Sayfa 427/1038 İlkİlk ... 327377417425426427428429437477527927 ... SonSon
Arama sonucu : 8297 madde; 3,409 - 3,416 arası.

Konu: Tavuk Çiftçiliği Maliyeti ve Gerekenler

1. Gün-de bi fincan kayfe keyfi kafi
    Fazlasını bnm karaciger kaldirmiyo
    Düşünsene
    Simsiyah bi bardak kahve
    Karaciğerde
    Süz babam süz
    Zaten tadı acayip acı

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    Bu yaşta gençlerin böyle başarıları elde etmesi gözlerimi dolduruyor. biz tavukçuyuz ama olsun sonuçta onunki de bir 'çiftlik'. alkışlıyorum tosunumu

https://streamable.com/mkjao
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

3. bu yumurta hikayesi eski... ilkin mavi yumurta olarak yurtdışında çıkmıştı... gerçi her devirde sistem aynı... rakıfellergillerin büyük dedeleri william avery de yılan yağı falan satarak ilk aile servetini yapmıştı... yani robert boş , insanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi demiş de , boş işler o işler...

https://www.history.com/news/john-d-...on-man-origins bak bakalım neler olmuş

https://www.corbettreport.com/meet-w...-oil-salesman/
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık , rasyonel akla atılan imza. İnsanlığın ebedi mutluluğunun anahtarı olacak olan Mazardium EF87 madeni mucidi. Yaşasın !

4. aga şimdi onyılların finansçısıyım ama tabi böyle haber gördüm pek sayılabilemez
    netekim beyaz eşya firması beko eskiden gider krediyi koçbanktan alırdı. yani o da koç bu da koç. gidip şeyden almaz diğer gurupların banklarından ya devlet banka ya kendi iç gurubu. o ka. ötesi yok.
    hoş şimdi ikiside pek olmasada, adet oydu, o dönem

yani bu şirkette kıredilerini kendi gurup bankasından aldıysa
    https://www.msn.com/tr-tr/haber/gund...cid=spartanntp
    niye araya girip te devlet baba garantör olur? ve borç harcı kardeş tamam yeniden yapılandıralım der? ya da yaz görev zararını bana ne mi der?
    aklıma tek gelen, şirket uluslararası itibarı zedeliycek bi sevkıyatı cash flow dan ötürü yapamayacak durumdaysa, itibardan.
    ama değilde şekilde başka bi sebeboloji varsa, alınan kıredide gurup bankasındansa
    o riski alır mı, hiç anlamam.
    ayrıca
    tabi o duruma üzüldüm. ciddi bir imalat şirketi.
    aslında bu şirketi ben fuarlarda çok izledim, eski iş kolumla aynıydı diye, keşke orda teknik stratecik bi iş saham filan olsaydı da yönlendirebilseydim ama nasipte yoksa yok tabi. çünki o fuar günlerinden ben gelinecek bu günleri tahmin ettiydim sırf bu özel örnek adına belki on sene evvelisi var.

5. ben oldum olası bu adamı tutarım izmir doğumluysa zaten Türktür etnisite fazla farkmaz şöyle ki kimse alınmasın tabi başta rum ve yunanlar yani burda doğup buranın kimlik kartı verildiyse tamam istediğin kadan inkar et
    yani adam muazzam bi dimağ ve zihin az yaşamış olması (69 yaş) büyük talihsizlik
    https://www.sozkimin.com/aristotle-o...ayati-822.html
    bu abinin başlıca sözü
    ortadirekler içindir aslen
    yoksa kimse kendi planlayıp zengin olamaz allah verirse olur anca onun matematiğini de kimse akıl edemez yani verirse olursun vermezse olaman
    bu adam der ki
    hayat kaliteni artırman için onasis in meşhur sözü
    **zenginlere yakın olun hatta onlarla aynı asansöre binip onlara sürtünmeye çalışın )) ** der, yüzyıllardır hiçbi burjuvazi zengin avam halk a böyle bi tüyo vermemiştir daha bundan bele de verceklerini zanneylemem. halk yazıtları dikkatli okumuyosa örnek almıyor kontörpeyde kalıyosa, Mevla naapsın. dikkatli olacan aga.
    şaka gibi ama ciddi
    aslında demek istediği
    ufacık fıçıcık ve gayette basit ama etkin
    **zenginden ufakta olsa bi tüyo kaparsınız, şansınızı değerlendirme namına onlara yakın durmaya bakın, bu sizi zengin etmesede, hayat kalitenizi artırmada az avantaj sağlasa da kafi.**
    yani
    bu adam hiç değilse paylaşıyor garibanla da , çoğu bi takım zenginde hep saklar saklar öz bilgiyi sadece o da kendi işine yarayan türden bi teferruatı sunar o da anca sevgiliyle fotoğrafını medyada filan, ama onun bana bi faydası var mı? kim kimleyse olursa olsun bağa ne
    netçede onasis öz be öz daşfırın Anadolu çocuğudur rumda olsa. yani yamuk yanpirik iş bilmez, harama bakmaz, yanlış yapmaz, o kadden ..işinde gücündedir
    ev iş -- iş ev .
    Son düzenleme : Moruk; 27-12-2019 saat: 16:48.

6. Şimdi 2 tip gerçeklik var
    Adamın ismi Kasım Maykıl Petro Çangçung vs herşey olabilir fazla fark etmiyo
    Olayın adı ise Gerginlik , bu tip 1 gerçeklik
    https://www.bloomberght.com/emtia/brent-petrol
    Öteki tip gerçeklik Kaya gazı filan fısfıslı atomizer bitmiş Kaya gazı da işte , Hani daha nerde? bu da tip 2
    Yani ademoğluna enerji ya yetmiyo ya yetmiyo
    Enerji mühim mi?
    Büyüme isteyene evet
    Tüm imalat , akabinde lojistik sevkiyatta, onun sonrasında garanti süreci
    Herşey enerjiye bağlı
    İyi bişey mi
    Bence değil yitip giden enerji zaten puff oluyo
    Orta okulda dinazorlar ölmüş çürümüş petrol olmuş deyilerdide
    Hani nerde yeniden çürüyüp petrol olacak dinozor aday adayları Yok olsada tabiat müsait deyil dünya ısınmış buzul çağına girmiş dinozor dokuları karbonlaşmadan sıvılaşıp sonra da sıkışıp kalmış buharlaşmamış
    Lityum pille araba yapçaklar ya dünya geneli için konuşuyom benim cep tel. un pili akşama yetmiyo daha
    Bi şekilde daha çok toplu ulaşım şart galiba
    Zannımca kömür yakılan buharlı makinalardan petro türevli içten yanmalı motora çok hızlı geçmişiz biz abi
    Hatırlıyom ufakken kömürlü tren vardı ne fark eder 7 saat yolu 9 saatte al ne olacak
    Metrobüste herkesin elinde cep tel ne yani bilgi toplumu öyle mi olunuyo
    Göz ucuyla bakıyom herkes wasap ta yazışıyo
    E daha daha nasılsın ne yedin hava soğuk üşütme muhabbeti ne wasap ı ya
    Bugün baktım metrobüsün yarısı cep tel de ya
    En az araç başı 7 sekiz kişilik yer israf oluyo adam cep tel le oynarken 2 kişilik yer işgal ediyo ya ben saygın davranıyom cep tel le o esnada oynamıyom bi kişi daha binsin işte yer ver insanlara

7. Bu nedir aga yahu
    Bi kedi pingpong maçı izlerken
    Hiç
    Boyun yada göz ağrısı çeker mi?
    Çekmez , çunki insana kıyas göz bilmemnesi on kat hızlı kedide
    Yani bugün sünnet yarın deniz
    Adamlar çok seri
    -Elçiliği bas
    -dronlarla ateşleme yap . eagle eye filmindede benzer bi sahne vardı sanki filimsel bi dejavu oldu bu
    -Meclisleride oylayıpta desin ki; burdaki (oradaki yani) askeri varlığını sonlandır yani bas git Uğurcum şimdi kedi pingpong u burda ağır çekimde. Karizmanın gittiği an işte bu an.
    Bütün hepsi 5-6 gün içinde Hafta değil ha
    Bit yeniği olduğu kesin . Hızlandırmalı tedrisat.
    Yoksa bu ne be ya, hiç Kimse , bu kadar seri hareket edemez işin normalinde. Kör dövüşüne döndermeye mi çalışılıyo
    aman aman değneğin Ucu bize dokanmasında
    Yok ağa bu enerji işi harbi şey galiba , Ciddi bişey.
    Bi gün hepimiz bisiklet pedallarsak dünya geneli şaşmayalım da

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,083
    Blog Entries
    12
    Selamm Millett ...

eski bi nepalli demişki
    paratonercinin iisi hava durumunu takip ederr.
    oturduu yerden konuşuyoda olabilir tabe, neyse

umarım herkeşin keyfi kekadırr ...

Sayfa 427/1038 İlkİlk ... 327377417425426427428429437477527927 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •