Sayfa 751/956 İlkİlk ... 251651701741749750751752753761801851 ... SonSon
Arama sonucu : 7643 madde; 6,001 - 6,008 arası.

Konu: AFYON Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş.

1. Kaç lirayı gördüğünü yazıyım ama geçmişte kaç lira olduğuna bakıp fikir yürütmek tamamen yanlıştır, hiç bir mantığı yoktur. Afyon 20 tl civarıydı bedelsiz yaptı(sanırım sermayesi 200 000 tl idi, 3,5 milyona çıktı) 20 liralık hisse oldu 2000 lira eski ve yeni 600 lira civarı birleşti sonra şelale oldu 220 civarı bir iki ay sonra 180 oldu, italyanlar sattı sabancı aldı, 4 yıl içinde 40 liraya geldi. 1/33 bedelli açıkladı 40 liradan 170 oldu 15 gün içinde. Bölünmeye 136 dan girdi. 4,5 civarı bölünmeden çıktı. Yaklaşık iki haftaydı sanırım 33 hisse alım satıma kapalı sadece 1 hisse alınıp satılabilirken hergün tavan ile 30 lira oldu bir hisseyi ben 28 liraya satıp bedelliyi bedavaya getirdim, tahta açılınca taban serileri başladı, satmak için emir verdiğimiz halde satılmadı 7,3 civarı 15 güne yakın bekledi aşağı 5,** saldı tekrar 9,** çıktı ve o zaman bu zamandır 5/6 arası yaklaşık 4 yıldır gidip geliyor. Elim boş olduğu için belki fikir verir amacıyla yazdı m.

2. Yıllarca reklamı yapılan afyonun arsası hisse fiyatına %5 bile etki etmedi, sanki bedava verdiler, gibi.

3. Bedelli, bir şirketin mali yapısı için müthiş olumlu bir olaydır, son yıllarda sermayesini bedelli ile 1*3 yapabilen çok nadir şirket var. Hisse fiyatına Mutlaka olumlu yansıyacaktır ama benim gözlemim bedelli yapan bazı hisselerde hareket üç dört ay sonrasında olduğu da oluyor. Benim hedef fiyatım 6/11 arası, bilsem ben zengin olurdum, bana pek inanmayın.

4. Arkadaslar dibine gore 1.50 ye gore zaten yuzde 60 70 yapti onceden hisseler bedelli den sonra dipte kaldigi icin prim yapardi bunun kaymagi yendi herneyse onu gecelim bakin bazi arkadaslar hayal kuruyor ama katlama hayali...eger oyle olacak olsaydi 2.90 dan 2.40 a kadar basilmazdi hisse bu 1 ikincisi ise bakin rakibine kim oyak grubu ne yapti rakibi tum sirketlerini birlestirerek guclerini birlestiriyor mardin cimento yapiyor peki oyagin rakibi kim sabanci grubu cimsa akcnsa afyon evet sabanci grubuda buna kayitsiz kalmayacak afyon akcansa ve cimsayi tek cati altinda birlestirerek zengin olma hayalindeki afyoncularin 3 afyonunu alip karsiliginda 1 uyuz cimsa verecek yani hayaller paris gercekler kasimpasa olacak bunun en bariz gostergesi 1 ay onceki fiyatlara bakin cimsa ve akcansa biri 5.5 liraydi digeri 8 lira birini cikardi digerini indirdi ikisinide 7.20 de esitledi..zengin olup katlamayi bekleyenlere duyurulur...ha ayrica katlama 1 kere olur 2 kere olmaz foreksten grafikten bakin zaten bolunmus dibi 1.45 lere gore zaten 2.90 gorerek zaten 1 ayda 2 ye katladi

5. Sermaye artirimida bu olasi birlesme icin yapilmis olabilir...eger birlesme olursa bu isten en zararli cikacak afyon yatirimcisi olur keza afyon cimsaya gore 2 kat pahali islem goruyor

6. Afyon çimentoyu yatırımcı ilişkileri bölümlerine ve tüm yetkililere bakın ÇİMSA çalışanları Afyon Çimentoyu yönetiyor. Zaten sanalda birleşmiş.

7. Ne kadar çok olumsuz yorumlar var burada. Resmen içim karardı. bilinçli mi yapıyorsunuz anlamadım ki..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by aloneman42 Yazıyı Oku
    Yıllarca reklamı yapılan afyonun arsası hisse fiyatına %5 bile etki etmedi, sanki bedava verdiler, gibi.
    Afyon karahisarda yaşıyorum. O arsalar bedava gibi bir rakama satıldı.Bazı kişilere imar konusunda kolaylık yapılsın diye önce den anlaşma ile peşkeş çekildi. Zaten afyon cımentoda arsanın bir kısmıda hala duruyor.
    çimentolar işllaki birleşecektir. Fakat 6 aydır oyak cimentolar grubu birleşemedi. fiyat kazanclarına bakmak lazım. hala bir aşırı kazanç yok!

Sayfa 751/956 İlkİlk ... 251651701741749750751752753761801851 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •