Sayfa 355/1038 İlkİlk ... 255305345353354355356357365405455855 ... SonSon
Arama sonucu : 8297 madde; 2,833 - 2,840 arası.

Konu: Tavuk Çiftçiliği Maliyeti ve Gerekenler

1.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Aman abi oncelikle herkesin aklinda olsun genclik malesef edepsiz bu bir
    İkincisi. koprulerde oyle . her sene bakimmi olur ya
    Ama 15 temmuzdan saat 16 da gectim anadolu ya sakindi calisma filanda yoktu
    Abi bunu ben vakti zamaninda pireler belber iken develer tellal iken arastirmiş idim.

Asfalt yapmak icin zift ve kayanin kucuk parcalara ayrilmis hali olan mıcır dedigimiz seyi karistirip yola seriyorlar. Miciri taş ocaklarindan bazalt kaya dedigimiz sert kayalardan yapiyorlar. Asma kopru ve bazi hassas viyaduklerde ise agirligi azaltmak icin kirectasi gibi hafif kayalardan uretilen micir kullaniyolar ki köpruye fazla yük binmesin. Giren enerji esittir cikan enerji ilkesinden hareketle bu micirlar da cabuk asiniyor. İste bu yuzden her yil o asfalt kazinip yeniden seriliyor. Mıcır ile Macırları karistirmayalim. Manavlar var bi de. Bu taş toprak islerinin piri üstadı Nasuh amirimizdir. Bazalt mazalt kirectasi diye salladik ama konunun özeti budur. Ayrica kopruyu gecene kadar ayıya hgs ve ogs gostermeyin nasilsa annamaz.

2. Valla abi bilimsel o konular biz mahalle kasabi yamagi gibi yazdiysak gayet sorry
    Ama
    Neolitik cagda ucuncu kopru yokken bu iki kopruye statik kamyon yuku seyahat otobus gibi agir araclarin yuku iyice binerkene
    Marmaray ve tup gecitte yokkene belki oyleydi de.
    Binek araclar o ka fena asindiriyosa bastigi yuzeyi fena tabi.
    Ben zate cok sık gecmiyom kopruden. Gectigimdede ekseriyet metrobus o da cok takilmiyo trafige
    Ayrica abi ciddi yapilmis bi arastirmada abd de goller bolgesi diye sanayi yeri varmis
    Bakmislar bi gun goc u durduramiyolar
    İnsanlar buraya niye cok goc ediyo? Arastirirken
    Yapilan cok sayida yol kopru viyaduk ust gecit tup gecit
    Yani hayati kolaylastiran seyler artinca basit mantikla insanlarda yasadiklari yeri secme ve secilme seysi de buna gore artiyomus. Ondan sonra tabi noktalamislar altyapiyi elemanterlerde goc etmemis iste.

3. Abi aslinda soyle bisey var yerine gore basit yerine gore karmasik bazan cogulcu bazan bireyci dusuncen
    Mesela genelde trafikte sakin seyreden yerli arac sahibi bay (emekli degil eyt li). :-) bi bireyim
    Dun bi yaris arabasi vardi mustang benzeri simdi sıkısik tem trafikte gecip duruyom bunu
    Yerli merli bnm aracta iyi kaciyo ama gene sonra bu beni solluyup uzayinca dururmuyum topukladim tanpon tanpona molped-vari gidiyoz hizli
    Sonra sey cikti amanin mopet motosiklet bu siyirdi ben gaza gelmedim hic riske etmedim tabi fren ve yandan uzak uzak gectim
    Simdi adam hatalida olsa risk buyuk iki dakka zevk almiyak noolucak adamda hayatta kalsin abi bana ne vebal almam
    Dusinuyom bazan aga bizler normal adamlariz icimizden dunyayi kurtaran Şaban lar cikmaz ne ka zorlasakda
    Ama burdan cikar
    https://eksisozluk.com/hindistanda-k...1558?a=popular
    Ama bu soyle cikiyo anca yemegi bile kısık ateste pisirince guzel ya
    Bunlara bi tarim toprak reformu sart adamlarda halk acindan oluyo yahu tombul hindu gordungu sen
    Tabi karni ac adam kaplanada saldirir bunu doyur dunyayi kurtarip duzeltsin yav

4. Moruk mudurum senin yanindan gecen o scooterli arkadas senden sonra gece gec vakitlerde telef olmus. Taksirati affolsun, vergi borcu silinsin.

https://youtu.be/70iliD32W04

5. Amirim sag ol
    Mtv ikinci taksidi hatirladim sayende
    Temmuz bitise dort gun var daha
    Bi de risksiz motosikletsiz yasiycan filan yoksa risk olduruyo
    Gerci cok yavan hayatta oyle
    Kontrollu riskli olsun iste napalim....
    Ya ne silinmesi olsen gitsende o mirasi alirlar . borc alacak akiyo mirasta bildigim.
    Simdilerde stresteyim abi ben kilo ver az ye sonra sigaradan uzak dur icki icme
    Ben kacanzi. Bi onalti ay sonna gelecem gene
    Zate cenemde dusuk
    Bi de usttekilerlen beraber forumuda birakak ya
    Zate agir toplar vardi
    Ya hic yazmiyolar ya iyice azalttilar ya hesaplari calindi baskasi onlar adina yaziyo
    Bu bende mumkun degil
    Taklit edilemez tarz. Hemen sırıtır.
    Neyse gorusuruk kismetteyse

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,088
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Simdilerde stresteyim abi ben kilo ver az ye sonra sigaradan uzak dur icki icme
    Aamma üstüste getirmişin
    Allah kolaylık versin müdürüm

7. Valla bilmiomki abi sigara içki savaşında tahmin ötesi başarili oldum
    Yeme içmeyi görücez şimdi de
    Bi iddaaammmm yoh
    Zate iddaalii işler kişiler hep mutsuz aq nedense
    Şimdi gündemi takipliyom bakam Şu doğu adkeniz noolucah
    ilk roundda iyiyiz şu s400 Å« koduk cebe ama devamı kısa kesilir umarım o filmin yani ordaki gazi yeme için onu orayı döve döve anca alman lazım ki yedirmezler söve söve de Olmaz zate tatsız olur zate gavur denen nane nalet bi varlık
    Sen orda mucadeledeyken o sana mazot yaktırıp seni iktisadende kaybettirmenin hesabını yapiyodur gavur hesabina sen ben yetişemen. ..
    Yav kilo versen ne
    Diğer yandan
    Bu defa spor kas yapma filan bitmez bi döngü işte
    Bildiğin
    Hadi bana evyallah

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,088
    Blog Entries