Special Days Image
Sayfa 640/956 İlkİlk ... 140540590630638639640641642650690740 ... SonSon
Arama sonucu : 7643 madde; 5,113 - 5,120 arası.

Konu: AFYON Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by alsater Yazıyı Oku
    Bildigim kadariyla,yanlisim varsa duzeltsinler.. Ramada hocam soyle hesapla durumu :
    elinde 1000 lot var maliyetin 5 TL diyelim yani 5000 TL eder.
    eger 10 tl den bolunurse : bolundukten sonraki fiyat (10+300/100)/(1+3) = 3,25 TL eder.
    senin hesabina da 3000 lot ruchan hissesi gelir. Ruchan fiyati 1 TL oldugunu farzedersen iki ihtimalin var.
    1. Ya 3000 TL odeyip 1 TL den ruchan kullanacaksin . Bu durumda elinde 2 TL maliyetli 4000 lot hissen olur ve 3.25 hisse fiyatindan degeri 13.000 TL eder.
    2. Yada 3000 lot ruchan hissesini ruchan pazarinda satacaksin. Ruchanlari sattiginda elinde 1000 lot 3.25 den afyon hissesi olacak ve 3000 TL nakit paran olacak. Senin dedigin gibi deil. bolundukten sonraki fiyat ne ise oradan satarsin elindeki lotlari.

fiyat o yuzden yukari cikaracaklar yani spek elindeki mallarin maliyeti neyse o maliyetin ustune cikarmaliki bedelliden para kazansin. yani 10 TL lik bir hisseyi 1 TL olarak almak olacak bu. YTD
    Efendim teşekkür ederim.

2. Hatta 2015 te bir aylığına milyoner yapmıştı afyon Kağıt üzerinde sonra olduk Zilyoner.

3.  Alıntı Originally Posted by Nacial Yazıyı Oku
    Afyon önceki çıkışları rüçhan zamanı makbuz vermesinden kaynaklanmıştı bu sefer şirketin böyle yapacagını zannetmiyorum alanlara hayırlı olsun
    R'lerin ne zaman dönüştürüleceği ile ilgili bir bilginiz var mı?

4. Hisse fiyatı ne kadar yüksek olursa katılım ve saldırı o kadar çok olur.

--altını doldurarak, hissede olanlara göre, olumsuz yazanlara karşı tahammülsüzlük bence göstermeyin...olumsuz yazılar bu tür hisseleri olumlu yazılardan daha çok olumlu etkiler...

--ben ilk çimento hissesini 1996 da çimsa ile başladım...yıllarca sektörün yarısına yatırım yaptım...çimsayı tam 2002 yılına kadar taşıdım bir ev sahibi oldum sayesinde...

--afyon hareketlendiğinde nasıl diye bir bakayım dedim alınabilir fiyatta mı diye elime almaya gitmedi...60 lardan benim kriterlerime göre pahallıydı..ve hala da 60 liranın pahallı olduğunu düşünüyorum....

--bunu daha önce yazdım...9 aylık cirolarına göre baktığımda sektörden en iyilerin piyasa değerinin ortalaması 9 aylık cironun 3 katını geçmiyor...afyon yeni yatırımların bugün bitirmiş olsa cirosunu 3 kat artırdığımızda ki fiyatına göre de pahallı..

--üstelik 2 sene önce yıllardır işletenler 37 liradan vermişler...onlar fabrika arazisinin şehir içindeki konumunu ve geleceğini bilmiyorlar mıydı ki?...

--afyon kapasiteyi artırsa bile tam kapasite ile üretse ürettiğini satmakta zorlanır...yani artan kapasite kadar üretim yapsa satamaz...şu an ülkede yüzde 30 kadar kapasite fazlalığı var... afyon a komşu kütahya da ve uşak ta benzer büyüklükte fabrika yatırımları başlamak üzere...afyon küçük bir yer ve hinterlandı daha küçük...periferdeki hem de büyük ilçeleri konya eskişehir denizli ve afyon ile ticaret yapıyorlar....ve çevresinde çok güçlü çimento fabrikaları var... ihracat şansı hiç yok...güneyde burdurdur -bucaktaki As çimento ile hiç rekabet edemez...

--yani, kapasiteyi artırmak satışın da artması manasına gelmez...ciroyı 3-4 katına çıkarmak mümkün değil...konum itibarıyla zayıf...

--ayrıca, fabrika arazisinin bir kısmı milli emlak ın idi. 17.2 dönümünü 13 milyona satışa çıkardılar...ve bu fiyata afyon çimento almadı...çok değerli olsaydı kendi arazisine bitişik arsayı bu fiyatlardan havada kapardı...yani fabrika arazisi çok değerli olmayabilir...hem de arz aratacağı için fiyatları aşağı bile çekebilir...

--herkese bol kazanç...

2015 yılında herkes ham hayaller kurar iken bunları yazdığımda tu kaka ilan edildim...

güya çok değerli fabrika arsası ile köşeyi dönecekti afyon...şimdi yüzde 300 bedelli dayadı + fabrika arsası...

coronavirus etkisi geçse bile sektör 2-3 yıl kendine gelemez...

6. Afyon hissesinin 2010 ve 2015 yıllarındaki bedelli anındaki yükselişleri hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi lütfen. Yükselişler bedelli den sonramı yok da bedelli den önce mi, fiyat seviyeleri neydi? Teşekkürler.

GM 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
    Allah yardımcınız olsun...

8. Tavanı niye bozdu şimdi bu

Sayfa 640/956 İlkİlk ... 140540590630638639640641642650690740 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları