Sayfa 783/915 İlkİlk ... 283683733773781782783784785793833883 ... SonSon
Arama sonucu : 7315 madde; 6,257 - 6,264 arası.

Konu: ICBCT - ICBC Turkey Bank

2.  Alıntı Originally Posted by Spx666 Yazıyı Oku
    Yani bazi insanlar bu senedi onceden gormus, 0.65-1.0 arasi almislar, katlanmis gelmis, pd/dd 3.0 u gecmis pahali zaten, kimi cikarmis/cikacakmis gibi yapip indirip tam aslinda indirildigi yerden milletin eline ucuz sandirip birakiveriyor ama baska bir durum daha olabilir ki o da senedin halka acik kisminin 7.1% civarinda olmasi, neden onemli 5% in altinda olan senet arz eden sirket cagri yapip ortalama fiyatlardan senin senedini kanunen geri alabilir, simdi bir trend de var bu konuda, bankalar o kadar baskinin yani sira halka acik olmanin getirdigi yukumlulukleri de cekmek istemiyor mumkunse.. e simdi icbc devlete son krizle beraber yakinlasan bir kurum kimbilir nasil transaction lar olmustur(...) simdi halka acik bankayla da bunlar zor isler, cinli sevmez zaten halka acik olmayi, adam halka acilmaya gelmedi ki, rmb/yuan dunya parasi olsun diye geldi, dolayisiyla ben icbc ceo su olsam ecekerdim senetlerimi bist ten, cekmek icin de bir butcem olurdu(!) o butce me uygun olana kadar devlet buyukleri olsun baska mecralar olsun senedi dusuk tutma gayretim olurdu... simdi bir galip denen kisi neden bu senetleri toplayip cin li adamlarla bulusur? Gazetelerde manset yaptirir? Sundan eminim icbc tr de halka acik olmaktan ve ky mis/ galip mis/ su bu kisilerin bankasinin senetleriyle oynanmasindan muhattap olmaktan rahatsiz... ne yapacak? Ya derinligi artiracak ya çıkacak.. ben çıkacağının olasılığının yuksek oldugunu dusunuyorm, tek sikintisi pd/dd 3 olmasa (yani diger bankalara gore 3 kat pahali demek)
    PD/DD nin 3 olması diğer bankalara göre 3 kat pahalı olduğu anlamına gelmez ki..

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Bu hissede galip diye bir *** varmış kimse o galip onun amna koyum onun ve onun gibilerinde burada garibanın üç kuruş parasına göz dikenlerin de amna koyum üç kuruş paramızla yemedik içmedik yatırım yaptık kumara çevirdiler kağıdı ****ler inşallah Allah onları bildiği gibi yapar

4.  Alıntı Originally Posted by turkertas Yazıyı Oku
    PD/DD nin 3 olması diğer bankalara göre 3 kat pahalı olduğu anlamına gelmez ki..

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben ortalama yazmışim, ama hatali yazmisim dediginiz gibi..
    Soyle ki; pd/dd garan 0,88 isctr 0,59, denizbnk 4,56(halka aciklik 0,08%), ykbnk0.58 , aslinda pd/dd icbct 2.66 yani piyasa ortalamasini 0,65 diye dusunursen aslinda suanki fiyatiyla 3 degil 4 kat pahali, ha bankanin tl aktifi(verdigi kredi, nakit,vs) azdir, usd yukumlulugu yoktur (digerleri gibi is yapmadigi enerji sirketlerine verilen kredilerde muhtemelen vermediginden icin sendikasyon vb) pd/dd 1.5-2 olsun , o durumda bile degerinin 1.35 filan olmasi lazim bugunku ortalamalara gore.. neden 11 olmus, neden simdi 3.5 civari peki diye sorarsan yazmisim 1. Senedin arzi cok az ve spekulasyona acik 2. (Benim inanmak istedigim ihtimal) icbc senedi cekerse degisik derlemeler olusabilir. Sebep olarakta senedin saysisindan fazla hacim olmasi yani bu kadar ilgi gormesi bana acayip geliyor. Yani bir savas var ve ben bu ihtimale inandim. Ama her banka dunya devidir boyle gelsin biri “benim”bankayi bana kakalanandan ust fiyattan alsin vs. Bunlar tiriviri...

5. Yani sunu unutmayalim, bir cinli normalde tr ye uretim/bankacilik/vs yatirimini yapmaz. Alacagi birsey vardir, bunlarin da kendi para birimi yuan in dunya parasi olmasi hedefi disinda tr de hedefi olamaz. Burasi ingiltere degil amerika degil. Amac cinle ticareti yuan la yaptirmak. Bunun icin bir hesap acin cinden ithal ettiginizi yuan odeyin gibi onermeleri var. İcbc den bir hesap acin cin e para gondermek saatlik is, komisyon 10-20 tl. (Geri gelemz ama paraniz ayni sekilde gelemiyor) maksat swift sisteminden cikabilmek, yarin sanction olursa kurtarabilmek. E simdi bu bankayla diger bankalar farkli: temettu sansi yok denecek kadar az. Yani neye yatiracaksin ki opportunity olarak? Sadece halka arz dan geri toplama ihtimali var, yoksa ucuzdan alinanin cok yuksekleri gosterinp 3-5 katina millete cakildigi gercegi

6.  Alıntı Originally Posted by Spx666 Yazıyı Oku
    Yani sunu unutmayalim, bir cinli normalde tr ye uretim/bankacilik/vs yatirimini yapmaz. Alacagi birsey vardir,
    Dogru, ABD'lisi İngiliz'i bizi sevdiği için geliyor.

7. 3.62 ustune atıp kalırsa ivme kazanabilir 3.74 test edebilir ytd

8.  Alıntı Originally Posted by Burak17 Yazıyı Oku
    3.62 ustune atıp kalırsa ivme kazanabilir 3.74 test edebilir ytd
    Nedense 3.3 e yolculuk varmış gibime geliyor.
    Stop 3.40 benim icin

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 783/915 İlkİlk ... 283683733773781782783784785793833883 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •