Sayfa 484/1038 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534584984 ... SonSon
Arama sonucu : 8297 madde; 3,865 - 3,872 arası.

Konu: Tavuk Çiftçiliği Maliyeti ve Gerekenler

1. Palmet tamam ya hoşgeldin 0101 kardeşim
    Desene ya Eskilerden
    Ozlemistik
    Hoj gelmişsen be ya
    Benimde gafa bi dünya
    Tanıyamadık
    Gusura neyim galma
    Nası university de işler yolunda mi sayın hocam
    Son düzenleme : Moruk; 11-10-2020 saat: 16:02.

2. Rahmetli Kayahan, yılandan korkmam iguanadan korktuğum kadar demişti ama (komodo ejderi de olabilir tam bilemedim şimdi) moruk müdürümün en çekindiği hayvan müren balığıdır. Kıyıya yakın kayalık yerlerde olur bu yüzden müdürüm kayalıklara fazla yanaşmaz, iskele alabanda yapmaz. Bu yüzden de Ege'deki Kardak olsun, Eşek adası olsun o tür kayalıklarda fazla kulaç atmaz.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    moruk müdürüm Zeki Müren'i sever diye biliyorum ben. Müren balığının adı da Zeki Müren'in ithafı ile koyulmuş. İngilizcesi aslen moray eelstir. moruk müdürüm de nick inin ilk 3 harfini moray den esinlenerek seçmiştir. hatta efsane bir sır vereyim deşifre ettiğim için özür dilerim ama Koray amirim de m yi k yaparak moruk müdürüme bağlılığını ortaya koymuştur.
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,083
    Blog Entries
    12
    köperkbalıı/devekuşu felann
    bu konuyu irdelediydik nshydn bey
    hatta
    bu heyvanatın kendi ad/soyad kütüü vs. varkene biz Türkler
    artık oricinal isimlere dilimiz dönmediindenmi yoksam neyse ney
    böle ünlenmişiz,
    büyük kargaşa ...

son sözüm Oralet amire

o mürenler hiç gorüktüü gibin deildir,
    bi defan bunnarın Mığrı isimli teyze kızları vadır onnarla karıştırılırla
    asıl Mürenle
    okumuş eytim almışladır
    güngörmüşledir mesela
    entel/dantelleride vadır
    emme piskopatı pistir ha
    amman derimm ...

Şuda bi gerçekki sewgili çiflik müdavimleri
    şampanyaydı/puroydu afilli pozladı felann derkene
    ne kadan kasarsan kas bi Hayzınberk olamassın

https://www.sahibinden.com/ilan/ikin...47608447/detay

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    Hayvanat deyince amirim
    İnsan da sosyal bir hayvan esasen
    Bilimsel olarak

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    Bi de tatilde bizi kimse niye tanımasın ki
    Tanısa nolur
    Ben ünlü değilim zati
    Moruk müdürüme uyar amma
    İzmir Karaburunda, ankara Karapürçekte, kocaeli Karamürselde çok tanınmış biri o.
    Şimdi diyecek ben kendi halinde biriyim. Kocaelindeki namını Osman anlatsın.

7. Karaburuna gidemedik Urla da kaza malesef
    Daha da gitmek istemiyom
    Angaraya bi kez otuz yıldan fazla var tirenden indim kışın niye gittiysem bez Mendili ağzıma burnuma bastım genede burnum soğuktan düştü bi dahada ondan pek gitme istemedim
    Izmit için konuşursak kocaeli yi ne bilecem izmit merkez
    Balkanların en güzel tiplerini oraya tikmislar yani gitmemek günah gibi bişey bu durumda , Karamürsel den yol kenarından transit geçtim bi iki de inip Yalova dolmuşu yada ters yön ordan izmit otobüsü yoldan içe yürümedim hiç. İzmit merkez beğendiğim bi yer ama yazdan yaza Yalova aktarmasina yukarda dediğim de sadece uzaktan gözle görülüp fark edilen estetik güzellik. Orali olduğunu burdan duyduğum sayin oralette sanaldan arkadaş ta o da dahil bi de eskiden okuldan arkadaş vardı gunubirlik trenle gelip gidiyodu bu arkadas onun dışında başka tek bi izmitli tanımam. Tanıdığım insan sayısı az insanlar genelde sanalda beni gerçekte olduğundan nitel ve nicel daha çok tanıyorlar da bilmiyom valla ben kendime ilginç gelmiyom beni tanımaya niye uğraşı sarf ediyorlar cozumluyemiyom benim için sakıncasi yok tabi de ben gafada daslari yerine zaten oturtamadim beni tanıyanin anca gafasi garisir sonra suçu bana atmiyin da .
    En belirgin özelliklerim mesela fırsatci biri değilim kanaatkar da değilim de . Aradaki nuans anlaşıldı yani kanaatkar zaten olaman nefis hep ister hep bi fazlasını
    Başkada özelliğim filan yok
    İyi ki de yok ne edecen özellik başa bela
    Türkçe Anadilim hafiften inancta var Simdilik şükür Hersey Allahtandir yani şu bu olsaydı hikaye yapmadiysan olmadiysa o iş te Hayır yoktur ayrıca bu Coğrafya ve Akdeniz flora sinda organizasyon yeteneği değil gelismek uzaktan yanına yaklaşmamistir insanların, ama bunun sebebi ne inanç ne başka bişey o iş farklı bi yetenek o yüzden kasmaya gerekte yok .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,083
    Blog Entries
    12
    kaza! geçmiş olsun müdür ...

Yaww dün yolculuk mevzuu açılmışş
    yolda giderkene lastik patla iner yeparsın
    (yapmasını bilmeyenn va şaka diil)
    bindiin araç keza yepar (mazAllah) bişey yoksa
    işin totalde biraz aksadıysada önemni deildir
    devam edersin, yatınız/kalkınız dua edinizz.

Allah kimseyi venedikte bi yerden bi yere yüzerek gitme durumunda bırakmasın
    ne diim

zor walla

Sayfa 484/1038 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534584984 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •