Sayfa 673/956 İlkİlk ... 173573623663671672673674675683723773 ... SonSon
Arama sonucu : 7644 madde; 5,377 - 5,384 arası.

Konu: AFYON Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by erolll Yazıyı Oku
    Arz ve talep dediniz ruchanin sahibi belli yani elinde persembe sabahi afyon olmayan ky ruchan alamayacak. Elinde afyon olan 1 e 3 ruchan alabilecek. Ben de afyon var fakat hesabimda gozuken ruchan kadar alabilecem veya fazlasini alamiyacam. Satmak istesem ruchanlari spek alacak herhalde veya satilan ruchanlari kim toplayacak

SM-A105F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Eğer rüçhanları spek alabilecekse bizler de alabiliriz sanırım. Yani rüçhan hakkı kupon pazarında hesabımıza geçecek rüçhanları satabiliyorsak onları alabiliyor da oluruz değil mi? Tek farkı; bize verilen bire üç rüçhan hakkımızı tanesi 1 tl den alırken, ekstra rüçhan almak istersek pazarda oluşan piyasa fiyatından alabileceğiz sanırım.

2.  Alıntı Originally Posted by Bolkar251 Yazıyı Oku
    Tavan ve taban giderken satış kapalıydı Yani göstermelik bir fiyattı o çıkış ve düşüş. Hisse 5-6 TL arası açılmıştı satışa
    Tavan olan ve tavanı bozmayan bir tahtada gelen bütün kağıtlar alınıyor demek değil mi?

3.  Alıntı Originally Posted by erolll Yazıyı Oku
    Arz ve talep dediniz ruchanin sahibi belli yani elinde persembe sabahi afyon olmayan ky ruchan alamayacak. Elinde afyon olan 1 e 3 ruchan alabilecek. Ben de afyon var fakat hesabimda gozuken ruchan kadar alabilecem veya fazlasini alamiyacam. Satmak istesem ruchanlari spek alacak herhalde veya satilan ruchanlari kim toplayacak

Rüçhan pazarından isteyen herkes Rüçhan alabilir diye biliyorum.

4. 2015 teki gibi olmasi hayal.
    1.1000 afyonunuz var 3000 ruchan aldiniz
    6000+ 3000=9000tl var.
    Bolundu eski afyon 30 a cikti
    1000x30=30000 yapar ruchanlari hesaba katmadim.Onun icin 2015 unutun.Fakat by spek bakalim kaca cikartacak.

5.  Alıntı Originally Posted by kerrake Yazıyı Oku
    Rüçhan pazarından isteyen herkes Rüçhan alabilir diye biliyorum.
    Öyle ise Çarşamba satıp Perşembe günü rüçhan almak da avantajlı olabilir sanırım. Ama bu şıklardan birisi sadece ve herkes kararını kendi vermeli.
    Son düzenleme : zelig; 15-04-2020 saat: 01:42.

6. ruchan hakki, uzerinde temettu olmayan yeni isleme acilan paylarin 1 tllik nominal bedel uzerinden, 15 nisan carsamba seans sonunda elinde afyone bulunduran hissedarlarin kullanagi haktir 16 nisandan 30 nisana kadarki surede.

ruchan pazarinda ise, uzerinde temettu olmayan yeni paylarin isteyen kisi tarafindan yani elinde 15 nisan seans sonunda afyone olmasa dahi 16 nisandan itibaren piyasada belirlenecek fiyat uzerinden alinabilmesi satilabilmesi mumkundur.

bunu yeni dogmus bir hisse gibi dusunun afyonr ler icin konusuyorum zira MKK daki kodu zaten farklidir afyone den. borsadaki fiyat neyse kisi alir satar bu surede 15 gun icin soyluyorum, sonrasinda zaten birlesir.

ya elinde lotla 16 si sabahina girer afyon e ve afyonr leri hesabinda gorursun, ruchan hakkimi kullanicam deyip 1x3 parayi 15 gunde yatirirsin

ya da 16 si sabahindan itibaren elindeki afyone lerden bir miktarini satip yine afyonr ler icin ruchan hakki avantajini 30 nisana kadar kullanirsin,

ya da 15 nisanda tum afyon hisse senetlerini satarsin sansimi yeni afyonr lerde 30 nisana kadar deniycem diyebilirsin bolunme sonrasi yeni olusmus piyasa fiyati uzerinden,

yada 16 nisana yine afyon lotlarinla girersin elinde afyone ve r ler olur en gec 26 nisana kadar nabiz yoklarsin isine gelmezse 25 nisan seans sonuna kadar afyonr leri satarsin.

risk sudur,

sen sattin ruchanlar birlesti afyone ile ve kagit basip gider mi,

sen bedelliye katilmak icin bir miktar afyone realize ettin ama afyone basip gider rler gitmezse ya da tersi,

ya da ruchanda istenilen hareketleri r ve e ler icin bekledigin surede gerceklestirmedi diye lanet olsun deyip sattiktan sonra seni ters kose yaparsa,

albenisi olan hususlar,

5 yil onceki bedelli fiyatindan aciliyor olmasi

bilanconun makyajlaniyor olmasi

afyonun eski hareketleri

bedellinin neden yapiliyor oldugu bedelliyi cazip hale getirilmek istenip istenmeyecegi, ki saniyorum cevap malumunuz.

Bu dediklerimin hepsi icin tersini de dusunun bicak sirti denge gibi.

7.  Alıntı Originally Posted by YS&BHR Yazıyı Oku
    ruchan hakki, uzerinde temettu olmayan yeni isleme acilan paylarin 1 tllik nominal bedel uzerinden, 15 nisan carsamba seans sonunda elinde afyone bulunduran hissedarlarin kullanagi haktir 16 nisandan 30 nisana kadarki surede.

ruchan pazarinda ise, uzerinde temettu olmayan yeni paylarin isteyen kisi tarafindan yani elinde 15 nisan seans sonunda afyone olmasa dahi 16 nisandan itibaren piyasada belirlenecek fiyat uzerinden alinabilmesi satilabilmesi mumkundur.

bunu yeni dogmus bir hisse gibi dusunun afyonr ler icin konusuyorum zira MKK daki kodu zaten farklidir afyone den. borsadaki fiyat neyse kisi alir satar bu surede 15 gun icin soyluyorum, sonrasinda zaten birlesir.

ya elinde lotla 16 si sabahina girer afyon e ve afyonr leri hesabinda gorursun, ruchan hakkimi kullanicam deyip 1x3 parayi 15 gunde yatirirsin

ya da 16 si sabahindan itibaren elindeki afyone lerden bir miktarini satip yine afyonr ler icin ruchan hakki avantajini 30 nisana kadar kullanirsin,

ya da 15 nisanda tum afyon hisse senetlerini satarsin sansimi yeni afyonr lerde 30 nisana kadar deniycem diyebilirsin bolunme sonrasi yeni olusmus piyasa fiyati uzerinden,

yada 16 nisana yine afyon lotlarinla girersin elinde afyone ve r ler olur en gec 26 nisana kadar nabiz yoklarsin isine gelmezse 25 nisan seans sonuna kadar afyonr leri satarsin.

risk sudur,

sen sattin ruchanlar birlesti afyone ile ve kagit basip gider mi,

sen bedelliye katilmak icin bir miktar afyone realize ettin ama afyone basip gider rler gitmezse ya da tersi,

ya da ruchanda istenilen hareketleri r ve e ler icin bekledigin surede gerceklestirmedi diye lanet olsun deyip sattiktan sonra seni ters kose yaparsa,

albenisi olan hususlar,

5 yil onceki bedelli fiyatindan aciliyor olmasi

bilanconun makyajlaniyor olmasi

afyonun eski hareketleri

bedellinin neden yapiliyor oldugu bedelliyi cazip hale getirilmek istenip istenmeyecegi, ki saniyorum cevap malumunuz.

Bu dediklerimin hepsi icin tersini de dusunun bicak sirti denge gibi.
    Sonucta afyon e ile r birlesecek mi yani tek fiyat

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by erolll Yazıyı Oku
    Sonucta afyon e ile r birlesecek mi yani tek fiyat

1,2,3 mayıs tatil 4 mayısda hesabınızda tek afyon oalcak!

Sayfa 673/956 İlkİlk ... 173573623663671672673674675683723773 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •