Special Days Image
Sayfa 371/1038 İlkİlk ... 271321361369370371372373381421471871 ... SonSon
Arama sonucu : 8297 madde; 2,961 - 2,968 arası.

Konu: Tavuk Çiftçiliği Maliyeti ve Gerekenler

1. lebtobun hoparlörü yanıyoduu ya
    yapmayın böyle
    nayır
    en yuksek oktav
    hakikatte
    bi mağarada doğan ibo adlı değerli sanatçıdadır
    diğerlerini çiğ köfte yerken dahi tahayyül edemiyom
    hojam tavuk suyu çorba içiyom arada
    yumurtayı bıraktım bilmiyom ki tavuk etini de
    merhum buyuk dayı yiyemezdi
    benim garaciğerede dokanıyo galiba
    kendimi daha iyi hissediyom
    tavuk topiğede çağrışımda bulunmama babında uğramıyom
    Son düzenleme : Moruk; 02-09-2019 saat: 21:19.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    Amma sezar napsın abi. Nekaa dahi bir savaşçı olursan ol.. brütüs brütüslüğünü yaptıktan sonra. Bizim atalarımızdan Alparslan Melikşah’ı nasıl uyarmış baksanıza :

‘'Her yere hafiye yerleştirirsen gerçek dostların, kendi sadakatlerini bildikleri için, bu yapılandan kuşku duymazlar. Oysa ki hainler hemen dikkat kesilir. Hafiyeleri satın almaya bakarlar. Yavaş yavaş gerçek dostlarının aleyhine, düşmanlarının lehine raporlar almaya başlarsın. Sözler, ister iyi, ister kem olsunlar, oklara benzerler; sürüyle atarsın içlerinden biri hedefi vurur. Giderek gönlün dostlarına kapanır, hainler yanına yörene yerleşir, o zaman gücünden ne kalır geriye?'’

https://youtu.be/7RJ3Yi_PrKI
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

3. abi şimdi uyku tutmadı yazem kaçem
    bu sezar denen adamı inceledim
    adamın tek özelliği fırsatçılığı
    yani adam öyle fırsatçı ki
    roma diye bi yer kurmuş
    aradan tam 2bin sene geçmiş yapay zeka zart zurt her alemde şu anda fink atıyo olsa dahi
    yani ama hala dunya forumlarında
    özellikle avrupalılar tarafından sahiplenilen bu akım
    "yeniden roma yı nasıl yaratırız
    onu nasıl tekrar canlandırırız ı konuşuyorlar"
    yani herkese nasip olmaz böylesi. mirasa bak unutulmuyo aq. üstünden tam 2 tane bin yıl geçmiş üstünden hala istim i taze
    istesende böyle bi ün elde edemen
    kaligula kanibal daryus maryus hepsi antik dönemin efsane adamları da
    kimse de böyle bi etki alanı
    roaming genişliği yok
    hatta yukarda kızcağızın şu vidyosunu 2 tam kez izledim ve gittim hayatını da okudum
    bu markus antonyus u o savaş esnasında o en zor yere o mahsus ölsün diye koyuyo besbelli
    ama adam canhıraş kazanıyo , onun başarısı da bu ceng teki nihai sonucu temsil ediyo
    bilemiyom valla
    bişeyler var işin içinde
    ben avrupanın roma yı bu şartlarda, bu eğitim sistemi ve bu ürkeklik derecesi ile tekrar kurabileceğine inanmayanlardanım valla
    ama uzun lafın kısası öyle işte, onlar inanıyolar

4. 2 haftada 18 km uzunlugunda ve 2 katli bina yuksekliginde duvar örmek!

2 bin yil önce hem de. Yani o kadar tasi topla, harc yap, duvari ör. Bugun ayni şeyi beton duvar olarak Kolin-Limak-Astaldi-Nurol-Taşyapı konsorsiyumuna versen yapamaz bu kaa short sürede cunku long olurlar altında. Altın yaman fırladı hee.

5. o dönem için doğru
    insanlar ilk firavun mezarları piramitlerle göğe doğru daş örünce boyunlarının üstündeki varlığın kıymetini anladılar sonra muhtelif yerlerde surlar ördüler de
    en son bunu
    google facebook la bu sanal duvarı yapanlar ---- yapanlar bi garajda 2 arkadaş kafa kafaya filan yapmadılar tabisi heralde :-)
    hatta apple da öyle ya bence. onda fazla izler görükmüyo onun estetisyen amaliyatçısı daha eyi...
    yani artık hala neyin gafasında evropa , o sebep öyle yazdıydım , bi duvar hep var
    ama gerçek ama sanal
    ancak artık tabi bizde inşaatta iyiyiz vs tabi de o işler biteli yuzyıllar oldu be yav :-)
    neyse şimdi gelelim öz e
    aga bu finansal modelsel dönüşüm ne zaman olcek
    argentina bak ilk adımı attı
    artık keynesyen modelciliğe de son

ama önce bi alışkanlıkları, bürokratik terimleri filan değiştirmeye çalışıyolar sanırsam
    https://www.msn.com/tr-tr/haber/duny...cid=spartandhp
    örneğin bunun adı lakaytlık çocukluk değil de, zamanı etkin ve hızlı kullanma
    pratiklik ve pragmatiklik vs
    diyelim

yokardaki argumandaki tez şu idi
    avropa, o gogle feysbuh apple gibi medeniyet duvarlarını öremedi o yüzden hayalini gurduğu eski roma yı tekrar doğrultması zor. sezar a eski latince adı kayzer demekle olmuyo o işler :-) bende babama baba diyodum da öleli çoh oldu :-)
    çin bile tayvan ı zamanında istese boğardı ama elehturuniği bi yerde rakibi capon a karşı üretmesi ilazımdı, uzaktan havladı ama işine geldi oranın varlığı tabisi.
    bi roma olucak tabi gene de, baham nerde ne zaman.

6. Abi o kaa ugrasmaya gerek yok. İlla Roma'yi dirilteceklerse AS Roma FC den baslasinlar. İyi bi forvet şart.

Berlusconi kardeslerin bi sözü var. İlk 1 milyon doları nasil kazandigimi sormayin kalanı kurusuna kadar aciklayabilirim.

Yani eski arabalari bi kolu cevirip calistirirlarmis. Motör hele bi dönsün de sonra dunyayi bile dolasirsin ama ilk hareket onemli. İşin özü hakiki maras dondurmasi keci sütüynen olur ama bu keciler dağda yabani kekik otlamis olcek ahirda fenni yem ve küspe degil.

7. keci etinin yaygin olmama sebeplerinden biri bu
    bunlari dagda otlatmaya cikar
    bi urksunler dagilsinlar daha topluyaman suruyu
    sut degil ettende olun
    yani keciyi gordun gez goz arpacik
    orda yuz cevir yi
    o ka
    keci ozunde bireysel bi hayvan toplu hareketlere gelmez
    sut mut
    piyasada keci sutlu maras diyolar
    ben inanmiyorum
    hersey sahte