Sayfa 264/1038 İlkİlk ... 164214254262263264265266274314364764 ... SonSon
Arama sonucu : 8297 madde; 2,105 - 2,112 arası.

Konu: Tavuk Çiftçiliği Maliyeti ve Gerekenler

1. aslında yukardaki vidyo hiç muhim değil
    uzun yıllardır dunya halkları besin değeri azaltılmış saman tarzı gıdalarla beslenme değilde sadecene karın doyurduklarından, boynunun üstündeki saksı fazla iyi bi mikroprosesör görevini malesef yürütemiyo. adamda tabi dümenini yürütüyo yani işin özünde herşeyi insanlar yaptığından, saksı doğru karar alma ve karara doğru yürüme azmini gerçekleştirmede teklediğinden zate, avcı-yem vahşi doğa düzeni rol modellemesinde otomatikman doğallıkla YEM konumuna düşüyon (avcı konumuna gelmeyi ömrü hayatında hayal dahi edemeden) yani açıkçası koyuyon arada koray dost bunnarı, belki fikrimi merak ediyonda, böyle ezoterik şeyler bana hiç heyecan vermiyo abi ya, bana ne, bi gün medrano sirk i felan gelirse gidersek beraber daha heyecan verici olur
    ayrıca tam ve gerçek fikrimi de yazmadım vidyo hakkında
    sonra millet dehşete düşer korkar diye
    korku insanın en başa bela hissiyatıdır, hatta evrende herşey için bu böyledir salt insan için değil, Taşı taşın üstüne fırlatırken dahi korkutmuycan.
    çok uzun süreli tehlikeli durumlar yaşıyan (deneyimlemiş) bireyler hariç, tabi cevherde olucak karekterde.
    tehlikeyi görmeyen korkuyuda cesaretide bilemez..
    kimse korkuyla uzun mühlet başa çıkamaz.
    o yüzden anla ki, forumun topiklerinin pek çok sahifesine yazarkene
    bi kaç kat filtreliyom :-) belkide
    yani rica edeyimde bu sayfalara bu tarz ürkütücü garip şeyler kimse tarafından konulmasın be hocam. yoksa bu şifrelemelerle biz gibi basit tiplemeler bi çıkarıma zaten varamazda .
    her neyse . herkeze mücadelesinde başarılar
    Son düzenleme : Moruk; 04-05-2019 saat: 01:11.

2. bugun ışıkta bekliyorum
    sitenin önünde
    ışık yandı
    yerli araç , yeni kasa
    ama arka frenler kampana ha, biliyom o modeli
    oyle çok da hızlı değil
    4 tane bakımsız tip var içinde, belli saç sakal karışık keşkek gibi sırıtan kafalar yüzler
    bi kazık frenledi bu, belli ışığı geç gördü ama süratte olsa olsa anca 70 felan ha
    kaydı araç belki 30 metre sonra geçti ışıkları durdu
    geri vites taktı
    ışığın ardına tekrar geri geçti
    dedimki artık geçeydin
    tamam abi muhabbeti
    ya dedim ki
    araba da muhim olan en hayati şey fren,
    Bu etkili ve dengeli olucak
    yani herkez mersedes deyince aaaa diyo de mi
    ama kimse diğer markalara aaaa demiyo
    bu aaaa onun firen teknolojisinden geliyo işte , yoksa motor şanzuman herkez yapar
    yani insanda da böyle
    nerde firenleyeceğini bilemedin mi bitersin aziz dostum, yani bu vidyoyuda çeken izliyen yorumluyan herkez için genel-geçer ana kaide bu !...
    şansına çevrene parana vs güvenmeyecen
    firenlerine güvenecen, ne ka güçlü frenin varsa o ka fazla hareket alanın var, ötesi izafi. yok bu şunlardanmış bunlardanmış, illa ağlara takılırsın, hiç kaçmaz. tabiatın kanunu
    Son düzenleme : Moruk; 04-05-2019 saat: 01:06.

3. abi asıl olay şu, bendeki firen sistemi normal etraf tiplemelerinden eccük farklı
    amma daha da bozamam yav firenleri değerli dünya sakinleri içün, siz yazın çizin durun bağa ne
    girdim inputları bilgisayara, baktım baktım sürekli error #404 not found verdi. herkeşlere kolay gele. ben ne ediym ya. ayrıca evrim mevrim yokturöyle şeyler..
    ispatı:
    olsa idi eyerki, bi insan hayatı içinde, insan biraz kendini geliştirirdi ki, daha değişebilen bi insana da ben zate raslamadım. herşey nassı yazıldıysa ele yani,
    evrim yok. dünyada düz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,104
    Blog Entries
    12
    yaww yok o öle deill
    eklediim vidoo
    la ne zeman çekmişler benim habarım olmamış
    şekli şaşırmamdan.

ilk bakışta malum zümrelere itafen gibin goruksede
    deil gibin.

gibinn deyomm
    misal,
    ressamın bir bi resim yapar
    sen bakarsın bişe görürsün
    ben başka bişe ...

bizim kitaptada benzeri şeyler va ...

vidooda talıkdıım şey
    bu mamçak sistem
    düyanın sonuna kadan hüküm mü sürecekk!
    bi çeşit ölene kadan mokoko,

way halımıze
    ordada ince bi dokandırma yok deill ha!

Satır aralarını aç,
    aralara doldurabildiin kadan yaz/konuş
    bitmezz,
    ucu açık mevzular

een küzeli mubalalı ironikk geyik,
    annayan annar kendince
    annamayana deli saçması her bişe

yoksamm,
    işte geldik/yakında giderizz
    bilinen mevzuları yaz/konuş
    karagöz/hacivatt,

fasit dayre ...

kontrolsüz güç,
    güçmü deillmi.

5. Yav fren dediniz de benim 11 yaşındaki emektar arabamın fren diksleri bombelenmiş, değişmesi lazım. 4 tekir diks artı balatalar boş marka işçilik dahil 1.500 gayme. Bosch araba servisleri var orda takıyorlar. Sanayideki frenci Salih ustaya gitsem çin malı ucuz ama dandik diks ve salata kullanıyor fiyat 700-800 çıkıyor. Var mı tanıdık iyi bi frenci?

Fred çakmaktaş gibi ayaklarımla durdurayım diyorum ama ayakkabılarım adadis marka, yazık olur. Eskimesin.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,104
    Blog Entries
    12
    Güzel fiyat
    walla,
    istanköyde daa paalı yaw

7.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Yav fren dediniz de benim 11 yaşındaki emektar arabamın fren diksleri bombelenmiş, değişmesi lazım. 4 tekir diks artı balatalar boş marka işçilik dahil 1.500 gayme. Bosch araba servisleri var orda takıyorlar. Sanayideki frenci Salih ustaya gitsem çin malı ucuz ama dandik diks ve salata kullanıyor fiyat 700-800 çıkıyor. Var mı tanıdık iyi bi frenci?

Fred çakmaktaş gibi ayaklarımla durdurayım diyorum ama ayakkabılarım adadis marka, yazık olur. Eskimesin.
    o iş için servise gidilmez bence
    her usta yapar onu

servise tiriger için
    elektriki işler için
    şanzıman momomatikse onun yağ değişimi veya proğram yüklemesi, senkromeç değişimi vb sebebler içün felan gidilir
    motor rektifiye, gömlek değişimi vs

ama valla oyle servisler yada ustalar var ki, görünce, lift in mandalını indir, aynadan ardına bakmadan kaç gitsin yeaa ne uğraşacan

not: melmeketteki arabaların bence yarısı tamire bakıma onarıma girince usta kalfa tayfası tarafından maksus kasti değil ama bilgisizlik özensizlik vs sebeplerden bozuluyo, hatta
    işleyen şeyi de eline verip (bozup yani) eve yolluyolar
    hakkını arama şansında pek yok

not2: bu tarz bi yere geçen girdim . ufaktan hasar da aldı araç ama önemsiz, içerde dolu reynç lovıl cip felanda vardı güvenip bırakanların aklını da seviym ne diyim Allah kolaylıklar versin. benim araçta ufacık şeyi 3 usta 2 şer elleriyle epey süre dikeltemediler ya, ya neyse. daha annatmıyacam. hahaha

önce bi gençten 30 lu yaşta kalfa , motor karter zıngırtısını sökücek ya
    yürüyüşünden ama gelişinden ayakta zor duruyo :-)
    sonra araba altına girdi
    hani yıllar evvel E.T. vardı ya uzaydan gelen yeşil adam filimi baş aktörü
    araba altında oyle uzuncana vakit olarak, henüz yeni dunyaya inmiş gibi baktı ki, karter muhafaza contalarına
    aldı eline uc u sonna, hava tabancasına taktı , dakkalar sonra bulduğu, ilk civatayı hemmencecik sıyırdı tabi
    ama tabi sanki o yapmamışta, başkası yapmışta önceden gibi, o lansmanla kaldı işin o kısmı

ama öteki ustalarda kanka ya onunla
    pek terste gidemiyon
    asıl esas işi mıçıp sıvazlamasınnar diye.. zaten nasıl ikna edicen o da var.

her neyse sonunda, ordan düşünceli bir şekilde ayrıldık , ama , ilginç maceraydı ya..

çok salaş yere gitme, mahalle arası
    ama çok janjan lı yere de gitme , onlarda anlamıyo işten güçten, yukarda okuduğun gibi..

orta seviyede ve aracın başında durabileceğin bi yere git, yaptır ya. parasıyla değil mi.
    baştan çok acı pazarlıkta etme, o zamanda diklemiyolar pek işi, az kazanıyoz fikriyle herhalde.
    çok tanış yerde olmasın onnardada yakınnıktan müteveli lakaytlık
    arıycan gidecen ya işte, ne çıkarsa bahtına..

not x: sefaköy de var bi firenci de, uzaksın be abi galiba sen
    kilometre yapmaya değmez
    ama gelirsen, özelden yaz, götürürüm oraya, ben o dayıya firen hidroliği değiştirmiştim, bibuçuk sene evveli, gayet memnunda kaldım.

not xy: bi zamanlar işi gücü olmuyan berberim diye çıkardı ya ortaya , oto tamirciliği de sanki ona benzemiş

not xz : yukardaki ufak detayları daha beceremiyon, nassı sıffırdan yerli markalı araç yapıptana ardında duracan gerçek meraklar içindeyim, umarım OLUR tabi. GERÇEKLEŞİR....
    Son düzenleme : Moruk; 04-05-2019 saat: 16:22.

8. Herhangi bir kagit parcasini tam 42 kez ikiye katlarsaniz kalingi dunyadan aya uzaklik olan 340k km oluyormus. Vişşş. Lutfen evde denemeyiniz.

Sayfa 264/1038 İlkİlk ... 164214254262263264265266274314364764 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •