Sayfa 292/1038 İlkİlk ... 192242282290291292293294302342392792 ... SonSon
Arama sonucu : 8297 madde; 2,329 - 2,336 arası.

Konu: Tavuk Çiftçiliği Maliyeti ve Gerekenler

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    Ankaranın yerlileri sincanlılar abi.
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    Polski avrupanın en dindar memleketi derler alakası yok abi. Meydan da baş psikopos vaaz veriyordu , sesleniyordu kalabalığa ‘Kindar bir nesil değil dindar bir nesil istiyoruz’ . Ordan o anda oğlanın biri yapıştı kızın dudağına . Biz zaten kindar değilik ki sevişen bi nesilik dedi.
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

3.  Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    baş psikopos vaaz
    bi tek guney kıbrıstan makaryos la, nikos samson vardı , onları biliyom hristo psikopo tarihinden
    tr nin başına gerçek bela bunlar oldu
    74 de oldu bitti orda ceng
    emme
    hala uluslararası düzeyde bi antlaşma yok ateşkesle duruyon

4. Şimdi başta sn moruk müdürüm ve diğer değerli arkadaşlara bi temel fizik&ekonomi suali sormak isterim.

Bu arkadaş Urusların Amiral Kuznetsov tayyare gemisi :

Bu da yankilerin Mareşal Donald Duck tayyare gemisi :

Moruk müdürüm bana farkmaz diyebilir ama Abd li gemiden uçaklar buhar gücüyle inanılmaz bir g kuvvetiyle fırlatılıp kalkışı sağlanırken Rus gemisinin kalkık burun ucuyla uçaklar kendi motor gücüyle kalkıyor.

Ne fark var denirse Abd li uçakların gövdesine binen aşırı yük sebebiyle Rus uçaklarından 3 kat daha hızlı ekonomik ömürlerini dolduruyorlarmış. Bu da işletim maliyetlerinin çok artmasına sebep oluyor.

Yani Rus Mig 30 ve Amarikan F-22 Raptor uçaklarının ikisi de 10.000 saat uçmuş olsa ve sahibinden'e ilan verseniz garaj uçağı, sigara içilmedi, sağ kanatta keyfe keder boya var, arka iniş takımında çıtır hasar var, dosta gidecek uçak, alana şimdiden hayırlı ossun, pazarlık sünnettir pazarlık payı vardır deseniz bile Amarigan uçağının gövdesi, bağlantıları çok daha aşınmış olacağımdan it dalaşında kaportanın her yerinden sanki 98 model Kartal'la arnavut kaldırımlı yolda 70 km hızla gidiyormuşsunuzcasına zangır bangır ses gelecek.

Soru şu, maliyet muhasebesine giriş 101 dersine göre abd liler aptal mı?
    İkincisi, o buhar boşa gitmesin diye uçak fırlatılmadığı zaman ketılda kahvelerini onda mı pişiriyorlar (gemi personelinin 5.000 kişi olduğunu göz önünde bulundurarak)
    Üçüncü ve son soru da ya Rus uçağı tam rampada istop ederse paylıt nasıl yokuş kalkışı yapacak? Debriyajı ayarlayamazsa geri kaydırır uçağı. Teşekkür ederim.

5. abi şimdi galiba sivas kongre
    bi ara vermişler
    çaycı gelmiş
    işte 70 çay 150 kayfe 45 oralet filan
    rakkamlar da kafa karışmış bunun
    utanıyo korkuyo
    ya paşam durum böyle böyle
    atam sen ben ne istiyom hatırlıyon gu? diye sorar buna
    orta kahve
    tamam gidebilirsin der
    ben melmekette böyle daha işe girişmeden ya da hedefi belirliyemeden detaylarda boğulanı çok gördüm
    hatta bunlar ikimizin ortak tanıdığıda olabilir bazan bizzat. az düşün çıkarımlarsın..
    ilk sen diilsin yani buna namzet
    herkez teoride her çözümü üretir burda
    bura inanılmaz fevkalade bi yerdir
    bi üstteki tüm sorularına cevap
    zate bi kez o şeylere ihtiyacın oluyo ondan sonracıma kaldırıp uzun süreliğine atıyon kenara . daha bi elli senede göz ucuylan dahi bakmıyon
    yuzyılda bir işte anlayaceen
    yani olsunda evin önünde park etmiş bi uçak kopter gemisi felan gece hastaneye gitme ilazım olur ne me lazım diye, sonrasında ise az yakmış çok yakmış ranpada böğürmüş felan. bunnar tam detay olamıcak kadanda minik şeyler
    haritayı açtığında zate
    rusya gibi bi tek coğrafyaya adamlar sırf ayıp olmasın rakiplere diye bi tane dostlar alışverişte görsüne uçak gemi yapmışlar işte malum :-)
    zate frengistan artık üstü kapaklı dostları onlarda da üç dene felan var yamulmuyosam
    sonra bizde yapdık bi dene
    topla 5
    yeter
    e daha ne
    çoğusunu naapacan varyemez emmiler neneler gibi bakıp bakıp sevindirik mi olucan.
    abd o ka uçak gemisini ancah zate çin i bi gün ilhak etmek istiyecek olursa kullanabilir . ama o da şu sıra çoh mumkunlu deel
    e demek ki
    bi 20 sene daha kullanma bak onları sonra nooluyo gör metal yorulması (bu bana bi yerden tanış geldi bu söz)
    o ka ağırlıkla metal yorulması normalden 10 kat hızlı olur, tam ON kat
    bi şekilde jilet olur o gemilerde
    bilmiyom oralet amirim soruna cevap olduysa ne mutlu olmadıysa aramızda kassın

6. Abi bi aydınlanma oldu da laf lafı açtı şimdi cilet olur demişsin de mak 3 kullanıyom ben, mak 5 e geçem mi ne dersin? Bunun sonu nereye gider? 7 bıçaklı 9 bıçaklı derken mak 22 çıkar mı? Bi sefer yüze sürüyosun tek seferde tıraşşşş. Haydi hayırrı tıraşlaaa.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,113
    Blog Entries
    12
    yannız o itfaiye aracı tüy hükmünde,
    belediye otobüsüde koyaydın.

yeni gördüm
    yine coşmuşlar
    https://www.youtube.com/watch?v=VG3WkiL0d_U

8. Mudurum soruyu tam anliyamamisim
    Aslen abd liler Abdal değil
    Onlar bi anda gökyüzünde binlerce sinek gibi çok sayıda uçakla bi varyete pilanliyo olabilirler
    Uçaktan ziyade gemi aşınıyo
    O eski uçakları biz gibi mittefiklere gagaliyolar zate onda hic sıkıntı yokda
    Gemileri kısa inceledim o ha dedim
    117200 ton gemi ağırlığı mi olur ya
    10bin ton da yük olsa. Feci rakam
    Virajda direksiyonu tam kırsan karşı şeride geçersiniz Allah mahfaz
    O Buharlı Pistonlu yaylı gergili katapult yani mancinik mekanizmasını
    Guverte derli toplu ve hızlı inişli kalkışlı ossun deye yapmışlardır
    Nitekim abd gemisinde çift kalkiş yaparkene bi de iniş oluyo . Aynı anda
    mazotu cephaneyi yükle pilot değiş tamam yani. 3 gün böyle çatışsan düşmanda takat kalmaz zate
    Rus gemisinin ilhak kaygısı yokki
    Sadece emergency de devreye giriyo o ka
    Ötesi yok bi yere Gidem bundan uçaklarlan bi yeri tepeliyim gibi
    Guverte dar ve kısa
    Rampanin ucunda dediğin gibi turbo boost yapmazsan havalanamadan bi güvercin taklasiyla geriye kapaklanabilin vs.
    Gerçi abd nin hatası içindeki düşmanı temizliyememek
    Bunu yapmazsan 12 değil 52 ucak gemisi olsa da fayda etmez
    Onu bu zemana dek bi tek Yiğido yaptiydi
    İbo lakabli linkoln . Ötesi atmosferik motor. Bozulmaz ama çok yakar az kaçar.
    Ama ucak gemisi Saçmalığı bugünkü super bilgisayarlar yokken idi. Yani o donem akıllı fuzelerde böyle etkin değildi. Şimdi uçağı kaldırmaya gemiden fırl-atılan
    o Uçağın menzili + uçaktaki o fuzenin menzili <= sırf gemiden atılan seyir fuzesi
    Denklemi var. Yaklaşmana pek gerek yok.
    Yani ucak gemisi sahipliği. Masraf sadece

Sayfa 292/1038 İlkİlk ... 192242282290291292293294302342392792 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •