Sayfa 457/1038 İlkİlk ... 357407447455456457458459467507557957 ... SonSon
Arama sonucu : 8297 madde; 3,649 - 3,656 arası.

Konu: Tavuk Çiftçiliği Maliyeti ve Gerekenler

1. sen hayatın boyunca spinozayı kutup yıldızının ideal düşünce formu olarak bünyene alıp anlatmaktan , hegelden descartesdan perseustan gazaliden sokratesten falan filan serpiştirmekten , hayata bakış ve hayat olmak olgusunda kendi felsefeni dinleyemedikten ( iç ses ) ve margarinleyemedikten (dışa aktarım ) sonra ... artı değerin nedir , '' okutmanlıktan '' gayri ? yani üryan geldim üryan giderim gibisinden , okutman geldim okutman giderim diyorsun da farkında mı değilsin yoksa özgünlükte tembel misin ? erjümentciğim bu anlamlı bir hayat mıdır ?

2. Ya burda güzel paylaşımlar yapan arkadaşlar var da
    Alicemal Vicente gibi
    Temel eksiklikleri
    Bilgi hacı abi
    Eksik olan hacı abi bilgisi kafalarında olayları doğru zamanda doğru şekilde ilişkiler bütünlüğünu saglattiramadigindan deyil margarin momili maycicek yağını fazla da kosan da yimağa dad virmiyi istersen bi litre ko iki litrelik tencereye
    Erju zate medeniyetteki kayip halka
    Konuşmaya deymez
    Yani anliycaan pısmık tırsık bunlarla fazla onurlariyla oynamadan dalga mi geçip koyuyom kenara ya
    Hayatıma öyle yön veremem
    Valla merakını giderem madem üstü kapalı sordun soru icermiyen tumcelerlen.
    Hayatta hiç bi fırsat tekrarı olmaz o anda değerlendirdi değerlendirdin kaçtı kaçtı gitti yani govalameycen emme o yüzden gez çarşı pazar o filozoflardan bin kat daha faydalı bilgi edinirsin çekirge
    Hayat o kadar sofistike bi bilim deyil ama şunu soruyosan benden Hec bi organizasyona felan fayda gelmez. O işler organizeli e bizim de elimizden kimse tutmaz uzaktan kumandada olmaz öyle yani havada buluuut sen bunu unuuutt
    Ben hayatta cionik ve cionizmden nefret etsemde
    Warren Buffet in bi sözü var
    Bişeyi bi kere okudun anladın anladın ikileme yapıyorsanız (dönüp bi daha okuma) o işten Hayır mayir nayir bayira doğru yatır Matir (faideli sonuc) gelmez
    Erju ye selam
    Daha benle irtibat kurmasın--- karşılık alamaz
    Çizgiyi cizcen çizgi ötesine bakmeycen O ka . Benim bildiğim öyle yani.

3. https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Zatürre

Şans yaratılmaz
    Ya vardır ya yok
    Bu hastalığı geçirenler
    Rivayete göre
    Daha dirençliler

Yani hasta oldum diye üzülme
    Sağlıklıyım diye sevinme

4. Zatürre
    Zatülcenp
    Zât-ı âliniz demiş Genco Erkal.

Ciğer hastalıkları bunlar. Ciğerler 2 türlüdür. Ak ve kara.
    Yani ciğerler Beşiktaşlıdır. Sigara içenin ak, alkol içenin kara ciğeri tıkanır, bozulur.

Bir de dalak vardır ki karaciğerin amcaoğludur. Ne işe yarar bilen pek azdır. Koşarsan şişer, meme yapar.

5. İçki sigara 3 ayı geçti bıraktım ya
    Bi sonraki hedef kahve
    Onu da bırakcam İnş.

Karaciger le akciğer saçma bağlantı
    Renk olarak ilişkili sadece

Aslında olay beyin
    Yani yaşamış olduğun anılar
    Seni mutlu/mutsuz ediyo mu

Hangi ruh halini edinimliyosan
    Bugunku anılarında gelecekteki yaşamını belirleyecek

Diğer organlar mühümsüz

Ama dr tayfa der ki

1 böbrek
    2 karaciğer
    3 bilmiyorum

Sıralamada en mühim organlar Böyle altalta devam..

6. Organların sıralamasında hep g.öt 1. Çıkmıştır, fıkralara konu olmuştur.
    Pankreas da önemli bi kardeşimiz. Unutmamak lazım gelir ki her şey zehirdir aslolan dozdur. Suyu bile 24 saatte 32 lt içsen amel defterin kapanır.

7. Müdür fıkrası o ))

Gene az öz en has içecek su . Miktarı çok susatmıycak kadar. Çok su içen şeker hastası sayılabilir yani vucut çok susuyorsa Su içmenin sıklığı vs gibi
    Gerisi teferruat ya hepsi, cay meyve suyu gazoz

Dr değiliz ama pankreas ın türkçesi 12 parmak bağırsağı. Karaciğer e yapışık oluyo idi galiba. Kanseri kötü hemen götürür.
    Sanırsam bu önce eziyo Enzimlerle sonra karaciğerde detay enzimli parçalanma

8. Bak iste artık hatalı yatırım serilerine başlanılınılmış

Sayfa 457/1038 İlkİlk ... 357407447455456457458459467507557957 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •