Sayfa 39/75 İlkİlk ... 29373839404149 ... SonSon
Arama sonucu : 597 madde; 305 - 312 arası.

Konu: İstanbul atakent bölgesi TEMEL ve TEKNİK analiz çalışmaları.

1.  Alıntı Originally Posted by tumer1962 Yazıyı Oku
    ALKİM

fk:9,41
    pd/dd:2,45
    pd:607,246,000
    nk:48,170,608
    öd.ser:24,725,000
    f.kar:50,784,856
    öz.kyn:247,710,617

2. Lloyd Blankfein, bedava para sayesinde piyasalarda balon unsurları görüyor

8 EKİM 2020,

2006dan 2018e kadar Goldmanın CEOsu olan milyarder Blankfein Perşembe günü CNBCnin Squawk Box da düşük faiz oranlarının esasen büyük kurumsal yatırımcılar için bedava para yarattığını söyledi.

Blankfein, Paranın yıkanması açıkça balon unsurları yaratıyor dedi. SPAClara ve bir iş planının aksine birinin itibarına göre ne kadar paranın mevcut olduğuna bakarsınız.

Risk, kredi piyasalarında da yanlış fiyatlandırılabilir, diyor Blankfein: İnsanlar, tarihsel olarak çok az parayla düşük kredi notu olan şirketlere borç veriyorlar.

Para politikası hakkında eski Goldman Sachs CEOsu Lloyd Blankfein
    Eski Goldman Sachs CEOsu Lloyd Blankfein , hisse senedi ve tahviller için piyasalarda spekülatif unsurlar görüyor.

2006dan 2018e kadar Goldmanın CEOsu olarak görev yapan milyarder Blankfein Perşembe günü CNBCnin Squawk Box da düşük faiz oranlarının esasen büyük kurumsal yatırımcılar için bedava para yarattığını söyledi. Federal Rezerv, 2008 mali krizinden yıllar sonra oranları düşük tuttuktan sonra, geçen ay ekonominin koronavirüs salgınından kurtulmasına yardımcı olmak için sıfır oranlı bir politika sürdüreceğini söyledi .

Blankfein, Para bedava bir mala yakın,dedi. Ve bir şey bedava olduğunda, ona sahip olma eğiliminde değilsin, onu bedava bir mal gibi aşırı kullanma eğilimindesin.

Blankfein, piyasalarda kırmızı bayraklara görüp görmediğini soran CNBCden Joe Kernenin sorusuna yanıt veriyordu. Küresel ekonomik büyümeyi frenleyen ve 30 milyondan fazla Amerikalıyı işsizlik yardımı almaya zorlayan bir salgına rağmen, ABD hisse senedi endeksleri hala tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın. Merkez bankaları ve milletvekillerinin piyasalar, hane halkları ve işyerleri için bir sel akınına uğramasının ardından piyasa güçlü bir şekilde toparlandı.

Blankfein, Paranın yıkanması açıkça balon unsurları yaratıyor dedi. SPAClara ve bir iş planının aksine birinin itibarına göre ne kadar paranın mevcut olduğuna bakarsınız.

SPAClar veya boş çek şirketleri olarak da bilinen özel amaçlı satın alma şirketleri, daha küçük, bazen spekülatif firmaların halka açık olarak işlem görmesine yardımcı oldu. SPAClar bu yıl şimdiye kadar 33 milyar dolardan fazla para topladı ve iki aydır geleneksel halka arzları geride bıraktı.

Blankfein, kredi piyasalarında riskin yanlış fiyatlandırılabileceğini söyledi.
    [B]
    İnsanlar, tarihsel olarak çok az parayla düşük kredi notu olan şirketlere borç veriyorlar. dedi. İnsanlar bugün ABD Hazinesine 80 baz puanlık borç veriyorlar, ama uzun bir süre 60 baz puana 10 yıl boyunca, sanki bir daha enflasyon olmayacakmış gibi.

3. Başkan ve Yatırım Baş Sorumlusu Hamish Douglass, ABD Merkez Bankası'nın en son eski Başkanı ve MFG Varlık Yönetimi danışmanı Janet Yellen ile mevcut covid-19 sağlık ve ekonomik krizi hakkında görüştü. İkili, Federal Rezerv'in tepkisini, ekonomik etkiyi, gelişmekte olan piyasaların mücadelelerini ve enflasyon riskini tartışıyor.

HAMISH Federal Rezerv, küresel mali krize tepki olarak olduğu kadar agresif davranıyor . Bu krizle ilgili olarak 2008-09 ile benzer olan nedir? Ve bu krizde farklı olan ne?

JANET Bu krizle ilgili farklı olan şey, bu gerilemenin ekonomik olmayan bir şok olan salgın tarafından tetiklenmiş olmasıdır. Ve bu 2008-09'dan veya hatırlayabildiğim diğer herhangi bir krizden farklı. 2008-09 küresel mali krizi, ekonomi ve finans sektöründeki köklü sorunlardan kaynaklandı; yani, bankacılık sistemindeki inanılmaz kaldıraç, ev fiyatı balonu, hızlı kredi büyümesi, zayıf yüklenim standartları ve aşırı borçlu haneler. Ve bu, ekonomi toparlanmadan önce çözülmesi gereken bir dizi bilanço sorunuydu. Ve bu zaman alan bir süreçti.

Şimdi, yarın bir aşı icat edilseydi, hepimiz vardı ve sağlık riskleri sona erecek olsaydı, ekonomi büyük ölçüde normale ve salgın öncesi duruma geri dönebilirdi, hatta bazı zorluklara izin verse bile ABD ekonomisi iyi durumdaydı. makroekonomik anlamda. Ancak sağlık risklerinin hızla sona ermesi olası değildir. Ve beklediğim gibi uzun süre dayanırlarsa, çok fazla yara izi olacak. ABD'deki şirketler bu krize çok fazla borçla başladılar ve daha fazlasını üstlenmek zorunda kalıyorlar. Bu yüzden bilançolarını tamir etmeleri gerekecek. Önemli kurumsal başarısızlıklar olması muhtemeldir ve bu, zayıf yatırım ve istihdamın iyileşmeye doğru ilerlediğine işaret etmektedir. Hanehalkı maliyesi büyük olasılıkla zarar görebilir. Mali tamponları yeniden kurmaları gerekecek. Hükümet ekonomiyi desteklemek için çok şey yapıyor. Umarım bir kısmı devam eder. Ancak hükümet de çok daha fazla borç alacak ve bu muhtemelen gelecekteki mali esnekliği azaltacaktır.

HAMISH Janet, Fed'in bu krizde ne yaptığını basit terimlerle açıklayabilir misin? Hangi araçları kullandı?

JANET Fed hızlı ve güçlü bir şekilde hareket etti ve bu adımlar iki kategoriye ayrılıyor: para politikası ve acil kredi verme. Para politikası ile Fed, gecelik kısa vadeli faiz oranı hedefi olan Fed fon oranını hızlı bir şekilde sıfıra indirdi ve esas olarak oranın uzun süre orada kalacağına söz verdi. Bu, uzun vadeli oranları düşürmeye yardımcı oldu. Fed ayrıca esasen sınırsız varlık alımlarına başladı. Başlangıçta bunlar, oldukça bozulmuş olan piyasa işleyişine yönelikti. Ancak, Mart ortasından başlayarak yaklaşık iki hafta sonra, Fed neredeyse 2 trilyon ABD Doları değerinde varlık, Hazine ve ipoteğe dayalı menkul kıymet satın aldı.

Bu küçük bir miktar para değil. Fed ayrıca diğer merkez bankalarıyla takas hatlarını yeniden etkinleştirdi, bu 2008-09'da yaptığı bir şey, çünkü dünyanın her yerinden dolar ile iş yapan bankalar kendilerini baskı altında buldular. Sonra buna ek olarak, Fed, 2008-09'a çok benzer görünen streslerin geliştiğini gördü. Para piyasası fonlarında artış oldu. Şimdi, Fed, para piyasalarının ve ticari kağıt piyasasının işleyişini eski haline getirmek için ne yapması gerektiğini 2008-09'da hesaplamıştı, böylece ne yapacağını biliyordu. 2008-09 için icat edilen hemen hemen her tesis geri döndü. Ve bu yeterli değildi. Böylece Fed daha fazlasını yaptı ve çok yaratıcıydı ve yeni imkanlarla geldi.

Fed gerçekten tüm engelleri kaldırdı ve bence işler önemli ölçüde gelişti. Ekonomik krize neden olan bir sağlık krizimiz var ama mali bir krizimiz yok.

HAMISH Janet, pek çok insan ekonomik iyileşmenin şeklinden bahsediyor. Alfabenin çoğu harfinden bahsedilmiştir. Sanırım, insanların bahsettiği başka bir şekil olarak Nike swoosh'umuz var. Görüşün nedir?

JANET Ne olacağı kesinlikle virüsün seyrine, aşılara ve tedavilere bağlıdır. Ama bir seçenek seçmek zorunda olsaydım, V yerine swoosh'u seçerdim. Swoosh ile ilgili olan şey, bir V gibi görünmeye başlamasıdır; bir çöküşün var. Ve sanırım bunu görüyoruz. ABD'de, ilk çeyrekte kesinlikle büyük bir düşüş,% 5 negatif büyüme vardı. İkinci çeyrek için çoğu tahminciler, yıllık bir oranda negatif% 30 ila% 40 GSYİH büyümesi düzeyinde bir şey arıyor. Şok edici ama muhtemelen Mayıs en dipti ve etkileyici bir toparlanmaya işaret eden epeyce gösterge görüyoruz. Tüketici harcamalarında da güçlü bir toparlanma olduğu Mayıs ayında şaşırtıcı derecede olumlu bir istihdam raporu vardı. Muazzam mali transferler ve muazzam parasal destek oldu. Ve diğer ülkelerde de, bir geri dönüş görüyoruz. ABD'deki eyaletler artık kilitlenmelerini sona erdirmeye başlıyor. Geçici işsizlik dönemlerinde yaşayan insanların işe geri döndüğünü gördük. Böylece V şeklinde görünmeye başladı. Ama ben swoosh'u tercih ediyorum çünkü bunun devam edeceğini sanmıyorum. Yılın ikinci yarısında sağlam bir büyüme göreceğimizi düşünüyorum. Ancak yıl boyunca bir bütün olarak ABD'deki üretimin% 5 ila% 8 aralığında bir düşüş göstereceğini umuyorum. Sanırım bundan sonra büyüyeceğiz, ancak başladığımız yere geri dönmek birkaç yıl alacak. Bunun birkaç nedeni var. Birincisi, çok fazla kurumsal başarısızlık olacak. Uzun süre sosyal mesafeye ihtiyaç duyulacaktır. ABD'de enfeksiyonun yeniden canlandığını görmeye başlıyoruz. İkinci bir enfeksiyon dalgası olasılığı çok yüksek. Pek çok geçici işten çıkarma oldu. İşten çıkarılmış insanların yaklaşık% 75'i eski işlerine geri döneceklerini düşünüyor. Bunu anketlerde söylüyorlar. Ancak diğer yandan insanların% 25'i eski işlerine geri dönmeyeceklerini düşünüyor. Tahminimce,% 75 grubundaki bazıları eski işlerine geri dönmeyeceklerini fark edecekler. Ve işgücü piyasasını normale döndürmek uzun zaman alacak. Bir de mali destek sorunu var. ABD'de büyük miktarda mali destek var. Hiç almayan bireyler var, bu yüzden acı cepleri var. Ancak ortalama olarak, işsizlik tazminatı çok cömerttir. Değiştirme oranı; yani, insanların elde ettiği işten çıkarma öncesi gelirin yüzdesi ortalama% 90'dan fazladır. Düşük gelirli çalışanlar için, bu noktada yaklaşık% 100. Bu son derece cömert. Çoğu kişiye 1.200 ABD doları tutarında çek gönderildi, ancak mali bir uçurum yaklaşıyor. Desteklerin çoğu bu yaz sona eriyor. Kongre daha fazlasını yapmaktan bahsediyor ama ne olacağını kim bilebilir? Yani iyileşmeyi geciktirecek çok şey var. Bu yüzden bir V değil, bir swoosh bekliyorum.
    Son düzenleme : tumer1962; 11-10-2020 saat: 12:40.

4. HAMISH Janet, seni en çok hangi riskler endişelendiriyor?

JANET Kalıcı iş kayıplarından ve bu insanların nasıl yeniden işe alınacaklarından endişeleniyorum. Sanırım bu uzun ve yorucu bir süreç olacak. Otelcilik, seyahat, turizm ve tüketiciye dönük sektörlerin çok uzun süre bulundukları yere yakın her şeye geri döneceğini hayal etmekte zorlanıyorum. Yani bu sektörlerde çok sayıda kalıcı işten çıkarmalar olacak. Perakende gibi sektörlerde devam eden yapısal değişimler hızlanacak. Evden çalışmaktan zevk alıyorum ve eski iş yapma yöntemlerine geri dönme niyeti olmayan pek çok firma tanıyorum. Bununla yaşamanın bir sonucu olarak değişiklikler olacak. İzinli birçok işçi, onların işgücü piyasasına bağlılıkları konusunda endişeliyim. Sanırım geri dönmeyen ve kalıcı olarak kenara atılan insanlar olacak. Ve toparlanmayı sürdürmek için gerçekten ihtiyacımız olan mali desteğin derecesi konusunda çok endişeliyim. Ve bunun orada olup olmayacağını bilmiyorum.
    Son düzenleme : tumer1962; 11-10-2020 saat: 12:33.

5. HAMISH Janet, virüs birçok gelişmekte olan pazarda yaygınlaşıyor. Bu gelişmekte olan piyasalarda altı ay içinde büyük bir sermaye çıkışı yaşarsak ne olur? Çok büyük stres altında olacaklar. Fed, ABD doları için takas hatlarını açık tutmak için herhangi bir teminatı kabul edecek mi?

JANET Fed gelişmekte olan piyasalarla daha da ileri giderse şaşırırdım . Bu krize bir virüs neden olduğu için, Kongre, Fed'in kredi akışını 2008-09'da olmadığı şekilde devam ettirmek için devreye girmesini çok destekledi. On yıl önceki krizde birçok insan olanlardan bankaların sorumlu olduğunu hissetti. Ayrıca, Fed'in finansal piyasalardaki zararı kontrol altına alma çabalarını desteklemediler. Bu sefer, Fed'in hareket etmesi için çok fazla destek var, ancak yine de sınırlar var.

6. HAMISH Janet, birçok kişi niceliksel genişleme ölçeğine ve mali açıkların ölçeğine odaklanıyor. Fed, bilançosunu Şubat ayının sonundan bu yana yaklaşık 3 trilyon dolar genişletti. İnsanlar bunun kaçınılmaz olarak enflasyona yol açacağını söylüyor. Enflasyon konusunda ne kadar endişelisiniz ve daha yüksek faiz oranları görebilir miyiz?

JANET Ekonominin toparlandığı iki, üç veya dört yıllık bir zaman ufku diyelim, enflasyonla hiç ilgilenmiyorum. Uzun süre çok düşük faiz oranlarına ihtiyacımız olacağını düşünüyorum. Enflasyon aşağı yönlü baskı altında. Bu bir arz ve talep şoku. Ancak, enflasyonu düşürme eğiliminde olan talepteki düşüş, arzdaki düşüşten çok daha büyüktür ve bu, bazı sektörlerde izole yukarı doğru baskı yaratır. Ve zaten en azından ABD'de son derece düşük enflasyon rakamlarını gördünüz. Bu yüzden kısa vadede enflasyon konusunda endişelenmiyorum. Ekonomi düzelirse, şimdi farklı bir hikaye olacak çünkü Fed'in talebin arzın üzerine çıkmasını durdurmak için faiz oranlarını artırması gerekebileceği noktaya geliyoruz. Ve Fed'in tüm bu varlıkları satın almasıyla ilgili endişelenecek bir şey yok. Çoğu zaman insanlar şöyle düşünür, tamam trilyonlarca dolarlık varlıkları satın aldılar. Devam edecek. Ve tüm bu banka rezervlerini yarattılar. Ve bu para ve para enflasyona neden olur. Ama bu böyle yürümüyor çünkü parayı düşünüyoruz ve iktisat derslerimizde bize öğretilen şey, paranın faiz getirmeyen bir varlık olduğudur. Ancak banka rezervleri faiz ödüyor. Fed'in uygun olduğuna karar verdiği faizi öderler. Şu anda Fed sıfırın uygun olduğuna karar verdi. Ama zaman geldiğinde, daha yüksek faiz oranları uygun olduğunda, para dediğin şeyler, şimdi sıfır ödeyen rezervler, faiz ödeyecekler. Fed faiz oranını yükseltecek.

Sayfa 39/75 İlkİlk ... 29373839404149 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •