAMADA BADILCAN GİRMİŞCESİNE ACI BIRAKIR SAĞLIKLI OLAN ŞUANKI FIYATLAMADIR. ŞUANKİ FİYATLARDA DENGE VAR VE SAĞLIKLI FIYATLANMA VAR.
    DİPNOT: AFYON ESKİSİ GİBİ AZ HİSSEYE SAHİP DEĞİL. 2015 DE 1.000.000 LOT VARDI PİYASADA ŞİMDİ? 100.000.000
    bahsettiğiniz max 105 tl fiyatlaması pratikte hiç mantıklı gelmedi.Olası bir senaryo değil.. Oraya çıkması hiçbir koşulda mümkün değil..Ben o seviyeyi bırak Rüçhan 12 TL olsun elimdeki eskileri bedavaya spek grubuna virmanlarım. sonra da rüçhanları satarım. Bedelliyle falan da uğraşmam..
    Şimdi hemen herkes eski ve yeni(rüçhan) arasında belli bir korelasyon olacağını düşünüyor. Afyon da fiyatlama eski hisseye göre oluşuyor görünürken bu durum önümüzdeki hafta hakimiyet gruplarının durumuna göre değişebilir. Yani rüçhanı hızla yükseltip eskileri pasifize edebilirler..Böylece korele durum tamamen bozulabilir. Borsada herşey 2 kere 2 4 eder şeklinde düz mantıkla yürümüyor.her fiyatlama sağlıklı olacak diye birşey yok..
    ha tam tersi de olabilir. tamamen mümkündür.. eski yukarı yeni aşağı..bekleyip göreceğiz..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,709
     Alıntı Originally Posted by maruf2001 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar size kaç defa söyledim bundan sonra ruchanların fiyatını afyon e belirler diye daha neyin hesabını yapıyorsunuz.. 230 gördüğünde rüçhan 360 görmesini sonra 265 tavan kitlediginde 5 tl ye gitmedi mi olması gerekende buydu dün 285 gördüğünde 554 gördü 265 kapattığında 495 olması lazımdı ama eslesmede işlem görmüyor bunlar hesap kitap isleri öyle kafadan atma olmaz....ytd
    Önümüzdeki hafta içinde bu durumda farklılıklar görebileceğiz kanısındayım Özelikle perşembe Cuma günü işlemler farklılaşabilir..Yani Rüçhanlar önden gidebilir eskiler geriden gelir.. zaten arada marj farkı var unutmayalım.
    Son düzenleme : cennetyolu; 18-04-2020 saat: 22:13.

Sayfa 732/956 İlkİlk ... 232632682722730731732733734742782832 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •