Sayfa 121/1038 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171221621 ... SonSon
Arama sonucu : 8297 madde; 961 - 968 arası.

Konu: Tavuk Çiftçiliği Maliyeti ve Gerekenler

1. Kaz eti de ilginç. Kars Ardahan civarında kesilir (göğsü kara değmeden kesmezler, kasım aralık ayına tekabül eder). Kestikten sonra tuzlanır ve kış güneşinde kurutulur. 20-25 gün sürer bu. Ama muhteşem bi lezzettir.

Diğer yörelerde ise tavuk gibi yenir. Yani kesilir ve hemen yenir.

Kaz kokoreçi duymadım hiç, lezzeti konusunda bilgim yok.

Kaz eti hiç yemedim
    Bi kez ördek yediydim tatlı ekşi sosla lezzetliydi
    Başkada asortik hayvan eti yemedim
    Tek hayalim gronlandda özel izinle toprak alıp ıssız bi yerde
    Sürekli geyik vurup yemek
    Çevirme yapicam açık havada
    Kuş yok bişey yok
    Verin la toprağı
    Adayı geyikler basicak yoksa

3. Üniversitede okurken İstanbul Cevizlibağ daki AÖS yurdumda kalıyodum. Kazak öğrenciler vardı. Ev yapımı at eti uscuk getirmişlerdi. Tatmıştım. Söylemeseler anlamazsın at eti olduğunu. Sadece biraz daha tuzluydu. O günden beri bazen içimden kişnemek gelir ara ara. Başka da bi yan etkisini görmedim.

Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

Lüküs mekanda kalmışsın abi sen gene

5. Ulla moruk yazdığın yazıları niye silip durupdurun? Ali Cumal'in başlığına son yazdığımı ben de silcedim,silemedim...Adama ayıp oldu abi...En iyisi geyyikçilik abi, ore bure yazıp durceyn de abi forumda teknikçi,eliotçu kalmadı. Nasıl para kazancez?
    Neyse allahtan bizim ters indikatör kuzu dönüyormuş, o geldikten kelli parasız kalmayız...

Abi kaz kokoreçi yemek için 2 kere Karsa gitmişliğim vardır. 1 keresinde kokoreç bulamadım, kaz bağırsaklarını temizledikten sonra tavada kızattılar. Bağırsakların etrafı olduğu gibi yağla kaplı, hepsi birlikte hiç başka yağ kullanmadan kızartılıyor.Kaz eti kesildiği gibi yenirse hiç güzel olmaz. Hatta çok kötüdür. Oralet hocamın didiği gibin tuzlanıp, soğukta kurutulması lazım. Tuzlandıktan sonra 20-25 gün derin dondurucuda bekletilirse de olur. Pastırma gibi olması lazım.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

Ayıpı yüzüne vurmama için abi
    Ağa benim inanç
    Ayıp ortcen ortturtcen
    Hak yemeycen yedirmeycen
    Kalp kirmaycen kirdirmican
    Gerisi laf
    Arada gaza geliyoz sonra akıl başa gelince vakitli siliyoz
    Ondan başka bi sebep yok

7. Nuri abi sende de ne gurmelik varmış heee, helal olsun. Moruk amirim esenyurttan avcılara bile gitmeye üşenir atom yemek için. Bizde para nanay, 2,5 liraya tavuk döner anca. O da tavuk mu başka şey mi bilemen. Gülleoğlu ayran da istersen yanında toplam 3 lira. Afiuet ossun.

Abi Avcılar a ona gitmeye usensemde
    Avcılar'da muhacir kayfeleri var giderim
    On Numara kahve var
    Starbaks solda sıfır kalir
    Sutlucede uykuluk yemekte on numara iştir ekmek arası off

Sayfa 121/1038 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171221621 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz