Sayfa 728/956 İlkİlk ... 228628678718726727728729730738778828 ... SonSon
Arama sonucu : 7643 madde; 5,817 - 5,824 arası.

Konu: AFYON Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Er_Man Yazıyı Oku
    Birleşme diye bir şey yok artık.Sadece bedelliye gitmeden elinizde Rüçhan kalırsa,Cimsanin alım garantisi fiyatı açıkladığında, ya satarsınız,yada cimsaya verirsiniz.Yani Ruchanlari ya bedelliye donustureceksiniz,ya satacaksiniz,yada cimsaya devredecek siniz.Bunlarin dışında elinizde Rüçhan kalırsa pul olur.

Yatırım Önerisi Değildir...
    Çimsa'nın alım garantisi fiyatı ne zaman açıklanacak peki? 25'i ile 30'u arasında mı?

2.  Alıntı Originally Posted by KANaryaa Yazıyı Oku
    Çimsa'nın alım garantisi fiyatı ne zaman açıklanacak peki? 25'i ile 30'u arasında mı?
    yanlış okumadıysam 1 tl bedelle alacak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
    Gübaydın arkadaşlar!
    önceliklle hep söylediğimiz fakat çoğu arkadaşımızın kulak arkası ettiği bir probleminden dert yanmak istiyorum. SORULAR SORULARIN TAMAMI GEÇMİŞ SAYFALARDA VAR. AYNI SORULARI DEFALARCA SORUP BİZİDE PAPAĞAN GİBİ CEVAP VERMEYE ZORLAMAYIN.
    borsa bir yatırım şeklidir.Yatırım yaptığınız arsa ve tarlayaı veya arabayı nasıl inceliyorsanız hisse senedinide en ince ayrıntısına kadar incelemelisiniz.Burada sorular sormadan önce, aracı kurum sayfaların veya ımkb sıtesınden, temettu nedır? bedelli-bedelsiz bölünme, genelkurul,olagan genel kurul, haberlerı ıle özellilede KAP nedir diye bakmanız ögrenmeniz lazım.
    Buradakı arkadaslar haberlerı veya olacak seyleri gtünden sallamıyor. haber takip ediyor. eğer ki YATIRIM YAPIYORSANIZ BU YATIRIMIN ÇOBANLARI BİZ DEĞİL SİZ OLMALISINIZ.
    BUGÜN BEN BİRLEŞME AFYONE OLACAK DİYE DORU SOYLERIM YARIN BASKASI YOK GARDEŞİM BİRLEŞME AFYON E VE R TOPLAMININ 4 CARPILIP 2 BOLUSUNDEN ELDE EDILCEK SONUCLA PIYASADA İŞLEM GÖRÜLECEK DER GİDER ONA İNANIRSINIZ.
    Kimsenin canı yanmasın , kimse para kaybetmesin bilmemek asla ayıp değil ama işi ehlinden ögrenin.Form sitelerinde çakal çok ve sizi yem ederler piyasaya.
    BİDE BAZI ARKADAŞLARDAN ÖZEL MESAJ GELİYOR BEN AFYONDA 4 YILDIR BEKLIYORUM SUREKLI ALIRYORUM 10 YIL BEKLETECEM GİBİSİNDEN MESAJLAR GELİYOR. HEPİNİZE CEVABIMDIR, 10 YILLIK ÇİMENTO FİYATLARINA BAKIN NE KADAR ARTMIŞ,FABRIKA NE KADAR FAALIYET KARI ACIKLAMIS, AFYON CIMENTO NEDEN 10 YIL BEKLETILIR? ALTIN MADENI MI VARKI 10 YIL SONRA KOZAL GIBI TIRILYONER YAPSIN? YAPTIĞINIZ YATIRIMA DIKKAT EDIN.
    son bir not:AFYON HİSSESİNE SİZİ KİM BULAŞTIRDIYSA , KİM ÖNERDİYSE ONA GİDİN ONDAN BİLGİ ALIN
    MUTLU HAFTA SONLARI DİLERİM

4.  Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku

BUGÜN BEN BİRLEŞME AFYONE OLACAK DİYE DORU SOYLERIM YARIN BASKASI YOK GARDEŞİM BİRLEŞME AFYON E VE R TOPLAMININ 4 CARPILIP 2 BOLUSUNDEN ELDE EDILCEK SONUCLA PIYASADA İŞLEM GÖRÜLECEK DER GİDER ONA İNANIRSINIZ.
    Kimsenin canı yanmasın , kimse para kaybetmesin bilmemek asla ayıp değil ama işi ehlinden ögrenin.Form sitelerinde çakal çok ve sizi yem ederler piyasaya.
    Tamam işte sana insanlar inanmasın. Bir yerinden uydurup birleşme fiyatı söylüyorsun. Bu teknik bir konudur kişisel yorumla açıklanacak bir şey değil. Birleşme fiyatı senin dediğin gibi Afyone'nin 30 nisandaki son fiyatı olmayacak bunu herkes böyle bilsin.Doğrusunu da aracı kurumdan öğrensin bak buna katılıyorum işte.
    SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı olarak değerlendirilemez.

5. Dünkü kapanış bedelli sürecinin son günü olsaydı,pazartesi afyon çimento 2.62 fiyatla tek bir hisse olarak işlem görmeye başlayacaktı.

6. bilen de yazıyor bilmeyende .ama işin doğrusunu öğrenmek istiyorsanız araştırın bu yazımıda bir kenara not edin.işin doğrusu afyon e ve rüçhan tahtası var işlem gören...daha öncede yazdım ilk gün rüçhan tahtası serbest marjda açıldı bu bedelli yapan şirketler için geçerli bir durum .ikinci gün kapanış fiyatının yuzde 50 yukarı aşağı marj var dedim.nitekim 5 tl kapattı tavan 750 taban 250 fiyat vardı pazartesi tavan 724 taban 242 .gelelim afyon e hissesine 265 kapattığı için 291 tavanı var.taban 239 ..şimdi birleşme olayına gelince rüçhan fiyatını afyon e hissesi belirler demiştim neden çünkü 1000 tane rüçhanı olan 3000 tl yatırarak 3000 afyon hissesi alacak ve bu aldığı hisseyi afyon e tahtasında satabilecek birleşme diye birşey söz konusu değil yani elinde rüçhan olanla afyon e hissesi olanlar aynı sadece yapılacak işlemler farklı mesala ben 495 tl den rüçhan alana kadar 265 den afyon e hissesi alsam aynı parayı öderim toplamda satarsamda aynı geliri elde ederim değişen birşey yok...birzdan size 2 günlük pasta paylaşacağım alan ve satanların maliyetine bakın ...hem rüçhan tahtası hemde afyon tahtasını karşılaştırın .bu kadar hacim ve al sat hepsi speklerin para kazanma hırsından.algıyla oynamasından....ytd

7. dikkat ederseniz a1 kapital 5 milyon rüçhan almış .afyon tahtasında 15 milyon satmiş yani bedelliye katılmış...ytd

Sayfa 728/956 İlkİlk ... 228628678718726727728729730738778828 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •