Sayfa 599/956 İlkİlk ... 99499549589597598599600601609649699 ... SonSon
Arama sonucu : 7644 madde; 4,785 - 4,792 arası.

Konu: AFYON Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş.

1. bu kağıt keşke her sene bedelli yapsa yine nasiplendik ALLAH BEREKET VERSİN

2.  Alıntı Originally Posted by Mussah2009 Yazıyı Oku
    Sayın reis6060 bi kaç saat doldumu acaba
    Güzel kardeşim her seyin ilacı sabır.
    Bak bi kac saat de doldu.
    Tavanda oldu...
    Sabah 9'lara doğru yolculuk başlar
    Hayırlı kazançlar
    YTD

3.  Alıntı Originally Posted by kardamadam06 Yazıyı Oku
    Gerçekten öğrenmek için soruyorum. "satın almak istemediklerinizi ise işlem gördüğü fiyat üzerinden satabilirsiniz" diyosunuz ya.... satın almadığımız rüçhanı nasıl satabiliriz. Sattığımızda o bedel hesabımıza mı geçecek (Hem bedelliye girmeyeceğiz para vermeyeceğiz, hem de rüçhanı satıp hesabımıza para mı katacağız). Sanki bana rüçhanları satabilmek için önce almamız gerekir gibi geliyor. Biraz bana anlaması zor geldi. Bilen varsa bu konuyu biraz daha açıklayabilir mi?
    Şu linkteki bilgileri inceleyin lütfen:
    https://piyasarehberi.org/sozluk/ruc...i-kupon-pazari

4.  Alıntı Originally Posted by kardamadam06 Yazıyı Oku
    Gerçekten öğrenmek için soruyorum. "satın almak istemediklerinizi ise işlem gördüğü fiyat üzerinden satabilirsiniz" diyosunuz ya.... satın almadığımız rüçhanı nasıl satabiliriz. Sattığımızda o bedel hesabımıza mı geçecek (Hem bedelliye girmeyeceğiz para vermeyeceğiz, hem de rüçhanı satıp hesabımıza para mı katacağız). Sanki bana rüçhanları satabilmek için önce almamız gerekir gibi geliyor. Biraz bana anlaması zor geldi. Bilen varsa bu konuyu biraz daha açıklayabilir mi?
    İlave olarak da; rüçhanlar sizin azalan hisse değerinizin yerini dolduruyor yani ekstra değil zaten. Mevcut hissenizin değeri dörtte birine düşüyor geri kalanı rüçhanlar dolduruyor % 300 durumunda.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,355
    Bakıyorum yüzler gülüyor,iyi oyalamıştı bizi 6-7 arası,hedefim 9 ve biraz posta,zaten 6.50-7 arası iyi trade yaptırmıştı,esasında unutmuştum bunu,çünkü çok sıkmıştı 6.50-7 arası,baktım birden portföy fiatımda aniden yükselme olmuş,bir baktım 8.20,satmadım buradan baktım tavana 5 puan kalmış,esasında defalarca belirtmiştim esas yeri 9 diye,neyse yarın ola hayır ola,ben uçuk hayaler peşinde değilim,zaten çoğu 20-30 hayalleri kuruyor,bana 9-10 teklik fiatı yeter...Bunun adı Afyon,insanı bezdirir yıllarca,ama yapacağını yapar sonunda,bakalım R fiatı nasıl olacak bölününce,herkese bol kazanç...ytd.

6. Rüçhan diye bağımsız bir şey yoktur. Rüçhan, üstünlük, öncelik demektir. Neyin önceliği? Sermaye artırımında satın alma önceliği. Şirket yüzde 300 artırıma gideceğine göre 3 kat bir artış yapacak. Bu, resmiyet kazandığında 1 paya sahip olan, her birine 1 TL (hisse kaç lira olursa olsun), toplamda 3 TL ödeyerek 3 pay alır, önceki hissediyor beraber 4 hisse sahibi olur. Elinde hisse bulunmayan bir kişi bu haktan yararlanamaz. Yararlanabilmesi için belirtilen sürede öncelik hakkını (rüçhanı) kullanmayıp satanlardan alır. Böylece satan kişi alan kişnin konumuna geçer. Yani rüçhanı satan kişi 1 liradan pay alamaz, sattığı kişi alır.
    Peki 1 hisse 4 olunca ne olur? İlk aşamada hiçbir şey olmaz. Sonrasında da ne olacağı belli olmaz.
    Ne olacak?
    Diyelim hisse 10 TL. Yüzde 300 artırım yapılacak, yani 3 kat.
    1x3=3TL
    3TL ödedik 3hisse aldık. 1hissemiz de önceden vardı 3+1=4hissemiz oldu.
    Peki parasal olarak ne verdik?
    10 TL eski hissemizdi 3 TL de yeni gelen üç hisseye verdik, etti 13 TL.
    Gelelim sadede:
    Bölünme sonrası hissenin değeri ne olacak?
    13:4= 3,25
    13 liramız vardı, yine 13 liramız var.
    Saygılar...

7. Yarın Afyon.E mi çıkacak şimdi anlamadım?

8.  Alıntı Originally Posted by kerrake Yazıyı Oku
    Rüçhan diye bağımsız bir şey yoktur. Rüçhan, üstünlük, öncelik demektir. Neyin önceliği? Sermaye artırımında satın alma önceliği. Şirket yüzde 300 artırıma gideceğine göre 3 kat bir artış yapacak. Bu, resmiyet kazandığında 1 paya sahip olan, her birine 1 TL (hisse kaç lira olursa olsun), toplamda 3 TL ödeyerek 3 pay alır, önceki hissediyor beraber 4 hisse sahibi olur. Elinde hisse bulunmayan bir kişi bu haktan yararlanamaz. Yararlanabilmesi için belirtilen sürede öncelik hakkını (rüçhanı) kullanmayıp satanlardan alır. Böylece satan kişi alan kişnin konumuna geçer. Yani rüçhanı satan kişi 1 liradan pay alamaz, sattığı kişi alır.
    Peki 1 hisse 4 olunca ne olur? İlk aşamada hiçbir şey olmaz. Sonrasında da ne olacağı belli olmaz.
    Ne olacak?
    Diyelim hisse 10 TL. Yüzde 300 artırım yapılacak, yani 3 kat.
    1x3=3TL
    3TL ödedik 3hisse aldık. 1hissemiz de önceden vardı 3+1=4hissemiz oldu.
    Peki parasal olarak ne verdik?
    10 TL eski hissemizdi 3 TL de yeni gelen üç hisseye verdik, etti 13 TL.
    Gelelim sadede:
    Bölünme sonrası hissenin değeri ne olacak?
    13:4= 3,25
    13 liramız vardı, yine 13 liramız var.
    Saygılar...
    Efendi teşekkür ederiz.

Sayfa 599/956 İlkİlk ... 99499549589597598599600601609649699 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz