Sayfa 808/956 İlkİlk ... 308708758798806807808809810818858908 ... SonSon
Arama sonucu : 7644 madde; 6,457 - 6,464 arası.

Konu: AFYON Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş.

1. Topluyor it. Sirketi satinca sabanci tum lotlar bende olsun diyor pezoto...

2.  Alıntı Originally Posted by Polat 52 Yazıyı Oku
    Bölünmeden önce 3:50tlkadar düştü orada herkesi bezdirdi 9tl gördü bu tam para kazanma hissesi bikerede5tlde30tlye gitti elinde olanı ihya etti tabiki biz salak gibi izledik bakalım spek daha aşağı basacakmı yoksa yola devammı edecek bizim zarar çok çünkü petkim sattığım için bu raya geldik
    Vay arkadaş eskiden robotlar işlem yapardı, şimdi robotlar yorum yapar olmuş. Bu kadar boş yorum yapmanın başka bir açıklaması hakkaten olamaz.

3. Bugun ki yani yukselisi beni ilerisi icin umitlendirdi herkese bol kazanclar ben ekrani kapattim bir ay sonra görüşmek uzere

MI 9 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Polat 52 Yazıyı Oku
    Bölünmeden önce 3:50tlkadar düştü orada herkesi bezdirdi 9tl gördü bu tam para kazanma hissesi bikerede5tlde30tlye gitti elinde olanı ihya etti tabiki biz salak gibi izledik bakalım spek daha aşağı basacakmı yoksa yola devammı edecek bizim zarar çok çünkü petkim sattığım için bu raya geldik
    Hocam ne PETKİM'miş ya.. 1 lot hissesini almış değilim ben bil bezdim. Mesaj mı veriyosun, algı mı yaratıyosun anlamıyorum ki.. gelip AFYON hissesi almışsan buyur hoşgeldin de.. AFYON almak için hangi hisseyi sattığın inan kimsenin umrunda değil.

5. Satılmayanlar yaklaşık 2,70 liradan satılmış şeklinde hesapladım, sanırım doğrudur. bu iyi bir haber diye yorumluyorum.

6. Sermayesini % 300 artırarak gerçekten çok güçlü bir yapıya ulaştı dersek abartı olmaz sanırım.
    Buna bağlı olarak şirketin bundan sonraki üretimi, satışları ve büyümesi vs. durumların hangi aşamada olacağı.
    Ve haliyle hissedeki durumun nerelere gidebileceği.

çok kabaca bir mukayese etmek gerekirse ;

Aslan Çimento : Sermayesi 73.000.000 Özsermayesi : 304.423.232
    Piyasa değ/def.değ : 8,75
    Hissenin bugünkü kapanış fiyatı : 36,50

Afyon çimento : Sermayesi 400.000.000 Özsermayesi : 159.681.082
    Piyasa.değ/def.değ : 6,84
    Hissenin bugünkü kapanış fiyatı : 2,73

Afyon çimento 2011 yılından bu yana hissedaşlarına temüttü vermemiş. Temettü cimrisi olduğu bir gerçek.
    Fakat aslan çimento 1998 yılından bu yana (2 sene hariç) her yıl ortaklarına temettü dağıtmış.

Bu mukayese çerçevesinde afyon çimento'nun eksik kalan en önemli yönü özsermaye.
    Özsermayesini de yakın zamanda artıracağı muhakkak. İşte o zaman muhteşem bir hisse olma yolunda rakipsiz olur.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

7. Benim anlamadığım sermayesi dörde katladığı halde pd /dd aşağı inmedi, normalde düşmesi lazımdı, aceba zaman içinde güncellenir mi diye düşünüyorum, bende bir pd takıntısı var, hissenin pd sine mutlaka bakarım, bu haliyle 6,84 biraz yüksek.

8. Aslanınki daha yüksek ama fiili dolaşımda %3,5 gibi çok az lotu var bu sebeple pd yönünden aslanla kıyaslamak biraz yanıtltıcı olur.

Sayfa 808/956 İlkİlk ... 308708758798806807808809810818858908 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •