Sayfa 762/956 İlkİlk ... 262662712752760761762763764772812862 ... SonSon
Arama sonucu : 7643 madde; 6,089 - 6,096 arası.

Konu: AFYON Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by maruf2001 Yazıyı Oku
    yukadaki tablolar 16-22 nisan rüçhan ,afyon ve takas dökümleridir.takas verilerine dünkü işlemler dahil değildir.takasa göre piyasaya sürülen lot a1 ve diğerlerinin marifetiyle yani rüçhan alıp afyon tahtasında satanlar.yaklasık 62 milyon lotu takasda görülmektedir.ytd

Adamlar sırf kafa karıştırmak için bu oyunu oynadılar bence. Alıyorlar mı, satıyorlar mı belli olmasın diye.

2.  Alıntı Originally Posted by maruf2001 Yazıyı Oku
    Aslında büyük bir değişim yok. 27 milyon hisseyi Ak 5 milyon, İş 17 milyon ve Garanti 5 milyon olarak almış.
    Garanti ve İş'teki toplam 22 milyon lot artık hisse KY tarafından mı alındı, Ak Yatırım'ın bir planı mı bilemeyiz.

3. Normalde ne kadar hisse varsa o kadar da rüçhan bulunması gerekir. Akkoç'un dünkü paylaşımına göre toplam 79.177.820 rüçhan var. Bu, 83 milyonluk rüçhanın ortada olmadığını gösteriyor. Bu nasıl mümkün olabilir? Bedelliye katılacağız diye kayıt yaptırmış olmalılar. Rüçhanların lota dönüşüp ana tahtada satılması şu anda mümkün değil. Bu, 30 Nisan'dan sonra olacak bir şey.

4. Şu anda şirketin %59,51'i halka açık. Ak Yatırım bu açıklıkta %60 gibi bir malın kendisinde olduğunu biliyor. Yani Çimsa'nın azınlığa düşmesi mümkün değil. Eski ile rüçhan arasında bir dengesizlik oluşmadı ki şunu alıp bunu satıyorlar diyelim. Son gün ne yaparlar bilemeyiz. Ama mutlaka planladıkları bir şey vardır.

5. Cuma günü ana tahtanın görebileceği tavan 2,75. Rüçhanların tavanı 6,70.
    İyi senaryo: Eskiye tavan yaptırıp rüçhanları da o oranda yükseltirseler rüçhan 5,25 lira olur. Bu da eski hesap 8 lira eder.
    Süper senaryo: Eskiye de rüçhana da tavan yaptırırlar. Eski hesap 9,45 lira eder.
    Kötü senaryo: Her ikisi de aşağı giderse bu kötü senaryo olur. Ne kadar aşağı giderse o kadar kötü.

Asıl olan ise 30 Nisan'dan sonrasıdır. Gelecek olan bilançodur vb.
    Kısa vadeli olarak bu tahtada toplananları sigaya çekmek için hissenin baskılanması belli bir süre (belirsiz anlamında) yataya bağlanması tahtacının ajandasında mutlaka vardır.

6.  Alıntı Originally Posted by kerrake Yazıyı Oku
    Normalde ne kadar hisse varsa o kadar da rüçhan bulunması gerekir. Akkoç'un dünkü paylaşımına göre toplam 79.177.820 rüçhan var. Bu, 83 milyonluk rüçhanın ortada olmadığını gösteriyor. Bu nasıl mümkün olabilir? Bedelliye katılacağız diye kayıt yaptırmış olmalılar. Rüçhanların lota dönüşüp ana tahtada satılması şu anda mümkün değil. Bu, 30 Nisan'dan sonra olacak bir şey.
    sayin kerrake dediginiz gibi degil

ben ilk bolunme tarihinde ruchan hakkimi kullandim bedelli icin bloke koydurdum hesabima ve ilginctir dun aksam bendeki ruchanlarin hepsi afyone ye donustu ve satilabilir hale geldi.

7.  Alıntı Originally Posted by YS&BHR Yazıyı Oku
    sayin kerrake dediginiz gibi degil

ben ilk bolunme tarihinde ruchan hakkimi kullandim bedelli icin bloke koydurdum hesabima ve ilginctir dun aksam bendeki ruchanlarin hepsi afyone ye donustu ve satilabilir hale geldi.
    Ne desem yanlış olur. Bu konuda bilgi sahibi değilim. Gerçekten süreç sonunda paylar işlem görecek diye biliyorum. Burada şimdiye kadar aksini söyleyen de olmadı.
    Dediğiniz mantıklı gözüküyor. Çünkü bu dengesizlik ancak böyle mümkün.
    Bildirdiğiniz için teşekkürler.
    Sizin gibi bedelli parasını yatırıp kayıt yaptıran başka arkadaş var mı? Varsa onların rüçhanları da dönüşmüş olması gerekir.

Sayfa 762/956 İlkİlk ... 262662712752760761762763764772812862 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •